chair

אורטודנט מומחה – איך לבחור אחד כזה?

שירותי יישור שיניים כוללים דברים כמו התקנת פלטה וטיפולי שיניים מיוחדים אחרים כדי לעזור ליישר את השיניים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בכדי לעזור למצוא את תוכנית השיניים המתאימה ביותר עבורכם.

אורטודנטיה

אורטדנטיה או בעברית- יישור שיניים הינה מומחיות ברפואת שיניים העוסקת באבחון, מניעה ותיקון של שיניים ולסתות במיקום לא נכון, ודפוסי נשיכה לא מתאימים שיכולים לפגוע בבריאות הפה ואיכות החיים. היא גם פונה לטפל בשינוי של צמיחת הפנים, המכונה אורטופדית שיניים. הבעיה של יישור לא תקין של השיניים והלסתות נפוצה מאוד. כמעט 50% מאוכלוסיית העולם המפותח, על פי האגודה האמריקאית לאורתודונטיה, סובלים מחוסר יישור בשיניים באופן חמור, מספיק כדי להפיק תועלת מטיפול אורטודונטי. חולים שעברו טיפול אורטודונטי שהושלם דיווחו על איכות חיים גבוהה יותר מזו של חולים לא מטופלים שזקוקים לטיפול יישור שיניים. הטיפול עשוי לדרוש מספר חודשים עד מספר שנים, וכרוך בשימוש בכלים דנטאליים ובמכשירים אחרים כדי להתאים בהדרגה את מיקום השיניים ויישור הלסת. במקרים בהם החסימה חמורה, ניתן לשלב ניתוח לסת בתכנית הטיפול. הטיפול מתחיל בדרך כלל לפני שאדם מגיע לבגרות, בשל הקלות היחסית בעבודה עם עצמות לסת שעדיין לא סיימו לגדול.

כיצד לדעת האם אתם זקוקים לפלטה?

האם אתם מרוצים מהחיוך שלכם? האם אתם סובלים משיניים חופפות, עקומות או משיניים צפופות, אם התשובה לאחד מהשאלות היא כן, אז כלומר שאתם זקוקים לפלטה. אורתודנט מומחה יכול להכווין וללוות אתכם, במהלך תוכנית טיפול שתעזור ליישר את השיניים שלכם. תוכנית זו עשויה לכלול פלטות, כמו גם סוגים אחרים של מכשירי שיניים, כגון שומרי שטח וגשר שיניים.

הטיפולים השונים שאורטודנטים מספקים

טיפולים שכיחים בשיניים שממוקמות לא נכון, נמשך בדרך כלל בין שנה לשלוש שנים, כאשר הפלטות מותאמות כל ארבעה עד עשרה שבועות על ידי מומחים הנקראים אורתודנטים. שהם מומחים לרפואת שיניים בעלי הכשרה אוניברסיטאית הבקיאים במניעה, אבחון וטיפול של שיניים ואי סדרים בפנים. אורתודנטים מציעים מגוון רחב של אפשרויות טיפול ליישור שיניים עקומות, תיקון עקירות לא סדירות ויישור הלסתות בצורה נכונה.
ישנן דרכים רבות להתאים את החסימה. בחולים גדלים ישנן אפשרויות רבות יותר לטיפול באי-התאמות מבנה הלסת, בין אם על ידי קידום או הגבלת גדילה באמצעות מכשירים פונקציונאליים, כיסויי ראש אורתודונטים ועוד. רוב עבודת האורתודונטיה מתחילה בשלב מוקדם של הצמיחה של השיניים קבועות לפני השלמת צמיחת השלד של אזור הלסת. בגילאים מאוחרים יותר לאחר ההתפתחות המלאה של מבנה השלד, יש לפנות לאמצעים יותר חודרניים על מנת ליישר את השיניים. אמצעים כגון ניתוח הלסת ושאר ניתוחים יותר ממוקדים.
לפעמים עקירת שיניים מתבצעת בכדי לסייע בטיפול האורתודונטי (עקירת שיניים בכמחצית מהמקרים, לרוב של השיניים הקדם טוחנות).
טיפול אורתודונטי עשוי לכלול שימוש במכשירים קבועים או ניידים. רוב הטיפולים האורתודונטיים מועברים באמצעות מכשירים המקובעים במקומם, למשל, עם סמכים המחוברים בדבק לשיניים. מכשירים קבועים עשויים לספק שליטה מכאנית רבה יותר בשיניים; תוצאת הטיפול האופטימאלית משתפרת על ידי שימוש במכשירים קבועים. ניתן להשתמש במכשירים קבועים, למשל, כדי לסובב את השיניים במקרה שהן לא מתאימות לצורת הקשת של השיניים האחרות בפה, כדי להתאים שיניים מרובות למקומות שונים, כדי לשנות את זווית השיניים של השיניים, או כדי לשנות את מיקום השיניים.
בנוסף קיימים טיפולים שונים אותם מבצעים אורטדנטים מומחים בשורש השן. סוג טיפול זה אינו מועדף כאשר למטופל יש היגיינת פה לקויה, (כיוון שעלולות להיגרם ניקוי הסתיידות, עששת, פגמים בלסת או סיבוכים אחרים. אם למטופל אין מוטיבציה (ככל שהטיפול אורך מספר חודשים ודורש מחויבות להיגיינת הפה), או אם ישנן סתימות רבות מידי. אך יכול להיות הפתרון היחיד במקרים קשים של שיניים הנמצאות במיקומים, אשר יכולים להזיק לבריאות הפה והלסת בטווח הרחוק.
השירותים העיקריים שמספקים אורתודנטים מומחים

קרא עוד...  איך להכין חישוק כדורסל בעצמך?

על מנת להקל עליכם להבין מה המחירים השונים של השירותים השונים, הבה נפנה להבין קודם מה כל שירות, שמספק אורטודנט מומחה כוללים.

יישור שיניים בביצוע של אורתודנט – שירות של יישור שיניים נעשה באמצעות עקירות כירורגיות, ויישור שיניים באמצעות גשר או סד. על מנת לתקן את המרווח בין השיניים ולהוביל לתוצאה של שיניים ישרות.

התייעצות עם אורתודנט – שירות התייעצות והתבוננות על מצב הפה והלסת של המטופל. לעיתים כולל גם מתן הצעת מחיר לטיפול האורטדנטי אליו זקוק כל מטופל.

יישור שיניים באמצעות סמכי מתכת- טיפול זה חשב להליך יישור השיניים הוותיק ביותר, באמצעות חוטי תיל שעשויים ממתכת המורכבים על השיניים, על מנת ליישר את השיניים והלסת. נחשב לטיפול פחות מועדף בשל זמן טיפול ארוך (שנע בין שנה וחצי עד שנתיים). בנוסף לחיסרון הבולט של סמכי מתכת שהינו פשוט המראה הלא אסתטי שלהם.

יישור שיניים באמצעות סמכים ננעלים-  יישור שיניים באמצעות סמכים ננעלים הינו טיפול שעושה שימוש במכשיר האורתודונטי המפורסם ה”גשר”, שבנוי מקשת, מסמכים וגומיות שמחברים יחדו את גשר השיניים. השוני בין הסמכים הננעלים לסמכים הרגילים הוא בהעדר גומיות המשמשות להידוק של החוט אל הסמך,  אלא בתוספת לסמך של דופן נוספת או דלת, הנפתחת בכדי לאפשר את הכנסת הקשת לסמך, וכשהיא סגורה מונעת את יציאת הקשת מהסמך ושומרת על מבנה הלסת והשיניים הרצוי.

יישור שיניים עם פלטות שקופות – יישור שיניים עם פלטות שקופות בניגוד לפלטות ממתכת או באמצעות סמכים ננעלים. מתבצע בעזרת פלטות שיניים שקופות שמספקות לפה מראה יותר אסתטי, ומועדפות על מבוגרים שזקוקים לעבור יישור שיניים.  יישור שיניים עם פלטות שקופות הינו טיפול למגוון רחב של גילאים. ונחשב ליעיל במיוחד בהשגת תוצאות של חיוך יפה ושיניים בריאות, ברמה איכותיות, ושאינה בולטת לעין.

קרא עוד...  בגדים בזול, בגדי מעצבים בזול ומה שבינהם.

יישור שיניים בהליך כירורגי – יישור שיניים באמצעות ניתוח, במטרה לספק מענה מדויק באמצעות חילוץ שיניים, עקירת שיניים והזזת שיניים בהליך כירורגי על ידי אורטודנט מומחה. בשל המורכבות של התהליך מומלץ לבצעו אך ורק על ידי אורטודנט מומחה. ההליך יכול להיות מורכב ולכלול מספר רב של מפגשים עם האורתודנט המומחה.

יישור שיניים לינגואלי – טיפול יישור שיניים לינגואלי או בשמו השני יישור שיניים פנימי, הינו שירות שמספק אורטודנט מומחה, שעוזר למנוע בעיות שיניים עתידיות. תוך כדי מינימום פגיעה בלסת ובחניכיים של המטופל. בניגוד לגשר המתכתי המוכר לכולם או הפלטה לשיניים המורכבת בקו הקדמי של השיניים העליונות או התחתונות, גשר פנימי מספק את כל היתרונות של הגשרים האחרים, מבלי המבוכה והסטיגמה החברתית הנלווים לגשר שיניים.

השוואת מחירים של אורתודנטים שונים בארץ

המחירים של השירותים השונים של אורתודנטים מומחים ברחבי הארץ, תלויים פעמים רבות במרכזיות היחסית של כל מרפאה, החדשנות של הטיפולים שמציע כל מרפאה, הניסיון והמוניטין של כל מרפאה. את אותם שירותים ניתן לרכז למספר קטגוריות עיקריות:
1) התייעצות עם אורטודנט מומחה תעלה לכם בין 300 ל500 שקלים לשעת ייעוץ. למשל במרפאה בתל אביב שעת התייעצות עם אורתודנט מומחה תעלה לכם בין 450 ל500 שקלים. לעומת שעת ייעוץ במרפאה בבאר שבע שתעלה לכם באזור ה300 שקלים. יש לציין שחלק מקופות החולים וחלק מהמרפאות הפרטיות, מספקים גם שירותי ייעוץ עם אורטודנט מומחה בחינם (במסגרת שעת ייעוץ).
2) טיפול ליישור שיניים באמצעות אורתודנט מומחה במרפאה בירושלים יעלה לכם כ13,000 שקלים. לעומת טיפול דומה במרפאה ביבנה, שיעלה לכם 11,500 שקלים. בכל המרפאות הטיפול כולל מספר מפגשים, בהתאם למצב בריאות הפה של הפציינט ותנאים נוספים.
3) טיפול ליישור שיניים באמצעות סמכי מתכת טיפול שעושה שימוש בטכניקת סמכי מתכת לעיצוב מבנה הלסת והשיניים. המחיר של השירות נע בין 6,500-12,000 שקלים. כאשר במרפאה באור יהודה תוכלו למצוא הצעות מחיר הנעות בין שמונה אלף שקלים, לעומת הצעות מחיר של מרפאות שיניים בהרצלייה, שינועו יותר לכיוון ה 12,500 שקלים.
4) טיפול ליישור שיניים באמצעות סמכים ננעלים לעיצוב מבנה הלסת והשיניים, נחשב לטיפול קצת יותר איכותי בזכות השימוש בחומרים יקרים ועמידים יותר ממתכת. המחיר נע בין –  8,500-13,000 שקלים. כאשר במרפאה בתל אביב ניתן למצוא את השירותים במחיר של בין 10,000 שקלים ל13,000 שקלים. לעומת מרפאה בגדרה בא תוכלו למצוא הצעות מחיר שמתחילות מ 8,500 שקלים ומגיעות עד 11,000 שקלים לטיפול הכולל.
5) טיפול ליישור שיניים עם פלטות שקופות- טיפול של יישור שיניים באמצעות גשר של פלטות שקופות. נחשב לטיפול מבוקש בקרב מבוגרים שרוצים לטפל בבעיות שך חוסר יישור בלסת ובשיניים. במרפאה פרטית ברחובות ניתן למצוא את הטיפול במחיר של 15,000 שקלים. כאשר המחיר עולה בהתאם ליוקרה והמוניטין של כל מרפאה. לעומת זאת טיפול דומה במרפאה בצפון תל אביב, יעלה בין 18 אלף שקלים ל21 אלף שקלים.
6) יישור שיניים בהליך כירורגי – תהליך ליישור שיניים באמצעות הליך של ניתוח הלסת ושיניים בודדות, על מנת לספק מענה למקרים חמורים יותר של מבנה שיניים ולסת לא תקין ואף מסוכן לבריאות. ניתן למצוא את הטיפול במחירים הנעים מכמעט עשרים אלף שקלים ועד עשרות שקלים רבים. במרפאה במרכז ירושלים תוכלו למצוא הצעות מחיר ליישור שיניים בהליך כירורגי במחיר של 35 אלף שקלים, לעומת טיפול דומה באמצעות מרפאות קופות החולים במחיר של 20 אלף שקלים, במקרה שההליך אינו מכוסה בביטוח. לעומת זאת במרפאה פרטית ביבנה תוכלו לבצע את ההליך במחיר של 24 אלף שקלים.
7) יישור שיניים לינגואלי- את הליך יישור שיניים לינגואלי ניתן למצוא בטווח מחירים שנע בין 24,000-31,000 שקלים. כאשר במרפאה בפתח תקווה ניתן למצוא טיפולים מסוג זה במחיר של 25 אל שקלים. זאת לעומת טיפול זהה במרפאה פרטית ברעננה, שיעלה לכם בסביבות ה30 אלף שקלים.

קרא עוד...  איך ללמוד קידום אתרים?

השוואות בין מרפאות שונות

על מנת לשפר את ההבנה על טווח המחירים נשמחה לעבור על חמישה מרפאות שונות בארץ המספקות שירותי אורטודנט מומחה.
א) במרפאה פרטית במרכז נס ציונה ניתן למצוא שירותי אורטודנט מומחה להתקנת גשר שיניים פשוט, במחיר של 12 אלף שקלים.
ב) במרפאה פרטית בהוד השרון ניתן למצוא שירותי יישור שיניים מ15 ועד 20 אלף שקלים, בהתאם לטיפול הדרוש.
ג) במרפאה פרטית בחדרה התקנת גשר שקוף לשיניים, יעלה לכם בסביבות ה-15 אלף שקלים, לעומת מרפאה אחרת בגדרה שמנוהלת על ידי מנהל מחלקה לרפואת שיניים, שייגבה מכם 18 אלף שקלים לטיפול דומה.
ד) במרפאה פרטית בחיפה ניתן למצוא שירותים של הליכים כירורגים ליישור השיניים במחיר של 23 אלף שקלים, הכולל מספר מפגשים.
ה) לעומת מרפאה פרטית במרכז הרצלייה, שבה תוכלו למצוא הליכים כירורגים שונים ליישור השיניים והלסת, במחיר של 30 אשל שקלים.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן