עזרה - הגבר כופה דברים בשעת יחסי מין - מה עושים?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בנושאים מינייםעזרה - הגבר כופה דברים בשעת יחסי מין - מה עושים?
נורית נשאל לפני 11 חודשים

מי שאני חייה איתו כבוד הרב אומר שמותר יחסי אישות ללא שמיכה וללא בגדים ומותר לנשק במקום הערווה עם עיניים עצומות. והוא חרדי, אני רוצה לעשות את רצון בורא עולם אבל אין לי לאיפה ללכת כבוד הרב הקדוש. מה אני אמורה לעשות חייתי בחי עם 2 גברים ללא נישואים. ויש לי 2 ילדים. ואני מצטערת ואמרתי למי שאני חייה איתו שאסור לעשות מה שהוא אומר ביחסי אישות, אבל...

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 10 חודשים

שלום וברכה לגברת היקרה,
קודם כל אשרייך ואשרי חלקיך שאת רוצה לעשות את רצון השם, שזאת המעלה הגדולה ביותר בעולם - להיות בעל תשובה. וכבר אמרו בגמרא: "מקום שבעלי תשובה עומדין צדיקים גמורים אינם עומדין" (תלמוד בבלי, מסכת ברכות, דף ל"ד, עמוד ב').
קודם כל אתייחס לשאלות, ואז אמשיך לנושא הכללי:

  1. יחסי אישות, צריך לעשות ערומים לגמרי, וזה שאומרים בכתובה וכו' "שארה" שזוג נשוי הוא "שאר בשר" אחד של השני, ובשעת הזיווג צריך להיות ערומים לגמרי - מי שמקפיד ללבוש טלית קטן כל הזמן יכול להקפיד גם בשעת התשמיש להיות עם ציצית - אך - שהיא לא מפרידה אלא נמצאת על הצאוור.
  2. נושא השמיכה - כתובו הפוסקים שאסור לשמש את מיטתו ללא כיסוי (הכוונה ליחסי אישות), כלומר שמיכה - מכיוון ש"מלא כל הארץ כבודו" ואף שהזוג עוסק בדבר חשוב וקדוש של תשמיש המיטה צריכים להיות צנועים - ומכוסים אף בלילה.
  3. לגבי נושא הנישוק במקום הערווה - נישוק במקום הערווה אסור גם בעיניים עצומות משום - לא תשקצו את נפשותכם, וזה מוליד בצאצאים ובנפש הזוג עצמו בעיות רוחניות.

עכשיו נמשיך לנושא שעולה מתוך השאלה שלך:

נשמע מבין המילים שלך שאת חיה כרגע עם אדם שאת לא נשואה לו ואת לא יודעת לאן ללכת.
נתחיל מכך שחשוב שתדעי שיש איסור חמור לחיות עם גבר שאת לא נשואה אליו.

במידה ואישה חיה עם גבר שהיא לא נשואה לו והיא לא טובלת, הזוג מתחייב כרת (במידה ולא עושים תשובה, אם עושים תשובה הכרת מתבטל) שזה אחת העונשים החמורים בתורה.

במידה והאישה טובלת היא עוברת על תקנות חכמים שאישה שאינה נשואה לא תטבול, ועל מי שעובר על תקנת חכמים כתוב "פורץ גדר ישכנו נחש" וגם כאן - במידה ועושים תשובה, העונש "מבוטל".

עוד יש איסור ייחוד, שאסור לשהות גבר ואישה לבד במקום שלא נמצאים בו עוד אנשים (יש בזה דינים רבים) שרואים אותם, וזאת תקנת דוד המלך, וגם על זה נאמר "פורץ גדר ישכנו נחש". כנ"ל בנושא התשובה שמקרעת דינו של אדם.

המילים האלו לא נכתבו כדי לשבור אותך אלא לעודד אותך לברוח ממצב כזה (במידה והבנתי נכון) ולעשות תשובה באופן מיידי כדי להינצל מהחטאים.

כמו כן - אסור לגבר לכפות על האישה בפרט ביחסי אישות שום דבר! וישנם דברים רבים שאם הגבר כופה אותם - היא נחשבת שהיא נאנסה על ידו על אף שהם אפילו נשואים!

במידה ואין לך לאן ללכת (לא הורים, לא משפחה וכו'..) ישנם מקלטים לנשים במצבך - אני ממליץ לך לפנות לעמותת בת מלך בטלפון: 026338929 קו חרום: 1-800-292-333. והם יוכלו להפנות אותך למקלט או לדירה במידת הצורך, כמו כן ישנם המון אירגונים שעוזרים לנשים במצבך כמו יד לאחים בטלפון: 1-800-620-640.

כמובן כל זה, מדבר באם האיש שאיתו את חיה לא נשוי לך או מסרב להתחתן איתך כדת משה וישראל, כמובן את כל התהליך של הנישואין צריך לעשות דרך הרבנות כדי שלא יהיה לילדים שלכם בעיות שהם יבואו להתחתן.

שתדעי - כתוב בתלמוד הירושלמי : "שאלו לקודשא בריך הוא חוטא מהו עונשו? אמר להן ‘יעשה תשובה ויתכפר לו'” (ירושלמי מכות ב’, ו’)"
כלומר רק תעשי תשובה, והשם יכפר בעדך ויוציא אותך בעזרת השם לאור גדול.

רבנו הקדוש (רבי נחמן מברסלב) אומר: "אם אתה מאמין שאפשר לקלקל תאמין שאפשר לתקן" ועוד רבנו אומר במקומות רבים - שצריך לעשות התחלה חדשה (תשובה) ולא להסתכל אחורה בכלל.

וכן מובא בהמון מקורות שאדם שעושה תשובה ומצטער עליה ומתבייש בה עוונותיו נמחלים ונמחקים.

לכן - ראי להתחזק, שיש לך נשמה יקרה שחוצבה מכסא הכבוד של השם יתברך ואת יקרה בעיניו מאוד, והילדים שלך קדושים וטהורים כמוך עם נשמות יהודיות קדושות וטהורות. ולכן, תחוסי על נשמתך ועל חייך ותתחילי לחיות חיים של קדושה וטהרה ובעזרת השם, השם יתברך ישלח לך חתן צדיק וירא שמיים.

כמו כן, במידה ואת חיה עם גבר שלא נשוי לך - זה וודאי ניצול נוראי שלך, ולא סתם התורה תיקנה לעשות כתובה וקידושין, שכן גבר יכול לנצל אישה לצרכים מיניים וכו' ולאחר זמן לנטוש אותה והיא יוצאת נפסדת, ואולי גם עם ילדים כמו ממש המצב שבו את נמצאת. ובוודאי גבר כזה איננו חרדי ואף לא ירא שמיים כלל. (כמובן אם המצב הוא שאת לא נשואה לו).

לכן ראי להעריך את עצמך, ואת בת מלך, נשמה יהודית, נשמה ישראלית. ירדת לעולם הזה מהעולמות העליונים, יש בידך את הבחירה עכשיו לעשות תשובה ולהיכנס תחת כנפי השכינה הקדושה ולחיות חיים של שמחה, לזכות לחיי עולם הבא ולגן עדן שהשם הכין בעבורך.
אל תפסידי את חייך היקרים, שכל רגע ורגע בחייו של האדם הוא יכול להשיג מה שכל הנשמות והמלאכים לא יכולים להשיג - כי בעולם הזה, כל מעשה טוב, כל מצווה, כל התקדשות שווים יותר מכל חיי עולם הבא, שנאמר: "יפה שעה אחת בתשובה ומעשים טובים בעולם הזה, מכל חיי העולם הבא" (מסכת אבות פרק ד משנה י"ז).

רבנו הקדוש אומר - "אין שום ייאוש בעולם כלל" אין לך מה להתייאש, אין לך מה להרים ידיים מראש. תתחזקי ותצאי מהבור שאת עומדת בו.
מסופר על אדם בשם אלעזר בן דורדיא שלא הניח זונה בעולם שהוא לא בא עליה, כך העידו עליו. ופעם אחת הוא שמע שיש אחת שהוא עדיין לא בא עליה במדינות הים (כלומר צריך לנסוע לחו"ל בשביל זה) נסע אליה, בשעת התשמיש היא אמרה לו שאין לו יכולת כבר לחזור בתשובה.

ששמע את זה אלעזר - מיד החליט לעשות תשובה, ויש מעשה שלם על זה, איך הוא הלך להרים ולגבעות שיבקשו עליו רחמים, ואף אחד לא ריחם עליו. ובסוף הוא בכה כל כך עד שהוא מת מרוב הבכי, יצאה בת קול ואמרה - רבי אלעזר בן דורדיא מזומן לחיי עולם הבא.
רבי יהודה הנשיא (גדול הדור - עורך המשנה) ששמע את בת הקול אמר " יש הקונה עולמו בכמה שנים ויש הקונה עולמו בשעה אחת" 
ולאחר מכן הוא אמר - לא רק שמי שעושה תשובה השם מיד מקבל את תשובתו ומוחק ממנו את העבירות שלו, אלא שקורין אותו רבי!
מה שאנו למדים מהסיפור הזה - הוא שנכון שאותו אדם בסוף מת, אבל הסיפור שלו היה קיצוני מההתחלה, אבל הוא עשה תשובה אמיתית וכנה ולבסוף אפילו הבת קול קראה אותו רבי (בת קול - מעיין נבואה/רוח הקודש שרבים שומעים אותה במקביל)

עוד אני רוצה לומר לך - שתראי להתחזק וללכת לשיעורי תורה (לא רק לשמוע באינטרנט וכו'). ולהקפיד להדליק נרות שבת - ובזמן ההדלקה לאחר הברכה וההדלקה תבקשי מהשם יתברך שיושיע אותך ויקרב אותך אליו.

אני מברך אותך בהצלחה רבה, ותשובה שלימה.
שתזכי לכל הברכות הכתובות בתורה הקדושה.
בברכה,
איתמר חיים

דילוג לתוכן