ציוד סנפלינג – למתחילים ומקצוענים – כל מה שרציתם לדעת.

כל מטפס הרים ואדם שאוהב אתגרים חייב להתנסות בסנפלינג. זה כיף, אתגרי וממש משחרר לחצים. בשעה שאדם מטפס או עושה סנפלינג, הוא תלוי באוויר, בין אם זה במקומות פסטורליים כמו מערת קשת, או מקום אתגרי כמו נחל צפית – המצב הזה שאדם כך תלוי בין שמים לארץ מכניס אנדרנלין וגם, באופן מפתיע שקט נפשי.

אך בכדי לא להסתכן, יש להשתמש במדריך סנפלינג מקצועי ומורשה ובציוד איכותי. בכתבה הזו השתמשנו במידע אותו קיבלנו גם מאשדות סנפלינג. ארגון מהמובילים בארץ לחוויות סנפלינג מקצועיות במקומות המאתגרים בארץ.

אז מה אתם צריכים בכדי לצאת לחווית סנפלינג? כמובן, ציוד סנפלינג מקצועי ובטיחותי.

מה שאתם צריכים הוא:

  1. חבלים: אי אפשר להשתמש בכל חבל. החבל צריך להיות תקני וייעודי לסנפלינג.
  2. קסדה: גם כאן, מומלץ להשתמש בקסדה ייעודית, שכן קסדת אופנוע או קסדת אופניים תוכל להיות מגבילה מאוד בתנאי השטח של טיפוס וכו' – לכן יש לקנות קסדה ייעודית.
  3. נעלי הרים המתאימות לטיפוס: במקרה של נעלי הרים, מה שחשוב הוא לקנות נעליים גבוהות שבאמת מספקות יציבות ואינן מחליקות.
  4. אמצעי חיכוך: משמש לאיבטוח הגילשה על ידי אילוץ החבל בחיכוך גבוהה כך שניתן לשלוט בקצב הירידה ואת השליטה בתהליך הטיפוס וכו'. חשוב להשתמש באמצעי חיכוך תקני ואיכותי מאוד.
  5. גלגלות: גם הגלגלות משמשות ליציבות הירידה בחבל בזמן הסנפלינג וכמובן מנופי כוח למטפסים. גלגלת טובה – בכוחה להציל חיים.
  6. רתמות: את הרתמות כולנו מכירים מהתמונות האייקוניות של מטפסי הרים, קופצי בנג'י ועוד… הרתמה, תפקידה לאחוז במטפס מאזור החלציים והירכיים והיא ה"מעגנת" את המטפס לחבל ולציוד הטיפוס. רתמה לא איכותית יכולה להיקרע, להכאיב בחלציים ובירכיים ועוד – לכן חשוב לקנות רתמה איכותית במיוחד.
  7. רצועות: מאפשרות מניפולציה ויכולת קשירה לבליטות בקיר הטיפוס או לסלעים. דבר המאפשר טיפוס בטוח יותר וכמובן יציבות במהלך הטיפוס והסנפלינג.
  8. טבעות: גם כאן, הטבעות מאפשרות קשירה של חבלים ורצועות לרתמה, לחבל עם רצועה או חבל עם חבל. או להיקשר לווקטורים בקיר הטיפוס.
קרא עוד...  בוטוקס במצח סיכונים

כמובן שיש עוד הרבה מאוד ציוד שאותו חשוב לקנות. אבל הכי חשוב זה להצטייד במדריך מקצועי ואיכותי שיודע מה שהוא עושה.

המאמר נכתב על ידי איתמר בן דור מאתר "המדריך להנדימן" (אתר באנגלית)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן