תיקון זרע לבטלה - נפלתי באיסור פגם הברית, איך יוצאים מזה?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בנושאים מינייםתיקון זרע לבטלה - נפלתי באיסור פגם הברית, איך יוצאים מזה?
נהוראי נשאל לפני 3 שנים

לצערי נפלתי באיסור פגם הברית, ואני מצטער ולא יודע מה לעשות איך לצאת מזה ולתקן את זה ושלא יהיו לי הרהורים, איך לצאת מזה?

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 3 שנים

קודם כל -
אני מציע לך לומר תיקון הכללי, לתת 2 פרוטות צדקה ולטבול במקווה - עדיף עוד היום.
וזה לא משנה לאיזה עדה/חוג/מגזר אתה שייך, צדיקים מכל העדות וכו' אומרים לעשות כפי הסדר שאמר הרבי נחמן (כמובן אחרי תשובה - וידוי, חרטה וקבלה לעתיד שלא לשוב לזה).
אחרי כן, איך אתה יכול לא ליפול לפגם הברית שוב:

  1. רצון - המפתח לשמירת הברית וגם הצלחה בכל דבר בחיים הוא הרצון. הרבי נחמן אומר: רוצה עושה, לא רוצה לא עושה. כלומר אם עשית את זה רצית את זה, או יותר נכון - לא רצית לשמור את הברית. מה אפשר לעשות עם זה? לחזק את הרצון! לדבר עם השם על למה אתה רוצה לפגום בברית, למה אתה עושה את זה - ולבקש שהשם יעזור לך לא לרצות בזה. בנוסף ללמוד על הנושא ולחזק את הרצון - עד שתגיע למצב בו אתה רוצה ב100% לא ליפול. זה לא חייב לבוא ממקום "טהור" לדוגמא: ידוע שבעיות בשמירת הברית יוצרות בעיות בפרנסה. אז אתה יכול לרצות לשמור את הברית על ידי זה שאתה רוצה פרנסה. ובגלל שאתה מפחד על הפרנסה שלך - אתה תשמור את הברית. וכן הלאה. הרצון הוא המפתח.
  2. סביבה - אתה צריך להרחיק את עצמך ממצבים בהם אתה יודע שאתה חלש יותר - ויותר סביר שתיפול. לדוגמא: אינטרנט לא מסונן, טלפון פרוץ, מצב נפשי שאתה יודע שאם אתה נמצא בו שאתה לבד - אתה תיפול, וככה כל דבר שיכול לגרום לך ליפול ביתר קלות. (חובה לסנן את הטלפון מהדין! אנו ממליצים על כשר פליי או נט פרי)
  3. עיניים - שמירת העיניים היא המפתח לשמירת הברית, אדם ששוקל לאן הוא הולך, על מה הוא מסתכל - וגם שבא לו מראה אסור, הוא מסיר את המבט - זה אדם שיהיה לו קל לשמור את הברית.
  4. עידוד - העידוד הוא אחד אם לא "ה" סוד להצליח בשמירת הברית ובכלל בחיים. תעודד את עצמך - בקול ובפה (לא במחשבות - זה חשוב) לדוגמא: אם היום הצלחת לשמור את הברית ועמדת בניסיון - תגיד לעצמך - "כל הכבוד נהוראי, אני ראיתי את זה שהצלחת לעמוד בזה - ואני גאה בך." זה נשמע מטומטם. אבל זה עובד. תדבר אל עצמך כאילו אתה אדם אחר. תכיר במה שהצלחת בו, תחזק את הטוב בך. אתה תצליח ככה בכל דבר בחיים. בנוסף תתרחק מאנשים ש"יורדים" עליך ומשפילים אותך ותתחבר לאנשים שרואים בך את הטוב ומחזקים בך את הטוב. הרבי נחמן אומר על זה בתורה רפ"ב בליקוטי מוהר"ן שמי שעושה את זה באופן קבוע יכול לעבור כל ניסיון ומכשול בחיים. הוא אומר עוד מתוך הפסוק "אזמרה לאלוקי בעודי" אזמרה - אדבר, לאלוקי - על הטוב שבי, בעודי - בטוב שיש בי עוד - בהתגברויות הקטנות והגדולות שיש בי. ובסוף אותה התורה הוא אומר - "הסתכלת למקומו ואיננו" אם תעשה את זה - אתה תראה שתסתכל לרע שבך, והוא ממש יעלם ממך לאחר שתעשה את זה בקביעות. ולא משנה מה עובר עליך ואם נפלת אפילו לפני דקה.
  5. שמירת המחשבה - לפעמים המחשבה נודדת למקומות לא טובים. אדם ששומר את מחשבתו ומנסה להתרכז בדברים טובים ומתרחק מדברים רעים יכול למנוע הרבה נפילות. אל תאבק עם מחשבות אסורות - פשוט תתרכז בדברים טובים - גם אם זה קשה מאוד. תהיה עקשן - ותצליח!

כל העולם כולו גשר צר מאוד - והכלל והעיקר לא להתפחד כלל.
אל תראה את זה כמשימה אין סופית, קח לך כל יום/שעה כמשימה לא יותר - אפילו 5 דקות. לדוגמא - תגיד ב5 דקות הבאות אני לא נופל, אחרי לא יודע מה יהיה. וככה תמשיך ותצליח! כל פעם 5 דקות מחדש. תילחם על ה5 דקות הבאות ולאחר מכן - תחזור לתתרכז בהצלחה של ה5 דקות הבאות.
בהצלחה רבה.
איתמר חיים.

דילוג לתוכן