,

זוהר מתוק מדבש – ספר הזוהר הקדוש השלם [גדלים שונים]

(2 חוות דעת לקוח)

608.401,146.60

הזוהר הקדוש עם פירוש "זוהר מתוק מדבש" אשר נכתב על ידי רבי דניאל פריש זצ"ל אשר נתקבל בכל תפוצות ישראל כפירוש הטוב ביותר, הפירוש משלב פירוש פשוט בכתב מרובע לקורא ה"פשוט" ופירוש מעמיק מגדולי המקובלים בכתב רש"י על דרך הסוד והקבלה. כידוע, גדולי המקובלים אומרים שלימוד בספר הזוהר, ואפילו ללא הבנה כלל מטהר את הנפש, מתקן את האדם, מזכך את המידות וכל דקת לימוד בו נחשבת בשמיים כ1000 דקות של לימוד תורה (בן איש חי).

מק"ט: אין מידע קטגוריות: ,

ספר זוהר מתוק מדבש הקדוש הינו אחד מספרי היסוד של העם היהודי. ספרו הגדול של רבי שמעון בר יוחאי שנכתב על ידי רשב"י עצמו, רבי אבא ויתר תלמידי רשב"י עליו השלום מדרשות ודברי תורה אותם אמר רבי שמעון בר יוחאי מפיו הטהור. ספר הזוהר הקדוש מורכב מכמה חלקים והמרכזיים שבהם: זוהר על פרשות התורה, תיקוני הזוהר (הם נכתבו במערה), זוהר חדש, האידרא רבא, האידרא זוטא, אידרא דמשכנא, סתרי תורה, מאמר קו המידה, "סבא דמשפטים" שעוסק בנושא הגילגולים, חלקים מספרו של רב המנונא סבא, רעיא מהימנא (ספרו של משה רבינו), ספרא דצניעותא ועוד…

הפירוש "זוהר מתוק מדבש" נכתב על ידי רבי דניאל פריש זצ"ל שהיה מקובל גדול בירושלים, עלה לארץ לאחר שעבר את זוועות השואה הנוראה בעודו צעיר בשנים, מיד לאחר המלחמה אמו החורגת מצאה אותו לאחר שהשתחרר ממחנות המוות יושב דבוק לדפים קרועים מתוך ספר הזוהר הקדוש – ומאז ואילך הוא היה דבוק בספר. לאחר שנים רבות הרב שהיה בקיא בכל רזי הזוהר כשבילי נהרדעא חיבר בעידוד רבנים רבים את פירוש המתוק מדבש.

מה שמייחד את "זוהר מתוק מדבש" מעבר לכך שהוא מתורגם לעברית, הוא היכולת להיות מענה לגדולי המקובלים וכן להמון העם ביחד, הרב עירב פירושים בכתב רגיל (מרובע) שבהם מוסבר דברי הזוהר בפשטות אותה כמעט כל בן תורה בעל רקע בעולם הסוד יכול להבין, ובמקביל בכתב רש"י ישנו פירוש מעמיק ונרחב באופן קבלי, עמוק עם פירושים על המהות הפנימית של המאמר לפי דברי גדולים המקובלים.

בעל ה"מתוק מדבש" קיבל הסכמות מכל קצוות הקשת וכיום הפירוש שלו לזוהר עומד בכל ישיבת מקובלים כמעט בארץ, ובוודאי גדולים המקובלים בדורנו.

פירוש "מתוק מדבש" על ספר הזוהר לוקט וחובר על ידי רבי דניאל פריש זצ"ל מתוך מפרשי הזוהר הרבים, חלק מהפירושים מובאים כציטוט וחלקם בצורה "מעובדת" כדי שלקורא תוכל להיות הבנה פשוטה בספר, בין המפרשים: רבי משה קורדברו – הרמ"ק הקדוש, רבי חיים ויטאל זיע"א (תלמיד האר"י) בעל ספר אור החמה על הזוהר (הפירוש נכתב לפני שרבי חיים התחיל ללמוד אצל רבינו האר"י),פירוש הזוהר של רבי אברהם גלאנטי זצ"ל שגם נדפס בתוך הספר אור החמה לרבי חיים ויטאל זיע"א, פירוש מספר כתם פז על זוהר בראשית לרבי שמעון לביא ז"ל, ספר מקדש מלך, שער מאמרי רשב"י מרבינו האר"י הקדוש (נכתב על ידי רבי חיים ויטאל זיע"א), ספר זוהר הרקיע לאר"י הקדוש, ספר "שעת רצון" לרבי שלמה הכהן זצ"ל, פירוש "עטרת צבי" לרבי צבי מזידיטשוב זצ"ל, פירוש זהר חי לרבי יצחק מקאמרנא זצ"ל, פירוש "יהל אור" לגר"א, פירוש "קרני אור" לרבי אלכסנדר זיסקינד ז"ל, פירוש וביאור "נפש דוד" לרבי דוד לוריא ז"ל (בעל ספר קדמות הזוהר העוסק על מקור הזוהר) וכן הרב השתמש בספרי פירושים רבים על ספר הזוהר הקדוש אותם הוא מציין במקום.

הסט כולל 15 כרכים "זוהר על פרשות השבוע", ספר "השמטות הזוהר", 3 כרכי "תיקוני הזוהר" ו4 כרכים "זוהר חדש" – יש לציין שמדובר אך ורק על הסט הגדול, בסטים הקטנים וגודל כיס החלוקה שונה ומספר החלקים שונה

זוהר מתוק מדבש – ספר הזוהר הקדוש השלם

גודל

גדול, בינוני, גודל כיס

2 ביקורות עבור זוהר מתוק מדבש – ספר הזוהר הקדוש השלם [גדלים שונים]

  1. איתמר חיים

    הנאה צרופה בכל רגע של לימוד, הרב המחבר עשה מלאכה מעולה, אין לי מילים לתאר את האהבה שלי לספר הזוהר בכלל ובפרט את הפירוש המתוק באמת – מתוק מדבש

  2. בלקין גרשון (בעלים מאומתים)

    שירות מופלא הכל הגיע תקין ובמהירות מופלאה.

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *