לא מצליחים להיכנס להיריון

אנונימי נשאל לפני 3 שבועות

שלום כבוד הרב,
אני ואשתי נשואים 7 שנים, תחילה לא חשבנו על ילדים אך בשנה האחרונה קנינו מקלות ביוץ וממש הקפדנו לקיים יחסים סמוך ובמועד הביוץ
בחודד הבא אנחנו מנסים כבר שנה בדרך זו, היו פעמים שהמחזור שלה איחר (בדרך כלל מגיע כמו שעון) ואז קיוונו שנקלטנו, היו פעמים שהיו לה בחילות ועוד תסמיני היריון אבל הכל לשווא בסוף זה לא התברר כהיריון
לאחרונה נתקלתי בכל מיני ידוענים שגם היו להם בעיות דומות ועצה מהרב כמו לעשות הבדלה להוצאת השבת הועילו להם ונפקדו בילדים 
אשמח לעצתך

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 3 שבועות

שלום וברכה,
העצה הטובה ביותר לזכות לילדים ובפרט ילדים צדיקים היא:
א. לשמור נידה והלכות טהרה כמו שצריך. המשמעות היא לקנות את הספר דרכי טהרה של הרב מרדכי אליהו, ללמוד וליישם. שם יש גם הלכות הנוגעות לאופן שבו מקיימים את היחסים, התקדשות ביחסים וכו'.
ב. לא רק לעשות הבדלה, לשמור שבת במלואה. הזוהר הקדוש כותב שהשבת היא מקור הברכה. 
ג. צניעות ושמירת הברית. אישה שהולכת בצניעות על פי ההלכה יכולה לבקש מהשם יתברך דברים, וכתוב בזוהר שאישה שהולכת בצניעות על פי ההלכה התפילות שלה נשמעות באופן שאין עליהם קטרוג ואף מקטרג לא יכול לומר משהו על התפילה שלה.
ד. ללכת לקברי צדיקים ולהתפלל שבזכותם תפקדו בזרע של קיימא.
ה. טבילה במקווה, בפרט במקווה מלכה שבנה מוהרא"ש זיע"א ביבנאל שהוא מסוגל מאוד לפקידת עקרות.
ו. לבקש מהשם יתברך ילדים בשפה שלכם.
ז. לא לפגום בברית, כלומר לא להגיע למצבים של אוננות, שפיכת זרע וכו' שלא תוך קיום יחסים מלאים בזמן הטהרה. הרבה אנשים פוגמים הרבה בברית ואז לצערנו הכוח שלהם נחלש ואין יכולת להיקלט. התיקון לזה הוא להפסיק לפגום בברית, לומר תיקון הכללי.
ח. כתוב במשנה ששלושה דברים גרומים לאישה לא עלינו למות בשעת הלידה - ולהפך שכל נושא הלידה וכו' יהיה בקלות - שמירת נידה, הדלקת נרות שבת בהידור, והפרשת חלה.
נידה כבר דיברנו על החשיבות של זה.
הדלקת נרות שבת - להדליק 7 נרות לשבת בזמן (להקדים אפילו 10-20 דקות מהזמן הכתוב בלוח [אור החיים כותב זה סגולה לכל הצרות להקדים שבת])
הפרשת חלה - הבן איש חי כותב בשם האר"י הקדוש שאדם ובפרט אישה צריכה להשתדל להפריש חלה לפחות פעם אחת בשנה לכתחילה - כלומר מ2500 גרם קמח לפחות (זה הרבה לחם). לאחר מכן להפריש כ60 גרם מהחלה כמו שמופיע בסידורים/ אתם יכולים לחפש/לשאול רב בסביבה איך להפריש חלה. וזה סגולה בדוקה וידועה.
ט. אמירת "נשמת כל חי" 40 יום ברצף ולבקש כל יום על הריון ולידה. זאת "סגולה" בדוקה שהרבה מאוד מהפוסקים כתבו עליה. אפילו פוסקים שלרוב לא מדברים כלל על סגולות.
י. ישנם סגולות רבות בנושא שכותב הרבי נחמן כאן
ישנם עוד דברים רבים - אבל העיקר הוא - נידה, שבת (כולל נרות שבת וכמובן הבדלה), חלה והרבה תפילה ותהילים.
בהצלחה רבה, בעזרת השם תודיעו שנפקדתם והאישה ילדה שגם אני בלי נדר אגיד על כך נשמת כל חי.
בברכה,
איתמר חיים

דילוג לתוכן