טומאה בתפילין מזרע לבטלה

אנונימי נשאל לפני 3 חודשים

שלום לרב, יש לי שאלה:
לצערי הוצאתי זרע לבטלה ולאחר מכן עם ידיים מלוכלכות הסרתי את הכיפה מהראש.
שכחתי מהעניין ולאחר שהתרחצתי החזרתי את הכיפה לראש והנחתי תפילין כאשר היא על ראשי.
אני מפחד שהייתה שכבת זרע על הכיפה.
עכשיו אני מרגיש שטימאתי חס ושלום את התפילין.
מה עליי לעשות?

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 3 חודשים

שלום וברכה לשואל היקר,
לגבי השאלה שלך - התפילין ברוך השם לא טמאות.
לגבי הנושא העולה מתוך שאלתך, נפלת בזרע לבטלה,
יהודי יקר, השם לא מואס בך לעולם. ותמיד מקבל ויקבל את תשובתך - יעבור עליך מה שיעבור, ונפלת לאן שנפלת - אתה יהודי, נשמתך חצובה מתחת לכסא הכבוד. חלק אלו-ה ממעל!
לכן יקירי, ראה להתחזק ולהתגבר בכל יום ויום בשמחה על כך שאתה יהודי, נשמתך הגיעה מהעולמות העליונים ואתה כפי שהרבי נחמן קורא אותך - בן מלך העשוי מאבנים טובות. כולך טוב, 
אך לעצרנו הרב אנחנו חיים בדור כזה שהטומאה נמצאת בכל מקום וקשה מאוד מאוד לשמור את העיניים, ואני בטוח שאתה עובר ייסורים מרים מאוד מאוד בשמירת הברית והעיניים, שזה כמו שאומר הזוהר הקדוש הניסיון הקשה ביותר בדור הזה (יחד עם שמירה על אמונה בהשם יתברך).
ואפילו לעוצם גדולת הנשמה של בן ישראל, כל הטומאה מעוורת את עיני הנשמה וקשה מאוד מאוד להחזיק בקדושה וטהרה. לכן -

  1. אל תייאש את עצמך לעולם שאין לך יכולת לחזור בתשובה, תמיד יש פתח, אפילו אם נפלת כבר 100 אלף פעם! תמיד יש תקנה. אין ייאוש בעולם כלל, והשם יתברך תמיד מחכה ומצפה לך לחזור בתשובה.
  2.  תשתדל תמיד, לא משנה מה עובר עליך לשמור על השמחה, תשמח את עצמך בכל מה שניתן (שמותר לפי ההלכה), הכלי החזק ביותר של היצר הרע הוא העצבות שמושכת את האדם לעברות חמורות של ניאוף וזרע לבטלה, כידוע, שכל העניין של שז"ל - זה רק שהאדם רוצה לנחם את עצמו כי נפשו שבורה ורצוצה. לכן תעשה מה שניתן לשמוח, אם על ידי בדיחות (לפי ההלכה), אם על ידי מוזיקה, אם על ידי שיחת חברים (חברים טובים), אם על ידי ריקוד (בקדושה וכו') אפילו עם עצמך וכו', ואם על ידי שיחה עם השם יתברך ואפילו עם עצמך שבה אתה מראה לעצמך את הנקודות הטובות שיש בך ואת הדברים שבהם אתה מרגיש שאתה מוציא את המיטב מתוך עצמך.
  3. ראה איך לשמור את העיניים, ובדור שלנו עיקר הניסיון הוא עם מכשירים כמו טלפונים ניידים, מחשבים וכו' - שים חסימה שאתה יודע על עצמך שאין לך אפשרות לפרוץ. ואם אתה לא מצליח אפילו תתחיל להשתמש בטלפון "טיפש" כזה של שנות ה90 שיש בו רק טלפון וSMS. כי שם עיקר הנפילה של מרבית העולם, כמו שאומר הפסוק "ולא תתרו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זנים אחריהם" (מתוך קריאת שמע) כי אדם רואה, והלב חומד, ומשם בקלות גדולה כבר מגיעים למעשים. אני ממליץ לך על "נט ספארק" או על "רימון" או "נט פרי" שידוע שהם עושים עבודה טובה בחסימת תכנים לא רצויים. שים לב, שבדברים כאלו כל אחד יודע מה גדר שמתאים לו. ולכן כדאי להתרחק מהפייסבוק, מאתרי חדשות וכו' שיש שם פרסומות ודברים שמפילים רבים בעוונות חמורים.
  4. ראה כל יום להשתדל ללמוד בספרים שעוסקים בשמירת הברית כמו: טהרת הקודש, אשיב ממצולות (עוסק באתגרים הקיימים היום) של הרב יהושע שפירא, תשוב תחייני (גם שלו), בריתי שלום של הרב ארוש, אוצר הקדושה של מוהרא"ש ועוד. כמו שאומר דוד המלך "חאטתי נגדי תמיד", כי זה העוון מושך תמיד את מי שכבר נפל אליו, ולכן חשוב לראות להתחזק תמיד בשמירת הברית.
  5. חשוב להשתדל ביותר לומר בכל יום את התיקון הכללי שהוא תיקון לפגם הברית והנזקים של העוון הזה.
  6. כמו כן - ראה לנסוע לרבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב בהקדם האפשרי ולומר שם את התיקון הכללי - שהוא הבטיח שמי שיבוא אליו ויגיד את התיקון הכללי, יתן 2 פרוטות לצדקה ויקבל על עצמו לשוב בתשובה: "אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד חס ושלום, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו וכו'" וזה דבר שמאות אלפים ראו בחוש.

חשוב שתדע, אדם השומר את הברית - הזוהר הקדוש קורא אותו: קודש, צדיק ועוד דברים רבים.
אני ממליץ לך לקרוא את המאמר הזה - בנושא מעלת שמירת הברית ועוד עצות נפלאות בעניין שמירת הברית קודש. גם מפורט מעשים לתיקון הברית
ועוד אני ממליץ לכך לקרוא את המאמר הזה בנושא זרע לבטלה, למה אסור להוציא זרע לבטלה ואיך לשמור את הברית עם עצות מעשיות שלא ביארתי כאן.
רק חזק ואמץ לבך, אתה יקר מאוד להשם יתברך. ושמירת הברית שלך היא חשובה ויקרה להשם מאוד, שאדם שמתגבר על היצר הזה שהוא עיקר יצר הרע שבאדם - זוכה למעלות נפלאות מאוד מאוד.
בהצלחה רבה, איתמר חיים.
 

דילוג לתוכן