שם רע והסרת קליפות

אנונימי/ת נשאל לפני 4 שבועות

 שלום לכבוד הרב, 

  1. מה יעשה אדם שיצא עליו שם רע שהיה חילוני וגם אחרי יצא עליו שם רע כשהיה דתי והשם רע הוא בעקבות מעשיו והדברים בו נכונים ורוצה להיות רב גדול וחושש שהשם רע יפריע לו מה יעשה? 
  2. איך מסירים קליפות מנפש האדם?
1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 4 שבועות

שלום וברכה,
לימוד תורה כדי להתקרא רבי לא נחשב הרבה בשמיים, אדם צריך להשתדל ללמוד לשם שמיים- כלומר ללמוד כדי לעשות נחת רוח להשם יתברך. 
אם אדם מתמיד בזה, בסוף גם מי שביזה אותו יראה שהוא השתנה ואם הוא יקנה יראת שמיים זה יהיה ניקר לרבים וגם השם רע שהיה עליו יוסר מעצמו. 
איך מסירים קליפות:

  1. לקבוע בכל יום לומר בלי נדר תיקון הכללי.
  2. לתת צדקה כל יום, אפילו 10 אגורות.
  3. טבילה במקווה כל יום, ומינימום - בערב שבת.
  4. לענות אמן יהא שמיא רבא בכוונה ובקול גדול.
  5. ללמוד מסכת תענית (גמרא) בגירסא (לא צריך הבנה) 101 פעמים - 15-20 דקות ביום ואתה עושה את זה - וזה נחשב למיליון תעניות כמו שאמר מוהרא"ש המון פעמים (ניתן להזמין מסכת תענית מחולקת לימי השבוע או החודש בטלפון 048881785 זה עולה בערך 7-10 ש"ח) וזה כפרת עוונות גדולה מאוד מאוד.
  6. להפיץ תורה ולזכות את הרבים. ניתן להיות שותף גם של מי שכבר עושה את זה. יש כמה דרכים שאני באופן אישי ממליץ - יש את עלונים של הרב ישראל אברג'ל, את הוצאת נר להצדיק, את עמותת ישמח צדיק, את הוצאת ניצני הקודש, אני יכול לומר שאת כולם אני מכיר מבפנים וכל מי שציינתי פועל להפצת תורה והחזרה בתשובה באמת ולא למשכורות ושטויות. רבנו אומר - שאדם שמזכה את הרבים - זה כמו אדם שיש לו הלוואה לבנק, ואין לו איך להחזיר את ההלוואה - אבל אם הוא יביא לבנק הרבה לקוחות הבנק ימחל לו על ההלוואה - ואפילו יתן לו קרדיט. אותו הדבר מזכה הרבים.
  7. תיסע לאומן לראש השנה. אפילו פעם אחת.
  8. לקבוע לימוד קבוע בתורה - אני ממליץ לך על האוצר היומי שיש בו ליקוט של ספרים וסדר הלימוד וצורת הלימוד על פי דברי רבנו הקדוש (רבי נחמן) - וכך תוך 7 שנים תסיים את התנ"ך, ש"ס גמרא, ירושלמי, שולחן ערוך, זוהר, רמב"ם ועוד - כמו שרבנו לימד אותנו ללמוד - בלי להתעכב - להתקדם וללמוד הרבה גם אם לא מבינים הכל וזה פועל על הנשמה, ומה שלא הבנת אחרי 120 שלך יסבירו לך.

בברכה,
איתמר חיים

דילוג לתוכן