אישה שרוצה להתקרב לקב״ה - איך לחזור בתשובה?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בהלכה (כללי)אישה שרוצה להתקרב לקב״ה - איך לחזור בתשובה?
אנונימית נשאל לפני 8 חודשים

גדלתי בבית חילוני ובשנה האחרונה התחלתי להאמין ואני עושה מאמצים להתקרב לדת,מדליקה נרות שבת ויש לי סידור,מה אני יכולה לעשות כדי להתקרב יותר? מרגישה שאני לא מבינה הרבה דברים

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 8 חודשים

שלום וברכה לבת ישראל היקרה.
אני מאוד מאוד שמח לשמוע על המצב שלך, שתדעי שבמקום (בגן עדן) שבעלי תשובה עומדים - צדיקים גמורים לא עומדים (ברכות ל״ד ב:כ״א-כ״ב).
יש לי כמה המלצות בשבילך:

  • אני ממליץ לקנות וללמוד בכל יום קצת מהספר "קיצור שולחן ערוך" עם הערות של הרב מרדכי אליהו זיע"א, הספר נמצא במרבית חנויות הספרים (ניתן גם להשיג בהוצאה של הספר בטל' 02-6521195) . הספר הזה כולל הלכות והסברים בצורה פשוטה על המצוות שאת חייבת בהן. (ברכות, שבת, חגים, תפילות, כשרות, צניעות)
  • אני ממליץ לך מאוד לקרוא סיפורי צדיקים, ישנם ספרים רבים בנושא - תיכנסי לחנויות ספרי קודש ותבחרי לך את מה שאת הכי מתחברת אליו. סיפורי צדיקים ממחישים לאדם את ההשגחה של השם בעולם. (אני אישית ממליץ על סדרת הספרים "אביהם של ישראל", שבחי האר"י, "אהובם של ישראל", סיפורי חסידים ועוד)
  • ישנם הספרים של הרב אהרון לוי "לחזור עם תשובה", ספרי הרב זמיר כהן ועוד רבים שעוסקים בשאלות אמוניות (במידה ויש).

אחד הדברים החשובים ביותר זה ללכת למקום שבו תוכלי ללמוד ולעבור את התהליך הזה עם הדרכה צמודה, עם מישהי שתוכלי לשאול אותה שאלות, לדבר, להתחזק - והכל באופן קבוע שוטף.
אני לא יודע מה הגיל שלך, אבל במידה ואת נערה - אני ממליץ לך להיכנס לאולפנא שמיועדת לחוזרים בתשובה, ישנם גם מדרשיות לחוזרות בתשובה.
במידה ואת בגירה - אני ממליץ לך ללכת למקומות כמו: 

  1. סמינר של ערכים - את תצאי משם מאוד מחוזקת, עם דרך יותר ברורה וכו'. מאוד מאוד חשוב (זה מסופסד)
  2. יש מכונים שעוסקים בחזרה בתשובה, התפתחות וכו' - מכון מאיר, ראש יהודי, שורשים, מדרשות רבות בניהן: ראו באורי, אור השם, תורת משה, שלהבת לב לאחים ועוד מדרשות רבות - שם תוכלי לקבל בסיס יציב.
  3. שיעורי תורה - אני ממליץ לך ללכת בכל יום (כמה שניתן) לשיעורי תורה בהלכה, אמונה, חסידות ועוד. את גם יכולה להאזין ולראות שיעורים פה באתר שלנו.

כתבת שאת לא מבינה הרבה דברים - האם יש דברים מסויימים שתרצי להרחיב עליהם שאולי נוכל לענות עליהם כאן או להפנות אותך למקומות הנכונים וכו'.
נשמח לעזור בכל שאלה, אם הרגשת שיש לך עוד שאלות- בהלכה, אמונה וכו' - את יכולה לשאול ונשתדל בלי נדר לענות בצורה מקיפה וטובה.
בברכה,
איתמר חיים

דילוג לתוכן