טלית

טלית, הבגד היהודי.

הטלית היא בגד מרובע, העשוי לפי ההלכה היהודית. לטלית יש ארבע כנפות, בכל כנף יש ציצית. בתורה השם מצווה את הגברים בעם היהודי ללבוש בגד בעל ארבע כנפות, וארבע ציציות (ציצית), אחת לכל צד. טלית – הבגד שכל גבר יהודי חייב ללבוש בזמן התפילות. מחירים מעולים – הכל בכשרות גבוהה.

מה השוני בין ציצית לטלית?

מצוות הציצית מתחלקת בהלכה היהודית לשתי חלקים: האחד הטלית קטן, השני טלית גדול. הטלית שאנחנו מציגים כאן היא הטלית גדול. היא נלבשת על ידי גברים בלבד, ומגיעה במבחר צבעים וצורות.

למה נשים לא לובשות טלית?

הסיבה לכך שהטלית נלבשת רק על ידי גברים היא, שנשים על פי התורה והקבלה מתוקנות יותר מגברים ומצוות הציצית מיועדת לתן בנשמה של הגברים דברים שאצל האישה – מתוקנים.

למה הטלית עשויה צמר?

בתורה השם מצווה את עם ישראל להתעטף בטלית (ציצית), ובתורה שבעל פה, השולחן ערוך אומר שיש מעלה להתעטף בטלית עשויה צמר, לשיטתו טוב להתעטף בטלית העשויה כולה מצמר ב100% ללא תערובת של סיבים אחרים.

מתי לובשים את הטלית?

את הטלית לובשים כמעט תמיד בתפילת השחר. הטלית נלבשת על ידי גברים שהגיעו לבר מצווה. היהודים האשכנזים לובשים את הטלית רק לאחר שהם מתחתנים. ישנם זמנים נוספים בהם לובשים טלית, ביניהם, לאורך כל יום כיפור (כולל בלילה), בצומות בתפילת מנחה (יש עדות שלא מתעטפות בטלית בצומות בתפילת מנחה) וכמובן – חזנים, שלרוב לובשים טלית בכל תפילה.

למה יש סוגים שונים של טליתות?

ישנם סוגים שונים של טליתות, המיועדים לפי מנהג כמו חב"ד או המנהג התימני. יתר הטליתות בעיקר שונות בצבעים, וזה כבר עניין של אופי, ועניין חברתי.

למה לובשים טלית וציצית?

הקדוש ברוך הוא בתורה מצווה אותנו להתעטף בציצית, רש"י במקום אומר: הציצית שקולה כנגד כל המצוות, על ידה היהודי זוכר את בוראו ולא חוטא.

קניית טלית – מה מומלץ בשבילך?

אנחנו ממליצים קודם כל לשאול רב, הרב שלכם ינחה אתכם אם יש סוג של טלית שחשוב שתרכשו. אם הרב אמר לכם שאין לכם מנהג מיוחד, אתם יכולים לרכוש טלית מאיזה סגנון שאתם רוצים. חושב לדעת שטלית לדעת התימנים יכולה להיחשב לחלק מהדעות לטלית שלא יוצאים בה ידי חובה בעקבות כך שיש מרחק גדול בין חור הפתיל בכנף הטלית לקצה הכנף. כמובן שלדעת התימנים שהולכים לדעת הרמב"ם, הדבר נחשב לכשר לחלוטין.

פתיל תכלת

יש דעות מסוימות כיום, חלקן בחסידויות מסוימות כמו רוז'ין, שסוברות שנמצא התכלת המקראי. תוכלו למצוא בדפי המוצר אפשרות להוספה של קשירת פתיל תכלת. לדעות אחרות כמו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל אסור להתיל תכלת בפתילים, מכיוון שהרב סובר כמו דעת הזוהר, שפתיל התכלת לא יתגלה עד ביאת המשיח, ולכן פתיל התכלת הקיים כיום איננו פתיל התכלת המקורי.

{ "@context": "http://schema.org",
"@type": "Product",
"name": "https://ashoova.co.il/s/c/tallit/",
"aggregateRating":
{"@type": "AggregateRating",
"ratingValue": "5",
"reviewCount": "1"
}
}

מציג את כל 4 התוצאות