משיכה לגברים, איך מתמודדים עימה ולא עוברים על מצוות התורה?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בנושאים מינייםמשיכה לגברים, איך מתמודדים עימה ולא עוברים על מצוות התורה?
אנונימי נשאל לפני 2 שבועות

אני בחור חרדי בן 18 ומגיל 15 בערך אני נמשך לגברים..כולם מסביבי קיבלו אותי החברים ההורים אמרו לי תאהב את עצמך ותהיה מי שאתה, אבל זה לא עוזר לי כי אני שונא את עצמי שאני כזה אני לא מבין למה אלוהים עשה אותי כזה ובכל זאת אני לא רוצה לעשות מה שאלוהים לא מרשה אבל אני לא חושב שיש מה לעשות..עצה בבקשה

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 2 שבועות

שלום וברכה,
ההורים והחברים שלך טועים ואתה צודק. ההרגשה שלך נכונה, יש לך דחף לא טוב. הוא לא מלמד על כלום מצד ערך נשמתך, כוחך הרוחני, כשורונתיך ועוד, הוא לא עושה אותך רע או טוב.
נולדת כמו כל אדם. יש לך תאוות. כמו שאומרים, ברוך הבא למועדון. 
השם שם אותך בעולם באופן כזה שתהיה לך משיכה לנשים כמו שהוא שם אדם אחר עם משיכה לנשים נשואות, אחד אחר הוא שם עם משיכה עוצמתית לנשים, אחד אחר בכלל נמשך לחיות וכו'. כל הדברים האלו נמצאים בתורה - והשם אומר לנו בדיוק איך הוא רוצה שנהיה.
כל אחד יכול לבכות על מר גורלו, אחד יכול לבכות על כך שהוא מלא יצרים מיניים או חשק לגניבה - ואחד כמוך עם חשק לגברים. השם מצווה אותנו לכוף את היצר! לא להיכנע. ואפילו אם חס ושלום אדם נפל - לקום וכמה שיותר מהר לעשות תשובה, לגדור את הדרך שבה הוא נפל ולהתקדם קדימה.
לכן, העצה שאני מייעץ לך דבר ראשון זה לא להיות במרה שחורה ועצבות. לכולם יש ניסיונות. ולכולם הניסיונות קשים וחלקם - קשים מאוד מאוד. זה הפורמט של העולם, כך השם ברא אותו והזוהר גם אומר שלפני שהשם ברא את העולם הזה עם הניסיונות האלו כך, הנשמות (שכבר היו קיימות) רצו בכך.
לכן, יקירי, רעי ואהובי - תרים את הראש ותתחזק.
לגבי מה לעשות עם הנטייה הזאת - כלום. זאת התשובה. אני מציע שתלך לטיפול נפשי על ידי מטפל תורני ועדיף לשאול מראש אם הוא יוכל לעזור לך ואם יש לו ניסיון עם מצבים כאלו. ישנם ארגונים כמו עצת נפש וכו' שגם הם יכולים לעזור - ורבים עברו את המצבים האלו ויצאו מהם לחיים טובים ולשלום - תוך שהם בונים בית תורני עם אישה. כמובן שזה תהליך לא פשוט. אבל כמו שכבר אמרתי, לכל אחד יש את התיק שהוא קיבל בעולם הזה.
עוד אני מציע לך, לנהוג כמה שיותר עם עצמך בגדרים שיעזרו לך כמו לא "להתייחד" עם גברים, לא להרבות בהסתכלות בגברים, ואם אתה רואה שאתה נכשל בעקבות הליכה למקווה וכו' - עדיף שלא תלך. תראה את עצמך כאילו כל הדינים והעצות של שמירת הברית מול נשים קיימות אצלך גם לגברים. ולאחר טיפול וייעוץ אישי המתאים לך לאט לאט תראה מה אפשר לעשות כדי לא לחיות ביותר מדי גדרים וכו'.
תתחזק, אתה לא שונה במהות, זה רק שאצלך הניסיון בא לידי ביטוי בדבר כזה. תזכור, אין שום דבר טבעי בגבר עם גבר, כמו שאין שום דבר טבעי עם איש ואישה שעוברים על איסורים של כרת וכו'.
באנו לעולם הזה כדי לעבור אותו בשלום, קח דוגמא מיוסף הצדיק שהיה במצרים ושמר את עיניו וכו' ועוד סיפורים רבים. זה נוגע גם אליך במקום שאתה נמצא.
תראה איך להתמודד עם זה ולהצליח.
אני ממליץ לך ללכת לשיעורים של ליקוטי מוהר"ן, אדם כמוך לא יכול לעבור בלי העצות הטובות של רבינו הקדוש, הדרך שלך לא פשוטה, אבל תוכל להצליח על ידי העצות שלו. כמו כן, אני ממליץ לך כל יום לדבר עם השם יתברך בשפה שלך על הקשיים שלך (שעה בכל יום, גם על חשבון סדרים וכו'.), לבקש ממנו עצה וחיזוק לעבור את הגשר הצר שנקרא העולם הזה, כמו שרבינו הקדוש אמר "התבודדות (שיחה עם השם במילים שלך) היא מעלה גדולה מהכל".
בהצלחה רבה,
איתמר חיים.

דילוג לתוכן