שכחתי לשאול מה הכוונה שמי שמזכה את הרבים מכופר לו חטאיו כמו שכתב דוד המלך בתהילים פרק נ"א האם זה אומר שהוא פטור מתיקונים?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בהלכה (כללי)שכחתי לשאול מה הכוונה שמי שמזכה את הרבים מכופר לו חטאיו כמו שכתב דוד המלך בתהילים פרק נ"א האם זה אומר שהוא פטור מתיקונים?
אנונימי נשאל לפני 7 חודשים

שלום לכבוד הרב, שכחתי לשאול מה הכוונה שמי שמזכה את הרבים מכופר לו חטאיו כמו שכתב דוד המלך בתהילים פרק נ"א האם זה אומר שהוא פטור מתיקונים בנוגע לפגם הברית אם הוא יזכה מישהו? 
2. ואם לא בנוגע לפגם הברית אז על חטאים אחרים של זיכוי הרבים זה יכפר לו חטאיו?

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 7 חודשים

שלום וברכה,
רבנו הקדוש מזכיר את זה באופן מפורש בתורה נ"ט בליקוטי מוהר"ן שזיכוי הרבים והחזרת יהודים בתשובה הוא תיקון הברית גדול מאוד. זה לא תחליף לכל היתר, כמו שקריאת שמע היא לא תחליף למקווה וכן על זה הדרך.
לסיכום, זיכוי הרבים זאת מצווה יקרה מאוד ובתיקוני הזוהר נזכר שמעלת מזכי הרבים יקרה מאוד מאוד, אף יותר מבעלי קבלה. ועוד בזוהר נזכר שאם אדם היה יודע את מעלת החזרת יהודים בתשובה הוא היה רץ ברחובות ובשווקים ורודף אחרי הרשעים להחזירם בתשובה. קח בזה חלק. ישנם ארגונים רבים כמו ערכים, ארגוני ברסלב, עמותת ישמח צדיק שמפיצים כמויות של קונטרסים שרבים חזרו מהם בתשובה מייסדו של מוהר"אש זיע"א ועוד רבים וטובים. שים לב שלא תתרום לעמותות שאגרות כספים ולא עושות איתם כלום. צריך לחקור לפני שתורמים היום.
כמו כן, אתה יכול לקנות בקרן הרב אודסר או בישמח צדיק ספרים ולהפיץ אותם בעצמך, מוהרא"ש כותב בשו"ת אשר בנחל שכל הפצת קונטרס נחשבת כפרה על כרת או מיתת בית דין אחת, וספר נחשב כ70 כריתות או מיתות בית דין.
בהצלחה רבה,
איתמר חיים

דילוג לתוכן