ימי נידה ווסת ארוכים, דבר שמייצר בעיות שלום בית - מה עושים?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בנושאים מינייםימי נידה ווסת ארוכים, דבר שמייצר בעיות שלום בית - מה עושים?
אנונימית נשאל לפני 8 חודשים

ימי הנידה והווסת שלי ביחד הן שבועיים וחצי- שלושה.
לבעלי מאוד קשה להתאפק את הזמן הזה וזה מביא אותו לידי כעס והאשמה כלפיי. אני לא יודעת מה לעשות, ביקשתי ממנו שנלך לייעוץ והוא אומר בצורה ברורה שעדיף שילך לאשה נוספת ש''תעזור לו'' ושלא יצא לו זרע לבטלה
אני מאוד פגועה מהמחשבה שלו שקשה לי להסתכל עליו. מה לעשות? בבקשה?

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 8 חודשים

שלום וברכה!
קודם כל התחושות שלך מוצדקות ב100%. האם מצב גופני מצדיק בגידה? חס ושלום. ואני בכלל אפילו לא מדבר שכלל הנראה הוא יעבור על מספר איסורי דאורייתא בתהליך כמו נידה, שז"ל שלרוב קורה במצבים כאלו, ביאת זנות, יכול להיות אפילו שיכשל באיסור גויה ועוד. 
אני לא מנסה חס ושלום שתריבו יותר. אך חשוב שהוא יבין את זה וחשוב שתראי לו את התשובה לשאלה הזאת. שלא ימיר מצב לא פשוט במצב איום ונורא. כל שכן שזה יהרוס את הבית וכו'... והדברים פשוטים.
אני מציע דבר ראשון להפנות אותו לרב באזור מגוריכם שידבר איתו ויעזור לו להתמודד עם המצב.
הוא מדבר מתוך מצוקה להבנתי, שכן זה ייסורים קשים מאוד למי שיש תאווה חזקה. לכן מצד אחד, חשוב לטפל בזה עם רב שילווה אותו, אך חשוב לדעת שככל הנראה הוא לא באמת התכוון לכך והיצר הרע שלט בו באותו הרגע, שכן כתוב בגמרא שאין אדם חוטא אלא אם נכנסה בו רוח שטות - כלומר אפילו אם הוא באמת חושב את זה - זה דבר חיצוני אליו, זה רק היצר הרע שלו.
חשוב להרחיק אינטרנט לא מסונן באופן מלא (כמו נטפרי, כשר פליי) שכן שם בן אדם יכול להסתובב באופן תמים לחלוטין ופתאום קופצות תמונות וכו', הלב חומד ומשם הדרך קצרה לזרע לבטלה ושאר מכשולות.
מהצד שלך יש גם מה לעשות:

  1. ישנם שיטות רבות לקיצור הוסת ומניסיון - הן עובדות מעולה. ישנה מטפלת בשם מינה ברנשטוק שמעניקה עזרה ואני יודע מכלי ראשון (אישה שהשתמשה בשיטות שלה) ושזה עוזר. כמובן שיש עוד מטפלות, אני פשוט לא מכיר באופן אישי....
  2. ישנם רבני מכון פוע"ה שמומחים בנושא וגם יכולים לעזור להיטהר יותר מוקדם וגם יש להם שיטות נוספות לקיצור ימי המחזור. אני ממליץ בחום לפנות אליהם באופן מיידי.
  3. התקנים, גלולות וכו' יכולים לייצר מחזור ארוך וקושי בטהרה, כך שיש מה לעשות בנידון.

בכל מקרה חשוב מאוד שרב ילווה את בעלך באופן אישי, וגם רבנים/רבניות ילוו אותך באופן אישי ויתנו לך מענה. את המענה הזה לא ניתן לתת באינטרנט.
אני מאחל לך הצלחה רבה.
איתמר חיים

דילוג לתוכן