הוצאת זרע לבטלה לנשים - איך מתקנים?

אנונימית נשאל לפני שנה 1

הייתה לי נפילה במשך תקופה ארוכה ובעקבותיה היו לי מערכות יחסים עם בנים וגרמתי להם כמה פעמים להוצאת זרע לבטלה, עברנו על הלכות ייחוד והלכות שמירת נגיעה, אפשר לומר שעברנו על הכל חוץ מביאה (אני בתולה), אני רוצה לחזור על זה בתשובה ואני לא יודעת איך לכפר על זה...

1 תשובות
Best Answer
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני שנה 1

שלום וברכה לבת ישראל היקרה!
במקום שבעלי תשובה עומדים - צדיקים גמורים אינם עומדים!
לכן אשרייך ואשרי חלקיך שאת עושה תשובה ומעוניינת לתקן את כל הפגם וכו'.
הדבר הראשון שאדם עושה תשובה:

  • להתוודות לפני השם יתברך על כל החטאים שעברת עליהם (כולל ההנאה שהייתה לך מהמעשים וכו').
  • להתחרט על החטאים
  • ולקבל שלא לשוב לדברים האלו שוב לעולם בעזרת השם.

הדבר החשוב ביותר הוא לראות איך לא לחזור לנפילות מסוג כזה ובכלל שוב לעולם.

אז דבר ראשון: ראי ללמוד הלכות ייחוד ולהשתדל ליישם, במידה ואת רואה שיש מצבים ששמרת על ייחוד ובכל זאת הגעת לנפילה, ראי איך לעשות לעצמך גדר שלא תיפלי שוב למצבים שהם נפלת.
דבר שני: ללמוד אהלכות ייחוד ב. איסור הוצאת זרע לבטלה ותיקונים למי שנכשל (טוב שמדי פעם תחזרי עליהם)
בנוסף, ראי להתחיל להשתדך ולצאת כדי להגיע לחתונה- עם בחור ירא שמיים, מידות טובות, שיש לך חיבור נפשי אליו ולב טוב. 
השתדלי להתחתן כמה שיותר מהר (אבל לא בפזיזות) כדי לא להגיע למצבים כאלו שוב, ולהקים בית נאמן בישראל, הסיבה שהגעת עם גבר כזה או אחר למצבים כאלו נובעת אך ורק מתוך כך שאת משתוקקת לחצי הנפש השני שלך, לזיווג שלך. הבדידות יכולה להעביר אדם על דעתו... ובייחוד אישה שבנפש שלה כבר בשלה (כמוך) להיות אשת איש וכו'.
רבים לצערנו היום מחפשים תכונות אצל בן או בת הזוג באופן שהם פוסלים אחד את השני על דברים קטנים... לכן, השתדלי כמו שאומרת הגמרא "להוריד את האף" ולמצוא חתן עם התכונות שהזכרנו למעלה ולא לחפש בזכוכית מגדלת איפה הוא לא בסדר וכו'.
עכשיו נעבור לנושא התיקון:

איך אישה עושה תיקון לזרע לבטלה וכו'

  • קריאת תיקון הכללי לרבי נחמן זיע"א  שהסכימו עליו כל המקובלים וצדיקים שהוא תיקון עצום לשז"ל ופגם הברית - לכן ראי לקרוא לפחות ככמות הפעמים בהם נפלת את התיקון הכללי.
  • צדקה - נתינת צדקה לעניים יראי שמיים זה תיקון גדול לפגם הברית, גם סכום קטן, אם יש לך את האפשרות, תתני 84 ש"ח צדקה על כל פעם שנפלתם, במידה ואין לך אפשרות כזאת, תני 8.4 ש"ח על כל פעם, במידה וגם זה גדול עלייך - תני מה שניתן ובעזרת השם - השם יתברך ישלח לך שפע עצום של פרנסה ברווח כדי שתוכלי לתת את הסכומים האלו (על פי דברי גאון עוזנו הבן איש חי זיע"א והמקובל רבי שאול דוויק הכהן זיע"א).
  • אמירת קריאת שמע שעל המיטה בכל יום - מהסידור לפי נוסח האר"י הקדוש (מופיע במרבית הסידורים כנוסח קריאת שמע שעל המיטה) - אמר האר"י הקדוש שיש לכוון שאותם נשמות שנפלו לסטרא אחרא (צד הטמואה) ימותו הגופות נבראו להם מצד הזרע לבטלה והם יעלו לקדוש ברוך השם שיתקנם ויחזרם לעולם הזה בקדושה.
  • השתתפות בזיכוי הרבים והחזרה בתשובה - אומר הרבי נחמן זיע"א שאדם שגרם להפצת נשמות בטומאה יעשה כנגד זה זיכוי הרבים וישתדל על החזרת יהודים בתשובה כך שהוא "משיב נשמות לקדושה" - עדיף לתרום לארגונים כמו ערכים, עמותת ישמח צדיק, גמח"ים של הפצת ספרי אמונה, או לקנות בעצמך ספרי קודש (שעוסקים בנושאים של אמונה) ולחלק אותם לאנשים שצריכים עזרה ביראת שמיים.
  • שמחה - ראי כל יום (כמובן שההלכה לא אוסרת וכו') לשמוע מוזיקה (על פי ההלכה - שירי קדושה) ולרקוד באופן צנוע בבית או בחדר שלך (באופן שרק מי שמותר רואה אותך רוקדת וכו') - תרקדי כל יום ותשמחי, הצדיקים אומרים שהשמחה היא תיקון לעוון הזה בפרט. לכן תעשי מה שאת יכולה כדי לשמוח ופרט לרקוד ולמחוא כפיים. אם יש הרקדות של נשים (כמובן שירי קדושה ובצניעות) אז תשתדלי ללכת אליהם כמה שניתן.
  • שתנשאי - להקפיד על הלכות טהרה כמה שניתן (מבלי להיכנס לשיגעונות כמובן) כמובן בייעוץ עם מדריכת כלות וכו'.
  • להשתדל להתרחק ממראות אסורות ודברים בסגנון.

הדבר החשוב ביותר הוא שתמיד תראי איך את נשארת בשמחה ועושה מה שניתן כדי להיות שמחה. אדם שמח לא נופל לדברים כאלו וכו'.
התיקון הגדול הוא לרקוד בכל יום, לשמוח ולהתפלל להשם שיתקן את כל מה שנפגם בעקבות החטאים האלו.
זכרי, את יהודיה, בת של מלך מלכי המלכים. נשמתך חצובה מכסא הכבוד - השם יתברך אוהב אותך למרות שנפלת ומקבל את תשובתך מיד. כל התיקונים שכתבנו למעלה הם רק כדי לתקן את הפגם שנוצר בנשמתך ובעולמות העליונים בעקבות החטא, אבל השם מיד מקבל אותך אם את עושה תשובה. 
לכן ראי להתחזק בכל יום כפי כוחך בדברים שמחזקים אותך, תראי שיעורי תורה שמחזקים את הנשמה ואת הכוחות שלך. תרקדי (כמו שציינו), תשירי בבית שלך (כמובן באופנים המותרים), ובעזרת השם תשירי לילדים שלך שירים של תורה ומצוות.
אני מאחל לך שתזכי להקים בית קדוש, טהור, מלא אהבה ושמחה, מלא אמונה, מלא תורה ומצוות, עם פרנסה בשפע, בריאות ואריכות ימים בטוב ובנעימים - ובעזרת השם נזכה לביאת גואל במהרה בימים אלו אמן.
במידה ואת רוצה ישנם המאמרים הבאים באתר שמדברים מהנושא:
הוצאת זרע לבטלה - מה המעלות של מי ששומר את הברית
זרע לבטלה - סיבת החטא ותיקונו - מוהרא"ש זיע"א
כאן תוכלי למצוא עוד הלכות והסברים בנושא (קיצור שולחן ערוך סימן קמ"ה)
ועוד את המאמר הזה בנושא שמירת הברית
בברכה איתמר חיים. 

דילוג לתוכן