איך עושים תיקון על הוצאת זרע לבטלה? איך מכפרים על הוצאת זרע לבטלה?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בהלכה (כללי)איך עושים תיקון על הוצאת זרע לבטלה? איך מכפרים על הוצאת זרע לבטלה?
אנונימי נשאל לפני 6 חודשים

שלום לכבוד הרב, ברצוני לשאול שאלה לגבי פגם הברית, לצערי גם אני פגשתי בפגם הברית לא מעט פעמים וכמובן בעצב שהרגשתי כאילו אני הולך לאבדון, לאט לאט בתקופה האחרונה אני השתדלתי להפסיק לא לראות מראות לא צנועים ולא לפגום בפגם הברית ורציתי לעשות תיקון, חיפשתי בכל מקום לעשות תיקון אך לצערי אינני יכול לטבול במקווה מכון שיש לי בעיה רפואית באוזניים אשר מונעת ממני להכניס מים לאוזן ושום אטמים מיוחדים לא יכולים להיכנס לאוזן, ואני נורא רוצה לחזור בתשובה בחטא הזה אני יכול להגיד שבורא עולם מורגש לי יום יום שהוא לא מוותר עלי וגם אני רוצה להיות טהור שאבא שבשמים יראה מה אני משתדל לעשות, אם תוכל לתת לי עצה כבוד הרב אני נורא אודה לך תודה רבה

1 תשובות
Best Answer
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 6 חודשים

שלום וברכה לשאול היקר.
העיקר הראשון שלא תכניס בעצמך ייאוש, לא מכך שנפלת ולא מכך שאינך יכול לטבול. שכן רבינו הקדוש (רבי נחמן) אמר: אין שום ייאוש בעולם כלל. הכוונה בכך שתמיד, ולא משנה באיזה מצב אתה - התשובה שלך מתקבלת, ואתה רצוי תמיד לפני השם יתברך, והוא אוהב אותך - וכמו שאמרת בעצמך: הוא לא מוותר עליך לעולם.
כדי לעשות תיקון - השלב הראשון הוא לדאוג שלא ליפול בכך שוב.
בספר תומר דבורה מבאר הרמ"ק את האימרה של חז"ל: "במקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים עומדים" - והסברו הוא שבעלי תשובה עושים לעצמם גדר שלא יכשלו שוב באותו דבר שהם נפלו בו - ולכן מעלתם גדולה מצדיק שלא חטא מעולם.
לכן:
תראה איך אתה יכול לחסום לגמרי מראות לא צנועים - שזה עיקר הסיבה שאנשים בכלל נופלים בפגם הברית וזרע לבטלה. יש כמה פתרונות:

  • נט ספארק.
  • נט פריי
  • רימון /אתרוג.

כולם מומלצים מאוד. 
כמובן, גם כאן אתה צריך להשים את החסימה לפי הרמה שלך - לדוגמא, אם אתה יודע שיש באתר מסויים מראות לא צנועים - תחסום גם אותם - וכן הלאה.
כמו כן, את ניהול החסימה תן למישהו שאתה סומך עליו שלא יתן לך להגיע למקומות לא טובים - לדוגמא לאמא שלך/לאשתך (במידה ואתה נשוי).
השלב השני - תיקון ברמה הרוחנית, נפשית וכו':
כאן אנחנו מטפלים בצד הרוחני של הפגם, שכידוע יוצר כוחות רוחניים שליליים לאדם עצמו ולעולם, ודרך ה"ביטול" של אותם כוחות הרוחניים נעשה כך:

  • השתדל להיות בשמחה, לרקוד כל יום (אפילו עם עצמך) - כמובן לפי ההלכה. תהיה בחברת אנשים טובים וחברים טובים (הן מבחינה חברותית והן מבחינה רוחנית) - אנשים שיקדמו אותך ותהיה שמח בחברתם. - הכלי החזק ביותר של היצר הוא העצבות.
  • השתדל לומר תיקון הכללי לפחות פעם אחת, אם יש בך כוח - הגד כל יום.
  • נתינת צדקה - אפילו 10 אגורות, השתדל שזה יהיה כל יום. אם אין הפרוטה מצויה אצלך - עדיף שתיתן צדקה אחת להרבה מאוד זמן - ואת הכסף תוציא על ההגנה שדיברנו עליה למעלה.
  • בכל יום השתדל לומר קריאת שמע שעל המיטה בכוונה - האר"י הקדוש אמר שיש בה כוח גדול מאוד לבטל את הכוחות השליליים שנוצרו מהוצאת זרע לבטלה.
  • השתדל למצוא פתרון לטבילה במקווה - אולי לרופא שלך יש מה להציע... ואם לא תוכל לטבול - אל תקפיד על זה ואל תחשוש מזה.
  • שוב פעם - השתדל להיות בשמחה תמיד וכל יום לדבר עם השם יתברך על כל מה שמפריע ומציק לך.

אני מקווה שהתקיים את העצות - כי כל עצה שנכתבה פה מקורה מצדיקים רבים, בניהם האר"י הקדוש, הרבי נחמן מברסלב, הזוהר הקדוש, הבן איש חי ועוד צדיקים רבים שהיו יודעים את נפש האדם בשלימות.
תתחזק - שהתשובה שלך חשובה מאוד בשמיים, והזוהר הקדוש אומר שעיקר הניסיון בדור הזה יהיה על נושא הברית והאמונה בהשם. ועוד נאמר בזוהר שאדם ששומר את הברית נקרא בשמיים צדיק.
בברכת קדושים תהיו,
איתמר חיים
 

דילוג לתוכן