מאיזה סיבה מצווה בשבת שווה יותר ואם אדם מקבל על עצמו תענית דיבור בשבת שגם ככה אסור לדבר דברי חול בשבת זה שווה לו משהו ואם כן בגלל שיום שבת זה פי כמה וכמה ואם כן האם אפשר לעשות ככה את תיקון הפ"ד של פגם הברית?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בהלכה (כללי)מאיזה סיבה מצווה בשבת שווה יותר ואם אדם מקבל על עצמו תענית דיבור בשבת שגם ככה אסור לדבר דברי חול בשבת זה שווה לו משהו ואם כן בגלל שיום שבת זה פי כמה וכמה ואם כן האם אפשר לעשות ככה את תיקון הפ"ד של פגם הברית?
אנונימי/ת נשאל לפני 8 חודשים

שלום לכבוד הרב, 
1. מאיזה סיבה מצווה בשבת שווה יותר ?           2.אם אדם מקבל על עצמו תענית דיבור בשבת שגם ככה אסור לדבר דברי חול בשבת זה שווה לו משהו?                                                                    3.אם כן בגלל שיום שבת זה פי כמה האם אפשר לעשות ככה את תיקון הפ"ד של פגם הברית?

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 8 חודשים

שלום וברכה,

 1. מכיוון שכל העולמות עולים ומתקרבים יותר אל הגילוי הבורא בשבת.
 2. זה שווה
 3. לא.

ההמלצה שלי אליך:

 1. העיקר זה שמירת העיניים, לכן חובה להשים חסימה לאינטרנט (נטפרי וכשר פליי - אותם בדקנו)
 2. תשתדל להתמיד ללכת למקווה בכל יום, ורק אם נאנסת (חולי, לא התעוררת וכו') ניתן לעשות נטילת ידיים כמו שהתבאר עם הכוונות הנצרכות.
 3. תשתדל בכל יום ללמוד לפחות דף גמרא אחד ו2 הלכות (של פוסק בן ימינו שאתה הולך לפי פסיקותיו).
 4. תשתדל לומר בכל יום תיקון הכללי.
 5. תשתדל בכל שנה ללכת לראש השנה אצל רבי נחמן מברסלב - שכן הוא אומר ששביתה אצלו בשבת נחשבת כ7 פעמים תענית של שבוע שלם. ועוד הוא אומר שראש השנה שלו עולה על הכל (כל התיקונים) וגם רבינו הקדוש הבטיח שמי שיבוא ויגיד את התיקון הכללי על קברו ויתן 2 פרוטות לצדקה לזכותו הוא ויעשה תשובה, הוא ימתח לאורך ולרוחב שיקבל תיקון ואפילו אם הוא בשאול תחתית הוא יוציא אותו משם. לכן לך לשם בכל שנה. ואם אתה לא יכול ללכת בראש השנה, לפחות לך באמצע השנה ובפרט תהיה שם בשבת.
 6. תשתדל לעשות 3 סעודות בשבת בהידור ועונג שבת שכן כתוב במדרש תנחומא שזה שווה ל1,000 תעניות.
 7. תשתדל לתת בכל יום צדקה, אפילו מעט - ובפרט לתלמידי חכמים עניים. ניתן גם להשים בקופה ולתת לאותו תלמיד חכם אחת לחודש. וזה תיקון הברית גדול מאוד.
 8. זיכוי הרבים ועזרה ליהודים להתקרב אל הבורא מתקן את כל הפגמים.
 9. תשתדל להתמיד כמה שיותר בתורה ותפילה וזה העיקר, תעניות וסיגופים זה דבר שרבים מהצדיקים אומרים לא לעשות היום ובמקום זה להוסיף בלימוד תורה, גמרא, משנה, הלכות (זה העיקר של הלימוד), כל יום חוק לישראל, שניים מקרא ואחד תרגום, תהילים, 3 תפילות במניין, תלך לשיעורים - ותניח לצומות והסיגופים. זה העיקר. וכך ההדרכה היום.

שיהיה בהצלחה גדולה,
איתמר חיים

דילוג לתוכן