שאלה בנושא לימודי המשך

רחלי נשאל לפני 2 שנים

אני בת 18 ומסיימת כיתה יב
אני מעוניינת ללמוד שנה הבאה סיעוד-אחיות בבי"ח לניאדו. השאיפה שלי היא להקים בית של תורה ולכן שמעתי כמה הרצאות מרבנים המדברים בנושא לימודי המשך. אמנם הם מדברים בכללי לציבור הלומדות אבל הם מדברים על כל נושא עד לפרטים. והבנתי שיש בעיה מאד גדולה הן בלימודים והן בעבודה. אני מאד מאד אוהבת את המקצוע והתוכן הלימודי וממש רוצה ללמוד ולשמור על עצמי בכל המובנים ולהקים בית יהודי אמיתי. השאלה מה אפשר לעשות האם ללמוד או לא ללמוד ואם ללמוד אז איך ניתן להשמר מפני השקפות לא נכונות או ירידה רוחנית כללית..
אשמח לתשובה תודה.

1 תשובות
Best Answer
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 2 שנים

שלום רחלי,
קודם כל אני רוצה לאחל לך הצלחה רבה בדרך החדשה בחיים שאת נכנסת אליה.
לגבי השאלה שלך -
קודם כל הבחירה במוסד בית החולים לניאדו היא בחירה טובה, המוסד הוא מוסד שומר תורה ומצוות והסביבה היא סביבה דתית וחרדית.
לגבי הבעיתיות בנוגע לתחום הלימוד ולחומר הלימודי - כידוע לך לימודי סיעוד ועבודה בסיעוד היא עבודת קודש ומצווה חשובה, אם יש לך את הרצון, מאוד חשוב שתממשי אותו. התוכן הנלמד אכן יכול להיות בעייתי, אבל אם את לומדת לשם הלימוד והמימוש של החיובי של הידע אין בכך כל בעיה. תשתדלי להתמקד בתכנים הלימודיים באופן לימודי ולא להיכנס לתחומים לא רצויים, אך כמובן במידה והחומר הלימודי מחייב - למדי בעיון והתמדה.

חשוב מאוד תוך כדי הלימודים האקדמיים לשלב שיעורי תורה והתייעצות עם רב/רבנית לגבי שאלות הלכתיות או הנהגתיות וכמובן להתרחק מחברה רעה הן בשעת הלימודים והן לאחר מכן.
הבית שלך יהיה בית יהודי אמיתי אם תבחרי בכך ואם תתמידי בדרך השם ותלמדי תורה.

אני מייעץ לך לראות איך את מקימה בית יהודי כמה שיותר מהר ולהיכנס לחיים הבוגרים נשואה לאיש ירא שמיים עם טהרה, ובכך תמיד יהיה לך גם "גב" ומשענת כדי לא להישאב אפילו בטעות לעולם שאינך רוצה להיות חלק ממנו.

עלי והצליחי, ואל תפחדי - העולם צריך אחיות, רופאים ורופאות יראי שמיים.
ובעזרת השם תזכי להקים בית נאמן ושמח כל הימים מיוסד על אדני התורה ויראת השמים.
העושה לשם שמים - השם מסייע לו.

בברכה איתמר חיים.

דילוג לתוכן