בגדים בזול, בגדי מעצבים בזול ומה שבינהם.

האם צריך להשקיע בבגדים? כמה להשקיע? האם מותר ללבוש בגדי שחץ ודברים כאלו?

אדם יהודי צריך בגדים טובים ונקיים. כך רבנו הקדוש אומר, אבל צריך לדעת שלא להתלבש בבגדי שחץ ומותגים. שאם אדם משקיע כספים ומאמצים בזה הוא מכלה את עולמו ואת חייו. שכן הכסף בסופו של דבר זה שפע שהשם נתן לנו בכדי לפעול טוב בעולם. ואם אדם קונה בגדי מותגים הוא לוקח את השפע ועושה אותו לגאווה ושחץ.

לכן לא טוב ללבוש בגדי מותגים. אך, אם אדם לובש בגדים טובים ומכובדים והוא אדם ירא שמיים זה עושה רושם טוב על הסביבה ויכול אפילו לעשות קידוש השם, אבל הכל במידה. מצד אחד לא להסתובב עם בגדי סחבות ובגדים מלוכלכים ומצד שני לא להשקיע בזה זמן, אלא שיהיה בגדים רגילים אבל נקיים ושלאדם לא יהיה ריח מסריח וכו' שאז זה גורם למראית עין שדתיים מסריחים ומלוכלכים.

באופן כללי חשוב להקפיד להיראות נקי ולא מפוזר ומלוכלך. אבל לא להשקיע בזה הרבה זמן אלא ממש את המינימום האפשרי. חיצוניות היא דבר ירוד אבל חשוב גם להשקיע בו את המעט הדרוש.

יש לדבר בנושא הזה עם רב שיפסוק לכל אדם מה הוא צריך לעשות ואיך.

חשוב להקפיד על פה נקי ולצחצח שיניים, להקפיד על כך שהבגדים יהיו מגוהצים ולא מקומטים, להקפיד על היגיינה ועל נראות, אך הכל באופן שעושים את המינימום ולא לקנות משקפיים ובגדי שחץ.

ישנם היום מכונות כביסה מיוחדות שעושות את הכל וגם מייבשי כביסה שמגהצים את הבגדים, כך אני עושה בבית שלי, לא משקיעים את הזמן בגיהוץ אלא נותנים למייבש כביסה לגהץ את הכביסה, נכון שזה לא עושה עבודה טובה ב100% אבל זה חוסך זמן ובכל זאת נראים מכובדים ולא נראים מפוזרים ומלוכלכים.

קרא עוד...  בוטוקס במצח סיכונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן