בוטוקס במצח סיכונים

רבים רוצים להישאר צעירים לנצח, אז אם בעבר החלום הזה היה נשאר רחוק ובלתי מושג, כיום בעזרת טיפולים שונים ניתן בקלות רבה להשיג מראה צעיר לנצח. בעזרת טיפולים קוסמטיים שונים, שאחד מהם הוא טיפול בוטוקס, היעד הזה בהישג יד. הטיפול הזה שעוזר לרבים להגיע אל המראה הצעיר שכה רצו בדרך קלה ומהירה יותר. מאמר זה ידבר על טיפול בוטוקס שכן  מהו הטיפול? מה היתרונות שלו? באלו אזורים הוא מטפל? אך במיוחד המאמר יתמקד בסיכונים של טיפול בוטוקס במצח.

מאמר זה יסקור את כל השאלות החשובות, ואת כל המידע שכל אדם המעניין לטפל בקמטים, באמצעות שיטה זו אז כדאי שיהיה בפניו את כל המידע.

מה הם טיפולי בוטוקס?

אחת ההמצאות, שיש אומרים ששינתה את פני היסטורית היופי, הלא היא זריקת בוטוקס. זריקות בוטוקס היא רעלן המוזרק אל השריר ותפקידו הוא בעצם לשתק את השרירים ובכך להרפות את הקמטים השונים הנוצרים מהזדקנות העור. חשוב לציין כי יתרונות הבוטוקס התגלו כבר מזמן ומשתמשים בו שנים רבות לטיפול במיגרנות, עין עצלה, פזילות, ועוד. בשנים האחרונות, בתחילת שונות האלפיים, עברו להזריק את זריקות הבוטוקס גם לרפואה האסתטית, כלומר לטיפול בקמטים שונים בצוואר בעפעפיים ובמצח.

כיצד הבוטוקס פועל בגוף?

חשוב להבין, שהבוטוקס הוא רעלן עצבי, ועובד על הגוף בשיטת החדירה אל תוך השריר,  ועל ידי גירוי של מערכת העצבים הוא בעצם גורם לשריר להשתתק. עוצמת הבוטוקס משתנה בהתאם לכמות החומר המוזרק בסופו של דבר, ובנוסף לכך ההשפעה של החומר תקפה ל4 חודשים, תלוי במטופל עצמו ודרך התגובה.

למי יש אישור לבצע טיפול בוטוקס?

יש אישור ביצוע טיפול לכל רופא בעל רישיון רפואה שכן יכול להוציא מרשם ולבצע את זריקות הבוטוקס, אבל בגלל הסיכונים ותופעות הלוואי של ההזרקה אם לא מזריקים את הבוטוקס בצורה מקצועית. כדאי לחפש רופא המתמחה היטב בהזרקות בוטוקס. על מנת  למזער את הסיכונים, שכן מכיוון שמדובר ברעלן עצבי, העלול לפגוע במערכת העצבים במידה ואינו מוזרק נכון  או לא בכמות הנכונה, קיימת חשיבות רבה לפנות לרופא טוב.

קרא עוד...  איך למצוא מידע באינטרנט? כמובן עם חסימה לאתרים לא צנועים ותמונות לא צנועות

מי צריך טיפולי בוטוקס?

טיפולי בוטוקס לא מתאימים לכל בעיה במראה הפנים, אלא הם מתאימים במיוחד במקרים מיוחדים, ואף ליתר בעיות אלו בשאר הגוף.

הסיבות לנפילת המצח

בעבר מצח נפול היה מראה של אנשים חושבים, אך כיום רבים יודעים שמדובר על הזדקנות העור. הזדקנות זו גורמת לשרירים של המצח ליפול ולקמטים רבים במצח, אמנם המראה הזה גורם למראה רציני וחשוב אך הוא לא רצוי כלל שכן קיימות שתי סיבות עיקריות לכך:

  • פעילות יתר של שרירי ההבעה ואובדן אלסטיות העור

הגורם הראשון לנפילת המצח הם שימוש יתר בשרירי ההבעה, כלומר שימוש רב בשרירים שבין העיניים. רבים משתמשים בהם בתכיפות רבה, שיש קוצר ראייה וזה גורם להם לנפילת מצח. שימוש חוזר בתנועה זו גורם לירידת המצח, שהוא שריר חלש יותר לעומת השרירים של העיניים וכתוצאה מכך נוצרת נפילת מצח.

הגורם השני הוא פגיעה באלסטיות העור. אלסטיות העור נפגעת כתוצאה ממגוון רחב של סיבות שונות וכאשר ישנה פגיעה באלסטיות העור ניתן להבחין כי שרירי המצח ההבעה יורדים כלפי מטה ואז יש צורך בלהזריק את הרעלן לגוף.

הפתרונות השונים שהיו קיימים בעבר היו טיפולים שונים שכן בעיה זו הייתה תמיד קיימת. בהתחלה חשבו כי קוקו חזק המתוח לאחור יעזור למתוח את השרירים הסוררים, ובהמשך היו גם ניתוחים להרמת המצח שיתקדמו במשך השנים אך בתחילת שנות ה2000, ניתוחים אלו הפכו למיותרים, בגלל זריקות הבוטוקס שהחלו להיות נפוצות בעיקר לבעיות אלו באזור המצח.

הרמת מצח באמצעות בוטוקס

לעומת כל התופעות לוואי של הניתוחים השונים, כיום ניתן להרים את השרירים של המצח בצורה קלה מאד, על ידי זריקות בוטוקס ללא כאב, חולשת שרירים, שטפי דם או התאוששות ארוכה מניתוח. בפעולה קלה מאד של הרמת הגבות מורמים השרירים אלו, ופעולה זו מתבצעת על ידי הזרקת בוטוקס לשריר. הרמת המצח ניעשת על ידי החלשת השרירים מורידי המצח. במסגרת פעולה זו, חוזר המצח לקדמותו ללא הכאבי, שהיו בעבר בשיטות הישנות. לעומת שיטות אלו זריקות בוטוקס מהוות בהחלט פתרון מעולה .

קרא עוד...  הכנות לחתונה - איך לארגן חתונה מוצלחת? המדריך המלא

מה הן תופעות לוואי של בוטוקס במצח?

  • שטפי דם

מכיוון שהזרקות בוטוקס מתבצעות על ידי מזרק דק ועדין, אבל המצח הוא אזור רגיש, לכן כתוצאה מההזרקה יכולות להיווצר שטפי דם. מדובר בשטפי דם שיכולים להיווצר מהזרקה חזקה במיוחד או לא נכונה, אבל ניתן בקלות לטפל בתופעות לוואי זאת על ידי איפור מתאים.

  • אלרגיות

חשוב לציין כי מדובר בפעולה כירורגית בעלת לא מעט סיכונים, ותופעות לוואי שונות ומשונות. חשוב מאד לדעת יש אלו העלולים להיות רגישים לחומרי ההרדמה ולרעלן הבוטוקס, לכן חשוב מאד לעדכן את הרופא על כל אלרגיה שונה, וכן לאחר הטיפול יש להמתין במרפאה על מנת לגלות אלרגיות.

  • אדמומיות

כתוצאה הזריקה יכולה להישאר אדמומיות קלה בפנים, שהיא עוברת וחולפת כעבור מספר שעות או לאחר מספר ימים אך ניתן לטשטש זאת על ידי איפור וכדומה.

  • חוסר סימטריה

לעיתים ישנה חוסר סימטריה במצח בעקבות הזרקה של החומר בכמות שאינה נכונה וכן ניתן לטפל בקלות בבעיה זו על ידי הזרקת חומר נוסף באותו האזור.

  • זיהום

מכיוון שבכל זאת מדובר על מחט החודרת לעור כמו בכל פעולה כירורגית, עלול גם להיווצר זיהום וזהו שיקול שיש לשים לב אליו.

  • חולשה

עוד תופעת לוואי שחשוב מאד לשים לב אליה היא העובדה, שכתוצאה מהטיפול, עלולות העפעפיים להיחלש וכמובן זוהי בהחלט תופעה לוואי שיש לשים לב אליה.

  • זליגת הרעלן לאזורים אחרים בגוף

יכולה להיות זליגת הרעל למקומות אחרים חוץ מהמצח וזהו סיכון שהוא עלול להיות מסוכן ויש לשים לב אליו

  • הזרקה של כמות גדולה מידי

לעיתים עלולים להזריק כמות גדולה מאד של בוטוקס ולגרום להרעלת בוטוקס וזהו גם סיכון שיש לקחת אותו בחשבון

כיצד ניתן להימנע או למזער סיכונים אלו?

קרא עוד...  איך להכין חישוק כדורסל בעצמך?

אמנם כל רופא בעל רישיון רפואה, וכמובן לא חייב דווקא להתמחות בזריקות בוטוקס, יכול לבצע את ההזרקה, אך דווקא מפני שמדובר באזור רגיש, הקרוב מאד לעיניים ולעפעפיים, חשוב מאד לדאוג שרופא המתמחה בהזרקות בוטוקס, יבצע את הזרקות אלו. ככל שההזרקות האלו מתבצעות, על ידי רופא מומחה, כך גם הסיכונים השונים מתמעטים. כאשר רופא מומחה מבצע את ההזרקה הסיכונים ותופעות הלוואי נעלמים או פוחתים, שכן רופא מומחה יזריק את הזריקות בעדינות רבה, ובמינון הנכון, וכן ישנם כאלו שיש להם ציוד חדשני, על מנת להזריק ביותר יעילות, כמו כן לאחר הטיפול יש להישאר בהשגחה רבע שעה לא לגעת בפנים ולא לשפשף אותם ולא לשכב עליהן 4 שעות.

חשוב לדעת כי התוצאות של הטיפול אינן מיידות. לאחר סיום הטיפול במשך שבועיים ניתן לראות את התוצאות המלאות של הטיפול לעיתים יהיה צורך לחזור על הטיפול מספר פעמים עד לקבלת התוצאה הרצויה לרופא ולמטופל גם יחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן