כנען – גזע של כלבים ישראלים

הכנען הוא גזע של כלבים ישראלים. כלבים אלו ידועים באופיים הטריטוריאלי, באינטליגנציה ובערנות הגבוהה שלהם. עם זאת, כנען היה זן מאוים בישראל, בה חיים הבדואים. גזע הכלבים כנען זכה להכרה הן על ידי המועדון האמריקאי לכלבנות והן על ידי הפדרציה Cynologique International. מאמר זה יחקור את ההיסטוריה והמראה של כלב כנען. גזע זה היה במקור מכנען, מה שאומר שהשם מגיע מכנען.

מקורות כנען


ניתן לאתר את מוצאם של כלבים ישראלים כנען אלפי שנים אחורה. אבותיו של כלב כנען הוצגו בפטרוגליפים עתיקים. השבטים הבדואים הקדומים העריכו את מורשתם התרבותית העתיקה. כלבים היו שיטה פופולרית לשמירה על כבשים ועדרים. בני ישראל הקדמונים השתמשו גם בכלבים אלה ככלבי שמירה. כלב כנען לא בויית במשך מאות שנים וכמה צאצאים חיו עם שבטים דרוזים ובדואים. ואז, באמצע המאה ה-20, גזע כלבי כנען החל לצבור בולטות.

כלב כנען פותח במקור כשומר משק חי, אך השימוש בו פחת מאז. בעבר הרחוק, גזע כנען שימש למטרות רבות, כולל שליח, זקיף ואיתור מוקשים. בתחילת המאה העשרים, הגזע התקבל כגזע סטנדרטי. כלבי כנען ידועים באישיות אוהבת כיף ובאנרגיה גבוהה.

כלבי כנען הם מאוד אנרגטיים ואוהבים, אבל דורשים מנהיג חזק. הגזע הוא מאוד טריטוריאלי, ולכן מנהיג חזק חיוני לאושרו של כנען. הוא גם צריך חצר גדולה ומאובטחת לשחק בה. האינסטינקטים שלהם מגיבים מאוד, מה שהופך אותם לכלב שמירה מצוין. למרבה המזל, מגדלי כנען עשו עבודה מצוינת בשימור האופי האופייני להם.

אופיו הטריטוריאלי של כלב כנען


למרות שכלבי כנען נאמנים ואינם מפגינים נטיות תוקפניות, האופי הטריטוריאלי שלהם יכול להיות מטריד. למרות שהם מגינים מאוד על משפחתם, הם עלולים להיות הרסניים כשהם נשארים לבד. כדי למנוע בעיה זו, הבעלים עשויים לשקול לקבל סיטר או לשלוח את כנען למעון יום לכלבים. למרות שכלבים אלו הם חברתיים מאוד ואינם דורשים תשומת לב מתמדת, הם זקוקים לחצר סגורה בחוץ.

קרא עוד...  הלוויה יהודית היא זכותו של יהודי

למרות שכלבי כנען אינם תוקפניים כלפי בני אדם, האופי הטריטוריאלי העז שלהם יכול להפוך אותם לסוררים אם הם מרגישים מאוימים. יש להכיר להם מצבים חדשים לאט, החל כשהם גורים וממשיכים לאורך כל חייהם. למרות הפרווה הכפולה הקצרה שלהם, הכנען אכן נושר הרבה, ומצריך צחצוח שבועי או פעמיים בשנה. עונת הנשירה הזו היא זמן טוב להבריש את הכלב שלך, מכיוון שזה ישחרר שיער מת וימנע מחצלות.

לכלבי כנען יש רמה גבוהה מאוד של טריטוריאליות, מה שעלול להפוך אותם לבחירה גרועה עבור משקי בית עם אוכלוסיות גבוהות. גזע זה אינו מומלץ למשקי בית עם כלבים רבים אחרים, אך יכול להיות בסדר בקרב כלבים אחרים ובני אדם עם סוציאליזציה נכונה. אם יש לך צפיפות אוכלוסין גבוהה, אולי לא תרצה להכניס כנען לעיר כי היא מאוד טריטוריאלית. אבל אם אתה מעדיף בן לוויה שהוא לא כל כך טריטוריאלי, אתה יכול לשקול את הגזע הזה.

הערנות הגבוהה של כלב כנען


לכלב כנען יש אינסטינקט רועה חזק והוא פעיל מאוד. למרות שהם צייתנים וחיבה למשפחתם, הם שמורים מאוד עם זרים ודורשים סוציאליזציה מוקדמת. אינסטינקט הרועה של גזע זה והצורך העז בתשומת לב הופכים אותו לבחירה מצוינת עבור משפחות עם ילדים וחיות מחמד אחרות. הוא נאמן ולהוט לרצות את בעליו. עם זאת, אם אתה רוצה כלב שיכול לחיות בנוחות עם חיות אחרות, אולי כדאי להימנע מרכישת כנען.

גזע כלבי כנען אינו ידוע בתור תוקפני כלפי אנשים, למרות שהוא עשוי לנסות להגן על בעליו. מכיוון שמדובר בגזע בינוני, לא סביר שהוא יספק הגנה מספקת. עם זאת, גזע הכלבים כנען אכן משיל הרבה. הם משילים את המעיל שלהם בכבדות בערך פעמיים בשנה ומעט מאוד בזמנים אחרים. כדי למנוע מחצלות ונשירה מוגזמת, כלבי כנען דורשים צחצוח שבועי.

כלב כנען הוא גזע בעל אינטליגנציה גבוהה ומסור לאדונו. כחבר בקבוצת הרועים, כלב זה דורש מנהיגות איתנה ופעילות גופנית יומיומית. עם זאת, כלב כנען נאמן להפליא והוא אחד הגזעים העתיקים ביותר הידועים. אתה לא צריך לתת לגזע הזה להיות שתלטן מדי, אחרת יהיה לך קשה לאמן אותו. אם יש לך סבלנות לאמן את כנען שלך, הוא יגיב היטב.

קרא עוד...  קידום אתרי מתכונים - רעב לא מוסבר להתקדם

האינטליגנציה של כלב כנען


כלב כנען הוא חיית מחמד נאמנה ואינטליגנטית. עם זאת, זה לא כלב מאוד אגרסיבי. הוא אוהב אינטראקציה עם אנשים, אבל הוא גם טוב עם ילדים. גזע זה הוא גם זריז מאוד ולעתים קרובות הוא נחשב בטעות לרועים גרמניים. זהו גזע נדיר מאוד, אבל הוא בחירה טובה אם אתה רוצה כלב מתנהג היטב ומגן. האינטליגנציה של כלב כנען מגיעה מהאינסטינקטים המולדים שלו ולא צפויה לפתח התנהגות תוקפנית.

לכלב כנען יש חוש ריח וראייה מצוינים. אם זה מריח משהו מעניין, הוא כנראה ימריא. המעיל בעל הציפוי הכפול שלו נושר בכבדות פעמיים בשנה, ולכן הטיפוח חשוב. במהלך תקופה זו, צחצוח חיוני. כדאי גם לצחצח את השיניים של כלב כנען ולשמור על אוזניו נקיות כדי למנוע זיהומים. כלבי כנען דורשים פעילות גופנית מתונה.

כלבי כנען הוצגו לראשונה לארה"ב בשנת 1965, אך המראה המאופק שלהם לא עזר להם לצבור פופולריות בקרב הציבור האמריקאי. הם הוכרו על ידי המועדון האמריקאי לכלבנות רק בשנת 1997. כעת, הם כלב תצוגה פופולרי וחיית מחמד משפחתית טובה. אז איך מאמנים כלב כנען? במאמר זה, נבחן את היתרונות של אימון מוקדם ועקבי.

המעיל האדום של כלב כנען


המעיל האדום של כלב כנען עשוי להיות אחד המאפיינים המוכרים ביותר. הגזע פותח לפני אלפי שנים במדבר, וכיום, צבע הפרווה האדום הזה הוא שם נרדף לגזע. אופיו העצמאי של הכלב הופך אותם לאידיאליים עבור חיות מחמד משפחתיות. עם זאת, הם זקוקים לאימון ומשמעת רבים ואסור להשאיר אותם לבד לפרקי זמן ארוכים. מסיבה זו, עליכם להיות מוכנים להקדיש זמן ומאמץ רבים לאימון חיית המחמד החדשה שלכם.

הכנען הוא גזע נאמן, אינטליגנטי ומסור. עם זאת, הוא שמור סביב זרים ועלול לנבוח יתר על המידה. בגלל זה, הם חייבים להיות חברתיים מגיל צעיר ולא צריכים להיות לבד עם ילדים. הכנען אמנם מגיב היטב לאימון חיובי, אבל יכול להשתעמם עם תרגילים חוזרים. כלבי כנען זקוקים לפעילות נפשית ופיזית יומיומית. לדוגמה, כדאי לקחת אותם לגינת הכלבים או לגינת כלבים על בסיס קבוע כדי להתאמן.

קרא עוד...  איך לבחור פסנתר?

כנען הוא כלב בינוני בצורת ריבוע עם פרווה עבה ושופעת. זנבו מתפתל כאשר הוא נרגש. המעיל של כנען קצר עד בינוני באורך, בין אדום-חום לשחור. המעיל שלו צריך להיות באורך של בין 50-60 ס"מ ומשקלו 18-25 פאונד. להלן כמה מהמאפיינים הבולטים של כלב כנען.

הרגישות של כלב כנען


כלב כנען הוכר על ידי המועדון האמריקאי לכלבנות כגזע מובהק. ככלב עם פרווה כפולה הוא דורש טיפוח שבועי ופעילות גופנית יומיומית. זה נושר בערך פעם בשנה. בגלל הפרווה הכפולה שלו, הכנען הוא כלב פעיל ויזדקק לפעילות גופנית יומיומית כדי לשמור על בריאותו וכושרו. בנוסף, לגזע זה יש ריח נמוך, מה שהופך אותו לחיית מחמד נהדרת עבור אנשים עם אלרגיות.

כלב כנען הוא גזע מאוד עצמאי שיכול להפוך לאדון הבית והרכוש. הוא מגיב בצורה הטובה ביותר לאימון חיזוק חיובי מבוסס תגמול. שבחים ופינוקים מילוליים הם שיטות אימון יעילות במיוחד לגזע זה. עם זאת, הכלב כנען משתעמם בקלות מהתנהגות שחוזרת על עצמה ועלול להפסיק לבצע פקודה כאשר הוא משתעמם. זו הסיבה שחשוב לאמן את הגזע הזה באמצעות אימונים קצרים, שיבטיחו שהוא ילמד לציית לך.

מקורו של הכלב כנען בארץ כנען המקראית, אך נותר מובטל לאחר שהרומאים הרסו את העיר ירושלים בשנת 70 לספירה. כלבי כנען נותרו ברובם מובטלים על ידי הרומאים ונשארו לדאוג לעצמם במישור חוף סבולון ובמישור החוף של סבולון. מדבר הנגב. בסופו של דבר תפסו בדואים גורי זכרים מהטבע וגידלו אותם ככלבי שמירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן