האם מותר להתפלל על המוות של עצמך?

רחל נשאל לפני 4 שבועות

למדתי שאסור להתאבד - השאלה היא: המון פעמים שאני כן רוצה, מרתיע אותי כף הקלע, אז האם מותר להתפלל על המוות של עצמך או שזה נקרא התאבדות?

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 4 שבועות

שלום רחל היקרה.
אני חושב שהגישה שלך ממש לא נכונה, ואסביר.
ראי, בן אדם בעולם ששומר תורה ומצוות זוכה בכל יום למלא את "השק" שלו באין ספור מצוות, וכל מצווה היא עולם ומלואו.
האר"י הקדוש בשער המצוות אומר שאם היית רוצה להשוות מה השכר על מצווה אחת קטנה (כמו נטילת ידיים) - אז היית צריכה לעשות את כל העולם יבשה - וכל העולם היה מלא מקצה לקצה במטילי זהב עד לב השמיים וכל זה היה שייך לך - וגם זה לא מראה מה הערך של מצווה קטנה שבקטנות.
כולמר, אדם שכל יום זוכה לברך, להתפלל, לומר אפילו פרק תהילים אחד... אישה שזוכה להדליק נרות שבת...
תדמי בנפשך למה את זוכה בכל יום שאת נמצאת כאן... גם על ייסורים שמקבלים באמונה שהם מהשם יתברך והם לטובה מקבלים שכר... 
כך שאדם ששומר תורה ומצוות זוכה בכל יום לאין סוף שכר.. לאין סוף טובות.
ראי להוסיף במצוות ולהתחזק בשמחה. כל מה שעובר עליך זה רק לטובתך הנצחית, אני יודע שלפעמים זה קשה להבין את זה ולהרגיש את זה... כל אדם עובר בעולם הזה הרבה מרורים, הרבה קשיים, הרבה אכזבות והרבה כשלונות.
הכוח שלנו הוא באמונה שלנו, אדם הולך בעולם ורואה על עצמו ובעולם קשיים ובעיות, אבל שהוא מלא אמונה פשוטה, שהכל לטובה, כל מה שעובר עליי הוא בשביל ללמד אותי שיעורים, ללמד אותי על עצמי, על הנשמה שלי, לצחצח את הנשמה שלי כדי שאזכה לחיי נצח מלאים בכל טוב, שמה שעובר עליי הוא למען מטרה גדולה ממה שאני אולי מרגיש ומבין - ללכת עם אמונה - לתת אמון במהלך שהשם יתברך מעביר אותי.
אדם בעולם הזה צריך לעשות מה שניתן - לתת אמון ולחזק את האמון שלו בהשם יתברך. השם מעביר אותנו בניסיונות, בקשיים, לפעמים ייסורים - וכל זה למען מטרה גדולה, שאנחנו לא יכולים להבין ולשער אפילו את גודל רחמיו יתברך שהוא פועל עם כל אחד לתקן את נשמתו, לתקן את מעשיו, לתת לו שכר נצחי.
אנשים בעולם עומלים כל היום על עבודה כדי להרוויח כמה שקלים, אך אדם ששם את כל משקלו על אמונה, בטחון בהשם יתברך ומצוות - הוא זוכה לשכר שלא ישוער.
לכן ראי להתחזק בשמחה, שימי בחדר שלך מוזיקה ותרקדי (במצב כמו שלך ניתן גם בעומר לשמוע מוזיקה שמחה), תרקדי ותשמחי - אפילו אם זה רק חיצוני. אפילו אם זה ממש דבר שאת לא מתחברת אליו, את תראי שאם תעשי את זה 10-30 דקות ביום כל החיים שלך ישתנו, כל הדינים והייסורים יומתקו מעלייך (כדברי הרבי נחמן זיע"א - על ידי ריקודים מתמתקים הדינים).
ראי להתחזק בכל יום בשמחה, באמונה, תעשי פרצופים כנגד המראה כדי לצחוק, תשמעי בדיחות (בקדושה כמובן - בדיחות על פי ההלכה), ראי לעשות מה שניתן כדי להתחזק בכל יום באמונה, תשמעי שיעורים על אמונה ובטחון וראי גם לומר תהילים בכל יום - התהילים בכוחם לעורר את נשמתך חזרה לבוראך - שתחיי כל יום גן עדן עלי אדמות.
הרבי נחמן זיע"א אומר שאדם יכול לחיות בעולם הזה את הגינהם או את גן עדן, אדם שהולך כל היום בעצבות ולא עושה עם עצמו שום דבר בנושא - הולך בעולם הזה בגיהנם, כולו ייסורים ובעיות, אבל אדם שהולך ומשתדל להתחזק בשמחה, באמונה ובמצוות כל כולו מתחיל לזרוח, הדינים נמתקים ממנו והייסורים מתבטלים מאליהם בעקבות השמחה שלו.
ראי עוד - שהאר"י הקדוש אמר שהוא השיג את כל רוח הקדוש שלו משמחה ומכוונות בברכות הנהנין (כוונות פשוטות - לא של מקובלים וכו'). לכן ראי בכל יום להשתדל לשמוח, לשמוע מוזיקה, לרקוד ולעשות מה שניתן לצחוק ולהשתחרר מכל ההבלים של עולם הזה שמנסה לבלבל אותנו ולייאש אותנו. אל תאמיני לעולם. אל תכנעי לעולם. תחזיקי באמונה ובשמחה.
אני ממליץ שתלכי למטפלת יראת שמיים, שגם תעזור לך עם הקשיים וגם תעזור לך להתחיל לחיות אמונה - לחיות גן עדן עליי אדמות.
שיהיה בהצלחה רבה, במידה ויש לך עוד שאלות או שתרצי עוד ייעוץ - תשלחי לנו עוד שאלות ובלי נדר נענה בשמחה.
בברכה, 
איתמר חיים. 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות