הסתכלות באותו מקום - האם יש היתר?

אנונימי נשאל לפני 3 חודשים

אשתי נעלבת מזה שאני לא רואה לה את האיבר ולמרות ששתינו יודעים שאסור להסתכל על המקום האם יש איזה היתר להסתכל על האיבר

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 3 חודשים

שלום וברכה,

הגבר הוא יצור מאוד ויזואלי, ודברים שנראים אבסורדיים לאשה יכולים לעשות לו רושם עמוק מאוד בנשמה ולכן נאסרו עליו הרבה מראות, אל אף שאולי הוא בעצמו איננו מבין את גודל המשמעות של המראות הללו, והוא איננו מרגיש "כלום" מהם.

חשוב להבין, הסיבה שהתורה אוסרת הסתכלות לשם היא לא מכיוון שיש משהו רע באישה, אלא שבעקבות כך שיש יצר הרע גדול בזה, הנשמה מקבלת מכך פגם (אף אם הגבר לא מרגיש התרגשות מכך, ואף אם אין לו יצר לכך). ואותו היצר פוגם בילדים, וכתבו הפוסקים בשם הגמרא שהמסתכל באותו מקום גורם פגם לילדיו, ואף יכול לגרום לעיוורון לילדיו.

שכן, הילדים מקבלים לבוש לנשמה שלהם בהיותם קטנים מהאבא, ושהאבא פוגם בעיניו במראות כאלו הוא יכול לגרום לכך שהפגם יגיע לילדיו - ואפילו אלו שכבר נולדו.

לכן, ראו להישמר ממראות שאסרה ההלכה, כי התורה לא אוסרת דברים סתם, ודברים אלו עברו איש מפי איש עד משה רבנו שקיבל אותם בסיני.

והנושא עמוק מאוד ואין המקום והזמן להרחיב בנושא.

אם הדבר קשה לה עדיין, אולי יש לה איזה צורך באישור חיצוני לגבי הגוף שלה ולכן אולי כדאי שתלך לטיפול (אצל מטפלת יראת שמיים) שתעזור לה להרגיש בנוח עם הגוף שלה ולאהוב אותו, מבלי התלות והצורך החיצוני שהאיש שלה יסתכל לה שם.

בברכת קדושים תהיו,
איתמר חיים

דילוג לתוכן