ארבעה טורים שירת דבורה [גדלים שונים] טור בית יוסף מדויק

המלאי אזל

ארבעה טורים שירת דבורה – מוגה ומדוקדק בצורה יוצאת דופן עם תוספת נרחבות ופוסקים נוספים בסוף כל כרך ביניהם: מהר"י אבוהב, חידושי רבי יעקב מלובלין, חידושי רבי העשיל מקראקא ועוד. ארבעה טורים לרבינו יעקב בן רבינו אשר (הרא"ש) הכוללת את כל חיי היום יום מא' ועד ת' של כל אדם יהודי. הטור נחשב לאחד מאבני היסוד בעולם ההלכה היהודי והוא הבסיס עליו הניח מר"ן רבי יוסף קארו את השולחן ערוך הטהור.

23 כרכים – בגדלים שונים: גודל פנינים (25.5 ס"מ גובה), גודל בינוני (31 ס"מ גובה), גודל חתנים (35 ס"מ גובה)

מומלץ על ידי צוות האתר באופן מיוחד.

This product is currently out of stock and unavailable.


ארבעה טורים שירת דבורה – כל אדם המתחיל להעמיק בתורה ובאופן הפסיקה של חכמי ישראל מגיע לספר ארבעה טורים (טור בית יוסף) של רבי יעקב בן רבנו אשר (הרא"ש). בספר הנפלא הזה קיבץ רבינו יעקב בן רבינו אשר את כל ההלכות וההנהגות מזמן קימת האדם ועד השינה, דרך הלכות שבת והלכות החגים השונים בכרך הראשון של ארבעת הטורים והוא "אורח חיים". הכרך נקרא לפי עיסוקו – אורח חיים, לפי שהוא מבוסס על אורח חייו של אדם רגיל, קימה, לבישה, ברכות, לבישת טלית, הנחת תפילין, הלכות תפילה, הלכות נטילת ידיים וסעודה, הלכות ברכת המזון ועוד. אורח חיים כולל גם הלכות כמו הלכות שבת, פסח, סוכות, ראש השנה וכן הלאה.

למה הספר נקרא ארבעה טורים

החלק השני של ספר "ארבעה טורים" נקרא "יורה דעה" – החלק הזה עוסק בהלכות שונות כמו: הלכות ספר תורה, מזוזה ותפילין (על צד הלכות הכתיבה, לא כמו באורח חיים שעוסק בעיקר באופן ההנחה), הלכות שחיטה, נידה, בשר וחלב (כולל דיני תערובות), מאכלות אסורות, דיני הרחקה מעבודה זרה, ריבית, נדרים, כיבוד הורים ומורים, הלכות צדקה, מילה, גיור, מצוות התלויות בארץ ולא עלינו הלכות אבילות.

החלק השלישי נקרא "אבן העזר"  והוא נקרא על פי תוכנו – דינים הקשורים בנשים – הכרך איננו עוסק בדיני נידה. בחלק "אבן העזר" תוכלו למצוא דינים והלכות בנושאים הבאים: הלכות פריה ורבייה (הבאת ילדים לעולם), הלכות אישות (יחסים בין גבר לאישה), דיני קידושין וכתובות, דיני גיטין, הלכות ייבום וחליצה, דיני אונס ומפתה והלכות סוטה.

החלק הרביעי נקרא "חושן משפט" והוא נקרא על שם תוכנו – דינים של בין אדם לחברו. בחלק "חושן משפט" תוכלו למצוא הלכות שונות וביניהם: הלכות דיינים ועדות, הלכות הלוואה ערבות וגביה, הלכות שותפות על כל צדדיהם, הלכות מקח וממכר, הלכות אבדות ומציאות, הלכות גניבה וגזלה, הלכות נזקי גוף וממון ועוד.

למה הספר נקרא בפי העם "טור בית יוסף"

על הטור עצמו תוכלו למצוא גם את הספרים הבאים בגוף הדף: ה"בית יוסף" אותו כתב מר"ן רבי יוסף קארו, את הב"ח ("בית חדש") של רבינו משה איסרלש זצ"ל, את ספר "דרכי משה" של הרב הגאון יושע ולק זצ"ל ואחרון חביב – ספר דרישה ופרישה של הרבנים האחים הגאונים רבי יוסף מייא ורבי מיכאל שמעון מייא זצ"ל.

מה מיוחד בהוצאה של "מוסדות שירת דבורה"

לכל אדם המתחיל את הלימוד בארבעת הטורים (Arba'ah Turim) של הוצאת שירת דבורה מתגלה היופי, הדיוק, התוספות והאיכות של ההוצאה הנפלאה הזאת. בטור של שירת דבורה תוכלו למצוא הוספות רבות וטובות על הטור ודיוקים רבים הן באיכות ההדפסה והן באופן הנוח שבו הם עימדו את הדף.

בנוסף לגוף הדף ולפרטים הקטנים שהשקיעו עליהם את הזמן, בהוצאה הזאת ישנם דברים חדשים שנוספו בה – והם:

 1. הגהות לארבעת הטורים, לבית יוסף, לדרישה ופרישה ולב"ח (בית חדש) על פי הוצאות ישנות וכתבי יד.
 2. הוספת מפתחות לטור ולבית יוסף.
 3. הוספת ספר "דרכי משה הארוך" בסוף כל כרך.
 4. הוספת חידושי רבי שמואל קאיידנוור זצ"ל.
 5. הוספת ציורי עזר ואיורים להסבר מדויק ומובן.
 6. הוספת חידושים מכתבי יד מרבנים שונים, בניהם: מהר"י אבוהב מצפת, חידושי רבי יעקב מלובלין, חידושי רבי העשיל מקראקא ועוד.

 

מידע נוסף

גודל

פנינים, בינוני, חתנים

Average Rating

5.00

01
( 1 Review )
5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Submit your review

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 Review For This Product

 1. 01

  by איתמר חיים

  אני נהנה מאוד באופן אישי מהלימוד בארבעה טורים המעולים של שירת דבורה, פשוט תענוג!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

קטגוריות מוצרים

Arbaah Turim

ארבעה טורים שירת דבורה [גדלים שונים] טור בית יוסף מדויק