מה ההסבר למילים של התיקון הכללי

אור נשאל לפני 3 שנים

כבוד הרב שלום .
כל חיי גדלתי כחילונייה אבל תמיד ידעתי שיש לי זיקה מיוחדת לדת. היום אני יכולה להגדיר את עצמי כחוזרת בתשובה אבל הידע שלי כלכך מועט והייתי רוצה לעשות דברים בכוונה ובהבנה מלאה.
חשוב לי להתפלל ולהבין מה אני קוראת ,משתדלת לבטא את המילים בצורה הנכונה אבל קצת קשה לי להתרכז שאני לא בדיוק יודעת מה אני אומרת , אני יודעת מה משמעות 10 פרקי התהילים בתיקון הכללי ומה מטרתם אבל האם יש פירוש בשפת ימינו לפסוקים האלה ?
אשמח לקישור כלשהו ,
תודה רבה

1 תשובות
Best Answer
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 3 שנים

שלום וברכה אור,
קודם כל אשרייך שזכית בדור הזה לחזור בתשובה, זה לא דבר פשוט בכלל וזה חידוש עצום.
כתוב בגמרא (ברכות ל"ב עמוד ב') כל המאריך בתפילתו, אין תפילתו חוזרת ריקם, וחכמים אומרים שהבנת התפילה היא כלי חשוב מאוד בחיבור ובכוונה בתפילה - כך שאת בכיוון הנכון.
אני ממליץ לך בלי קשר לשאלה שלך ללמוד מתוך הסידור ותאמר רבקה  (סידור לנשים) על התפילה, יש שם המוני הסברים מפורטים על כל התפילה וכל קטע וקטע, וכך גם מתוך הסידור של ישיבת אור החיים של הרב אלבז שליט"א - גם שם יש הסבר על כל חלק בתפילה עם פירוש המילים.
לגבי התיקון הכללי, את יכולה לפתוח תהילים עם רש"י ומפרשים וללמוד מתוך הספר, או גם ללמוד מתוך התהילים עם הפירוש המעולה של מוהרא"ש "תהילות נתן" - כמו כן במידה ואת רוצה לקבל בחינם מאיתנו את התיקון הכללי עם הסבר על המילים בצורה פשוטה ונוחה את מוזמנת להשאיר בצור קשר באתר את פרטייך ואנו בלי נדר נשלח לך בחינם את התיקון הכללי עם הסבר על המילים.  https://ashoova.co.il/contact/
בעתיד בעזרת השם ובלי נדר גם נכניס את ההסבר גם באתר
בברכת כל טוב, איתמר חיים.

דילוג לתוכן