תפילין - תפילין כשרות

לקנות תפילין באהבה ממקור נאמן, בכשרות מהודרת ובמחירים שווים לכל נפש

מקור נאמן

התפילין – אֵין נִקָּחִין, אֶלָּא מִן הַמֻּמְחֶה שֶׁבָּקִי בַּחֲסֵרוֹת וִיתֵרוֹת. לָקַח מִמִּי שֶׁאֵינוֹ מֻמְחֶה, צָרִיךְ לְבָדְקָן. (שולחן ארוך אורח חיים, סימן יט – מי הם הכשרים לכתוב ולקנות מהם תפילין)

בכל מה שקשור לתפילין, הדבר החשוב ביותר הוא לקנות אותם מאדם נאמן. ההלכה מחייבת שהתפילין יהיו מעובדות, עשויות, וכתובות באופן מדוקדק ועם כוונה 'לשמה'. חלק גדול מההלכות הנוגעות לתפילין לא ניתנות לבדיקה בעין רגילה ואפילו לא על ידי מחשב (כגון מי כתב את התפילין, האם הסופר כיוון בכתיבת שם הוי"ה לשם קדושת השם, חק תוכות (שהאותיות לא נכתבו על ידי מחיקת דיו), שהאותיות נכתבו 'כסדרן', ועוד)

– ולכן הדבר הבסיסי ביותר שאתה צריך כשאתה בא לקנות תפילין, הוא לדעת שאתה קונה אותם מאדם נאמן – ירא שמיים, תלמיד חכם היודע את  כל ההלכות הנוגעות בדבר, ומדקדק בהלכה על קלה כבחמורה. מאחורי אתר 'אשובה' עומד צוות של אנשים יראי שמיים, שכל מטרתם הוא להרבות כבוד שמים ותשובה מאהבה,  ובשום פנים לא ייגרמו לך להניח תפילין לא כשרות בשביל בצע כסף. ולכן כשאתה מבצע קניה ב'אשובה' – אתה יכול להיות רגוע שכל המוצרים שאתה מקבל הם בכשרות מהודרת, בלי שום ספק.

כשרות מהודרת

דתניא: "זה אלי ואנוהו" התנאה לפניו במצות – עשה לפניו סוכה נאה ולולב נאה ושופר נאה ציצית נאה ספר תורה נאה וכתוב בו לשמו, בדיו נאה, בקולמוס נאה, בלבלר אומן, וכורכו בשיראין נאין

(מסכת שבת דף קלג ע"א)

בתפילין, כמו במצוות אחרות, ישנו עניין גדול של 'זה אלי ואנווהו' – התנאה לפניו יתברך במצוות, כלומר שהמצוות יהיו מהודרות הלכתית, ונאות חיצונית.

בתפילין, ההידור מתבטא בצורת כתיבת האותיות על ידי סופרים מומחים ויראי שמיים, בכוונה 'לשמה' בכל תהליך יצירת התפילין, ובתוצר יפה ומהודר של תפילין עם רצועות שחרות משני הצדדים (שהוא הידור על פי שיטת הרמב"ם שמחייב זאת להלכה), ולסיום – בתיק תפילין מהודר ונאה.

מחיר שווה לכל נפש

כיון שהמגמה שלנו היא להרבות כבוד שמיים ולהיות אתר נגיש לכל בעל תשובה ועל תשוקה להקב"ה, אנו ב'אשובה' שומרים על מחירים השווים לכל נפש, ולכן אם רצונך בתפילין מהודרות במחיר המתאים לך. תוכל למצוא אצלנו בחנות תפילין מהודרות מבהמה דקה, במחיר שווה לכל נפש, אם אפשרות לתפילין מיוחדות לאיטר יד, כלומר שלמי שהוא שמאלי, ומניח תפילן על יד ימין.

וְיֵשׁ מִי שֶׁאוֹמֵר שֶׁאִם מוֹצֵא שְׁנֵי אֶתְרוֹגִים לִקְנוֹת (וכן כל שאר מצוות, כגון תפילין) וְהָאֶחָד הָדוּר מֵחֲבֵרוֹ, יִקַּח הֶהָדָר (כלומר יבחר את ההדור יותר, גם אם הוא יקר יותר, אך דווקא) אִם אֵין מְיַקְּרִים אוֹתוֹ יוֹתֵר מִשְּׁלִישׁ מִלְגָיו בִּדְמֵי חֲבֵרוֹ (כלומר שהמהודר אינו יקר יותר מפי אחד וחצי מהשני הלא-מהודר) (שו"ע סימן תרנ"ו)

אצלנו ב'אשובה' תמצאו גם מוצרים מהודרים, וגם במחירים נוחים ולא יקרים.

המעטפת של התפילין המהודרות – תיק תפילין

"זה אלי ואנווהו" – התנאה לפניו במצוות… וכורכו (כורך את התפילין) בשיראין נאין (בכיסוי יפה)

בחנות 'אשובה' ניתן למצוא כיסוי תפילין מהודר ונאה, המתאים לסגנון שלך:

  • תיק נוח לתפילין לנשיאה ביד או עם רצועת נשיאה (דומה לתיק מחשב), ובו תא גדול לתפילין ותא קטן לדברים נוספים שתרצה שיהיו איתך כל הזמן (כגון סידור, טוש לצביעת התפילין, ארנק קטן לצדקה, מקום לטלפון הניד וכו').
  • תיק תפילין – גדול ורחב מפלסטיק שקוף עם רצועה, שמצד אחד ניתן לראות בו את עטיפת הטלית-תפילין היפה, ומצד שני יש בו מקום רב לדברים נוספים.
  • תפידנית – תיק תפילין מהודר ועמיד במיוחד, מבית "תפילין בית אל", מצוין לנערים או למי שעתיד לקחת את התפילין לכל מיני מסעות או טיולים ואתגרים שונים. מעוצב באופן יפה ובכמה צבעים,

מוצרים נוספים במחלקת התפילין

  • צבע שחור לתפילין – לצביעת התפילין או הרצועות, כשהצבע מתקלף או דווה מחמת הזמן או מכה.
  • כיסוי לתפילין של יד – פטנט מיוחד, מגן גמיש שנשאר מהודק לפינות הבית של ה'תפילין של יד', מתאים לכל סוגי התפילין, לא נופל מהיד, אין צורך להסירו בשעת הברכה, והחשוב ביותר – שומר על התפילין שלא ייפגעו חלילה.
  • סט רצועות לתפילין – מבית מ'שכן התכלת' המקצועי והמהודר, בשתי אפשרויות: סט רצועות מעבודת מעור עליון, וסט רצועות מעבודת יד שחור משני הצדדים – מהודר במיוחד.
לא נמצאו מוצרים התואמים את בחירתך.