זרע לבטלה - האם התשובה שלי התקבלה בשמיים?

אנונימי/ת נשאל לפני 4 שבועות
  1. שלום כבוד הרב, יש לי שאלה בנוגע לזרע לבטלה, אם אדם בכה על הדבר וניסה לתקנו, אם הדבר לא התקבל בשמיים אז האם לפחות הוא ניצול מכמה דינים הקשורים לזה כמו גיהינום נצחי, חיבוט הקבר, אינו זוכה לראות פני שכינה ממה הוא ניצל אם ניסה לעשות תשובה והיא לא התקבלה?
  2. אדם שקשה לו לכוון במקווה לטיהור מזה מה עושה והאם זה מכפר כמו מי שמכוון? תודה לכבוד הרב
1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 4 שבועות

שלום וברכה לכבודו -
למה אתה חושב שהתשובה שלך לא התקבלה בשמיים? השם יתברך אומר בנביא: "שובו בנים שובבים ארפה משובתיכם..." (ירמיה פ' ג' פסוק כ"ב) השם יתברך רק מחכה לתשובה שלך. התשובה מיד מתקבלת, אפילו אדם שרק חושב לעשות תשובה כבר זה מוחק הרבה העוון.
לכן, אם אתה ממשיך ומתקדם בשמירת הברית - חוסם את האינטרנט באופן שאי אפשר לצפות בתועבה - כלומר נט פרי או כשר פליי בנייד ובמחשב נט פרי או פתרון אמיתי וטוב (אני יודע שנט פרי הכי טוב) אז וודאי שהתשובה התקבלה.
תוסיף בצדקה, תקרא תיקון הכללי מה שניתן - ולגבי השאלה על המקווה
עיקר הכוונה בטבילה במקווה אינה השמות וכו' שכתובים (כמובן שמדובר באנשים פשוטים) אלא להיכנס למקווה כדי להתבטל בפני השם יתברך.
שאדם נכנס למקווה יש כוח במקווה להפוך גוי ליהודי - תאר לעצמך מה זה פועל על יהודי (כך אמר הבבא סאלי זיע"א)
הרבי נחמן זיע"א אמר - התיקון הראשון שלי הוא מקווה. לכן תיכנס למקווה מתוך מחשבה שאתה כביכול חוזר להיות עובר מעי אמו, מוריד את הראש ונכנע בפני השם, ויוצא חדש - וזה עיקר הכוונה שאדם נולד מחדש ומתחדש באמונה בהשם יתברך - נכלל במימי החסד (כידוע שהמים מקורם במידת החסד)
וזה העיקר. אל תלך עם צער וייסורים - תיקון הברית זאת עבודה של כל החיים כמו שהזוהר אומר, וזה עיקר הניסיון של החיים, אז אל תייאש. אדם שעושה תשובה - התשובה מיד מתקבלת.
כל מה שעושים מעבר זה לתקן את הפגם בעולמות, בנפש האדם והפגמים הנוספים שנוצרו בעקבות זה. והעיקר זה ללמוד תורה בהתמדה, להשתדל בכל יום ללמוד תורה ולתת צדקה - לשמור את העיניים ולהיות בשמחה.
בהצלחה רבה,
איתמר חיים

דילוג לתוכן