האם אפשר לשמור שבת בלי ללכת לבית הכנסת?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: הלכות שבתהאם אפשר לשמור שבת בלי ללכת לבית הכנסת?
ציון נשאל לפני שנה 1

שלום לקורא,

אני בתהליכי התחזקות ומעוניין לשמור שבת, אשאל שאלה ואם אפשר לקבל תשובה קצרה ולעניין.
האם אוכל לשמור שבת בביתי(ללא חשמל,אש וכדומה)מבלי ללכת לבית הכנסת(כרגע זמני) במילים אחרות, במידה ולא אלך לבית הכנסת האם השבת שלי לא תחשב כשמורה?

המון תודה.

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני שנה 1

שלום וברכה ציון.
שמירת שבת איננה קשורה בהליכה לבית הכנסת, תפילה במניין בבית הכנסת היא מצווה נפרדת משמירת השבת.
במידה ואתה בתהליך התחזקות, לדעתי יהיה נכון שתלך אפילו רק לתפילת ערבית של ערב שבת כדי שתהיה לך אווירה יותר של שבת, כמובן בעתיד בעזרת השם תתחזק ותלך לש3 תפילות במניין בבית הכנסת בכל יום בעזרת השם מתוך חשק ורצון.
כרגע אני ממליץ לך לקרוא על הנושא, ללמוד הלכות שבת, אם אתה נוהג לפי הרב עובדיה, ישנו היום בחנויות ספרי הקודש ספר קידוש שנקרא "קיצור הלכות שבת - חזון עובדיה", במידה ואתה נוהג לפי הרב מרדכי אליהו - קנה את הספרים "מאמר מרדכי", ובמידה ואתה אשכנזי קנה את הספר "שמירת שבת כהלכתה" - תלמד את הספרים האלו - אפילו כמה פעמים.
הם קלים ופשוטים, ומסבירים הרבה על הלכות שבת ומעבר לכך.
בנוסף תראה איך אתה מנצל את השבת ללימוד תורה, שיעורי תורה, חיזוק האמונה, אולי תקרא את ספרי הרב זמיר או את תעבור על פרשת השבוע עם מפרשים.
בכל אופן - תדע לך שהשם אוהב אותך מאוד, בפרט גם כי אתה יהודי, וגם כי אתה חוזר בתשובה ובייחוד בדור הזה שקשה מאוד לחזור בתשובה. כמו שאומרת הגמרא : "במקום שבעלי תשובה עומדים (בעולם הבא) צדיקים אינם עומדים"
בברכה איתמר חיים. 

דילוג לתוכן