להינצל מהצרות והבעיות לאחר חזרה בתשובה

אנונימי נשאל לפני 4 שבועות

שלום כבוד הרב,
מאנשים שאני מכיר ואחרים ששמעתי מפיהם לאחר חזרה בתשובה באים על האדם המון ניסיונות וצרות וייסורים
וגם הסיטרא אחרא שהייתה החייל שלו עד עכשיו מנסה להפיל אותך בכל דרך ובסופו של דבר מגיעות מכות ובעיות וניסיונות
וחוץ מזה כל השפע שיש לך זה מהסיטרא אחרא כי היית חייל שלו ועכשיו שאתה חוזר בתשובה הצינורות פגומים וצריך לעבוד קשה עד שתקבל את השפע מצד הקדושה (הרבה פעמים שמעתי אנשים שחזרו בתשובה והיו בצרות ובעיות במשך 7 שנים)
במשך כל השנים חטאתי בעון מראות אסורות סרטים זרע לבטלה ועדיין כיום אני לא מצליח להתנתק מזה (מגיל קטנות איכשהו נולדתי למציאות הזאת ופשוט אני מכור גם היום שאני נשוי עדיין אני רואה מראות אסורות ופוגם בברית למרות שאני מאוד רוצה את הקדושה ומאוד רוצה להתחזק וכל פעם אני נופל בדרך אחרת לא מצליח לצאת מזה ככה במשך שנים, היום אני סביבות גיל ה30 
הרבה הפסדתי בגלל העוון הזה אין מבחינה רוחנית ואין מבחינה גשמית אני מודע לדברים, שומע הרבה שיעורים מכיר את כל הדרשות כבר לא משפיע עליי כמו פעם.
חשוב לציין שלא חטאתי עם נשים אלא רק במראות אסורות וזרע לבטלה (אני ממש כמו ממטרה)
אני צריך עצה גם איך לצאת מהמציאות הזאת שנולדתי אליה (כפשוטו)?
וגם לגבי השפע שיפסק מצד הסטרא אחרא ואני יעבור לצד הקדושה אבל שיהיה בלי בעיות (היום אני מצליח בעבודה, שכר טוב, בריאות הכל ברוך ה' למרות כל השטויות שאני עושה ולא מפסיק לעשות, ויודע שזה לא מהצד הטוב.)

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 4 שבועות

שלום וברכה,
תדע לך שעצם הרצון שלך להתקרב לקדושה זה דבר גדול מאוד.
אבל בד בבד אני לא יכול לשקר לך. אדם שפוגם בברית באופן קבוע וכו' כתוב על זה דברים קשים מאוד. אבל יותר גדול מזה כח התשובה "גדולה תשובה שמגעת לכסא הכבוד".
תדע קודם כל שתשובה זה לא בכיות, לא ייסורים אלא חיים טובים ושמחים. ואם היום יש לך שפע, אם אתה תעשה תשובה בלבד ונפש תקבל את כל השפע האמיתי והוא מגיע בכמות ובאיכות שאתה לא מכיר.
שכן כתוב על ארץ ישראל במסכת תענית שכל הארצות ניזונות מהשפע שארץ ישראל מקבלת. כרגע אנחנו רואים את זה יותר ויותר שהמצב מתהפך כמו שרבנו הקדוש כותב בליקוטי מוהרן בתורה א' שהעיקר להעלות את בחינת המלכות מהטומאה. זה בחינה ששייכת אצל כל אחד ואחד.
והבחינת מלכות שלך ובחינת ארץ ישראל שלך היא הנפש האלוקית שלך שהשם נתן בקרבך. תדע לך שאם תפדה אותה מבין הסטרא אחרא - אז תראה שפע אמיתי מה הוא. כי כרגע אתה ניזון ממש מעט שבמעט - ולכן גם אתה מרגיש שדרשות לא מחזקות אותך כמו בעבר.
תדע לך שרק אתה יכול לעזור לעצמך. אין איך להתחמק מזה. אף אחד אחר לא יכול להציל אותך, לא אשתך, לא הבוס, לא הרב אפילו.
תדע אחי היקר - יש לך כח אדיר להתגבר על היצר. להצליח במשימה הזאת.
כדי להצליח לעשות תשובה - אין קסמים, אין קיצורי דרך. הכל תלוי בבחירה - והבחירות הם בעיקר בחירות פרקטיות, כלומר בחירות מעשיות.
אתן לך כמה עצות איך להצליח לעמוד בניסיונות ולאחר מכן אתן לך כמה דברים לעשות כדי להינצל ממה שתיארת שברגע שעוזבים את הסטרא אחרא נהיה קשיים - וזה לא מחוייב המציאות בכלל!
העצות:

 1. אתה חייב - לא צריך, לא רוצה, לא מעוניין - חייב. להשים חסימה הרמטית (שאיננה ברת הסרה בשום דרך) על הטלפון, מחשב וכל מקום שבו אתה יודע שאתה נופל. כמובן - אם יש לך טלוויזיה - לזרוק אותה מיד מהבית וטוב גם להשחית אותה בדרך כדי שמישהו אחר לא יפול איתה.
 2. באותו עניין - לא לראות סרטים, סדרות וכו'. ששם הרבה אנשים נופלים ומגיעים על ידי זה לפי פחת. שכן יש שם מראות אסורים, נושאים לא צנועים, אלימות ועוד דברים שלא מיטיבים על הנפש אל אף שזה נראה מתוק ונעים.
 3. למלא את הזמן שלך בלימוד תורה - ועדיף עם חברותא ולא בשיעורים. ללמוד הרבה הלכה כמו שרבנו אומר שעיקר התשובה זה להיות בקי ברצוא ובקי בשוב - שזה בחינת הלכה כדבריו. אדם שלומד הלכה יודע איתך איך לנהוג ואיך להימנע מחטאים ואך התעלולים של היצר הרע ואיך לגבור עליו.
 4. להיות בקי ברצוא ולהיות בקי בשוב - כלומר לדעת שאתה עתיד לעבור עליות וירידות - והירידות הם ממש מחוייב המציאות. כלומר - יהיה לך ימים שהיצר והמשיכה לנפילה תגבר מאוד מאוד - אבל שם עיקר הניסיון, ואתה צריך להיות מוכן לזה מראש.
 5. הליכה בקביעות (כל יום) למקווה היא סגולה חזקה מאוד להחליש את היצר ואת הקושי בנפילות. זה מוריד את החשק, את התאווה, את המחשבות שמתגנבות.
 6. להיות מודע שאתה שליט על המחשבה שלך! כלומר, בידך כמו שאתה מסיט את הרכב עם ההגה - כך אתה יכול להנהיג את המחשבה שלך. העיקר הוא שאם נכנסת לך מחשבה א. לדעת שהיא הגיעה כדי שתוכל לעשות תשובת המשקל ב. אתה יכול ומסוגל לשלוט במחשבה על ידי זה שפשוט תנסה לחשוב על נושאים אחרים.
 7. חשוב מאוד לדעת שאין שום ייאוש בעולם כלל. אני מקווה בשבילך שלא יהיו לך עוד נפילות, אבל תדע שנפילות מסוג זה - זה דבר שמאוד קשה אחרי 30 שנה לצאת מהם. אבל אתה תצליח אם תהיה עקשן. רבנו אומר שמי שמתעקש בסוף מצליח. אפילו אם יקח זמן. כמובן לא לקחת את זה כהיתר לעשות שטויות, אבל לדעת חזק מאוד - שלא משנה מה יקרה אתה תקום ותתקדם לעבר מצב של שמירת הברית בשלמות - שזה עיקר קדושת ישראל.
 8. חשוב מאוד ללמוד בנושא בספרים כמו טהרת הקודש ועוד. 
 9. העיקר שדרכו אפשר להצליח הוא לשמור על השמחה. על ידי מוזיקה בקדושה, ריקודים ועוד.
 10. את השמחה וגם את היציבות הנפשית שבאה איתה משיגים הרבה על ידי התבודדות - כלומר שכל יום תדבר עם השם יתברך על מה שעובר עליך, מה שעובר על הנפש שלך, על המועקות שלך, הקשיים עם האישה, עם העבודה, הלחץ האדיר שאתה נמצא בו. וכמובן לדבר ממש איפה שאתה נמצא נפשית, רוחנית וכו' על נושא הברית, על מה מקשה עליך לצאת מזה - ולבקש לצאת מזה. אפילו לבקש מיליון פעם. בסוף - קומת התפילה נבנית והפועלת ישועה גדולה.
 11. להתחזק בצדקה, אפילו קצת כל יום.
 12. לכוון שפרנסה שלך היא בכדי שתוכל לפרנס את הבית - והעיקר הוא שתיתן איתה צדקה - רבנו אומר בליקוטי מוהרן שזה ממש בחינת תיקון הכללי.
 13. להגיע לאומן. כמה שיותר מהר. לומר שם תיקון הכללי, הכח של רבנו הוא גדול מאוד.
 14. תדע לך שיהודי ששומר את הברית נקרא על ידי הזוהר - צדיק.

תיקונים ודברים שיגרמו לזה שלא יהיה לך ייסורים בדרך התשובה:

 1. לקבוע בכל יום לומר בלי נדר תיקון הכללי.
 2. לתת צדקה כל יום, אפילו 10 אגורות.
 3. טבילה במקווה כל יום, ומינימום - בערב שבת.
 4. לענות אמן יהא שמיא רבא בכוונה ובקול גדול.
 5. ללמוד מסכת תענית (גמרא) בגירסא (לא צריך הבנה) 101 פעמים - 15-20 דקות ביום ואתה עושה את זה - וזה נחשב למיליון תעניות כמו שאמר מוהרא"ש המון פעמים (ניתן להזמין מסכת תענית מחולקת לימי השבוע או החודש בטלפון 048881785 זה עולה בערך 7-10 ש"ח) וזה כפרת עוונות גדולה מאוד מאוד.
 6. להפיץ תורה ולזכות את הרבים. ניתן להיות שותף גם של מי שכבר עושה את זה. יש כמה דרכים שאני באופן אישי ממליץ - יש את עלונים של הרב ישראל אברג'ל, את הוצאת נר להצדיק, את עמותת ישמח צדיק, את הוצאת ניצני הקודש, אני יכול לומר שאת כולם אני מכיר מבפנים וכל מי שציינתי פועל להפצת תורה והחזרה בתשובה באמת ולא למשכורות ושטויות. רבנו אומר - שאדם שמזכה את הרבים - זה כמו אדם שיש לו הלוואה לבנק, ואין לו איך להחזיר את ההלוואה - אבל אם הוא יביא לבנק הרבה לקוחות הבנק ימחל לו על ההלוואה - ואפילו יתן לו קרדיט. אותו הדבר מזכה הרבים.
 7. תיסע לאומן לראש השנה. אפילו פעם אחת.
 8. לקבוע לימוד קבוע בתורה - אני ממליץ לך על האוצר היומי שיש בו ליקוט של ספרים וסדר הלימוד וצורת הלימוד על פי דברי רבנו הקדוש (רבי נחמן) - וכך תוך 7 שנים תסיים את התנ"ך, ש"ס גמרא, ירושלמי, שולחן ערוך, זוהר, רמב"ם ועוד - כמו שרבנו לימד אותנו ללמוד - בלי להתעכב - להתקדם וללמוד הרבה גם אם לא מבינים הכל וזה פועל על הנשמה, ומה שלא הבנת אחרי 120 שלך יסבירו לך.

תדע, אתה יכול, וגם לא חייב להיות ייסורים. במידה ויש לך עוד שאלות, שאל.
בברכה, איתמר חיים
 

דילוג לתוכן