מה הדין לאישה גרושה ללא ילדים לכיסוי ראש במידה וקשה לה

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בהלכה (כללי)מה הדין לאישה גרושה ללא ילדים לכיסוי ראש במידה וקשה לה
זהבית צוות נשאל לפני 3 שנים

שלום
מה הדין אישה גרושה ללא ילדים נשואים קצרים 3 חודש
בעניין כיסוי ראש מלאה יש לציין שפאה לא בא בחשבון כלל
זה ניסיון לא פשוט איך עוברים את הנסיונות בשמחה ובלב שלם?
תודה מראש

2 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 3 שנים

לגבי נושא הכיסוי ראש -
אם זה מפריע לך בשידוכים , את רשאית ללכת ללא כיסוי ראש.  הרב דביר זעפרני.

מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 3 שנים

לגבי נושא השמחה וכו' -
מה שחשוב להבין הוא, שכל מה שקורה לנו בחיים הוא מהשם, ויש כלל בתורה, (וגם הלכה בשולחן ערוך) - "לְעוֹלָם יְהֵא אָדָם רָגִיל לוֹמַר: כָּל מַה דְּעָבִיד רַחֲמָנָא, לְטָב עָבִיד." (שולחן ערוך, אורח חיים, סימן ר"ל סעיף ה') ובעברית פשוטה - כל מה שעושה האהוב (השם), לטובה הוא עושה.
עטרת ראשנו הבן איש חי זיע"א כתב שאם אדם היה יודע את הגילגולים שלו ומה הוא עשה בהם הוא היה אומר תודה להשם על כל מה שקורה לו, הן על הרע והן על הטוב והוא היה מבין שמה שהשם נתן לו "בתמורה" זה רחמים גמורים.
השם מצטער בצער שלנו, כתוב "בכל צרתם לו צר" (ישעיהו סג, ט) - כלומר להשם צר והוא משתתף איתך בצער שאת חשה, וכל הסיבה שהוא עושה לך את מה שעובר עלייך הוא בכדי שאת תגיעי לתיקון השלם שלך.
כל מה שאנחנו עוברים בעולם הזה הוא רק טוב, ולעתיד לבוא לאחר ביאת המשיח אדם עתיד לומר על צרותיו "הטוב ומטיב" בגלל שהוא יראה בחוש את הטוב שהשם עושה לו ב"צרות" שלו.
כל העבודה של האדם בעולם היא להבין שהוא איננו מבין, ושכל מה שעובר עליו, כולל הכל הוא לטובה! כולל מה שאנשים עושים לו.
כשמעיינים בספרים הקדושים רואים אדם אחד בעולם שהגיע פעם אחת לעולם ותיקן את כל הנפש רוח נשמה חיה ויחידה שלו בפעם אחד בלי לחזור בגלגול - דוד המלך.
מה שונה דוד המלך מיתר בני האדם בעולם? - דוד המלך היה מלא אמונה, הוא הבין שהוא לא מבין, והתבטל מול השם יתברך. הוא הבין שכל מה שהשם עושה לו לטובה הוא עושה, ועל ידי זה הוא אמר תפילות ושירות ותשבחות להשם, אפילו ברגעי קושי - וכך נולד ספר תהילים הקדוש.
דוד המלך מלמד אותנו להאמין. להבין שהכל לטובה, והשם - הבטיח לו שממנו יצא המשיח. ובנוסף לכל זה, דוד המלך זכה "להרוג" את יצר הרע - כך מעידה עליו הגמרא הקדושה. זו בעצם הסיבה שמדוד המלך, דווקא ממנו, יצא המשיח, וזהו גם סוד הגאולה כולה. להבין שהקב"ה עושה הכל לטובה ולשמוח בהנהגתו אותנו.
לכן את, צריכה להשתדל לקחת על עצמך להיות בשמחה ולהבין שלא אני ולא את יודעים למה השם מסובב את מה שקורה לנו בחיים, אבל מה שבטוח שהשם עושה את הכל לטובה גמורה.
והדרך להבין את זה באמת ובתמים היא להיות דבוקים בתודה והודאה להשם יתברך.
חכמינו אמרו בן אדם שרוצה לראות ישועות צריך לומר "נשמת כל חי" בכל יום, זאת העצה שלי אליך, קחי דקה, שבי בשקט בפינה שקטה ונעימה, ותגידי בלב שלם (כמה שניתן) נשמת כל חי - בכל יום, ובעזרת השם תראי ישועות וניסים גלויים.
בנוסף אני ממליץ לך לקרוא על העוצמה של תודה והודאה כאן .
בברכה רבה.

מערכת אתר אשובה

דילוג לתוכן