תשובה על פגם העיניים

אנונימי נשאל לפני חודש 1

שלום וברכה
רציתי לדעת איך אני יכול לתקן שפגעתי בעיינים ע"י הסתכלות בדברים אסורים בכוונה
ואני רוצה לעשות תשובה אבל כתוב  שאם עשוים עבירה וגורמים שאחרי זה משהו תשובה השם לא מוחל לו ואני מאוד שבור מזה כי ידעתי שאני עושה משהוא לא טוב ולא הצלחתי להתגבר על זה ואני פוחד שבגלל זה השם לא יקבל את הסילחה  שלי
תודה רבה

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני חודש 1

שלום וברכה,
קודם כל, אגיד שאני לא בטוח שהבנתי מה שכתבת, לכן אשתדל לענות בלי נדר על מה שהבנתי.
חשוב להבין דבר ראשון, הברכה בתפילת שמונה עשרה "סלח לנו" שעוסקת בתשובת האדם מסתיימת כך: "חַנּוּן הַמַּרְבֶּה לִסְלֹחַ" 
ה' יתברך הוא רחום וחנון, וכל הזמן מחכה לאדם שישוב בתשובה, אפילו אם נפלת מיליון פעמים באותה העבירה. ממש כך. בלי שום גוזמה.
אכן, אם אדם חוטא ואומר בליבו - אחטא עכשיו ולאחר זמן אעשה תשובה - זה בעייתי וכתוב שאין לו עם התשובה הזאת סיעתא דשמיא - כלומר במצב רגיל של אדם ששב בתשובה אותו אדם מקבל עזרה בתשובה, אבל במצב של אחטא ואשוב אין את אותה העזרה, אבל כמובן שהשם מקבל את אותו אדם בתשובה, גם אם הוא אמר אחטא ואשוב המון פעמים.
אם הגעת למצב של קרי וכן הלאה, כמובן שיש ללכת למקווה, לומר תיקון הכללי ולתת צדקה. במידה ומדובר רק על מראות או מחשבות - תיקח על עצמך שבעזרת השם יתברך מעתה ואילך לא תראה את אותם המראות, וכדי שזה יהיה בטוח - חשוב שתשמור על כמה צדעים:

  1. אם אתה משתמש בסמארטפון או במחשב - תדאג תמיד שתהיה הגנה מיטבית (הכי טוב זה נט פרי, לאחר מכן נטספארק עם הגדרות סינון חמורות)
  2. תשתדל להסתכל בד' אמותיך - כלומר להסתכל במרחב של ההליכה שלך (על המדרכה, רצפות וכו') ולא לשוטט עם העיניים.
  3. תשתדל ללמוד בכל יום את הספר הקדוש "טהרת קודש" של רבי אהרון ראטה (נמצא בכל חנויות הספרים)
  4. תשתדל בכל יום לומר תיקון הכללי (תיקון הברית וכו') ולתת צדקה (אפילו 10 אגורות).\

תתחזק - תלמד תורה, תלך לשיעורים ובעזרת השם תשמור את העיניים והברית כל ימי חייך בשמחה ובטוב לבב, תתחתן עם אישה משורש נשמתך במהירות ובנחת מתוך פרנסה ובריאות בעזרת השם.
בברכה,
איתמר חיים
 

דילוג לתוכן