יחסי אישות לזוג לא נשוי (לרווקים), האם מותר?

אנונימי נשאל לפני חודש 1

שלום וברכה!
אני שואל עבור חבר מתמודד רוחנית.. קשה לו הבדידות! אך להינשא כרגע זה לא שייך מסיבות מסוימות. יש לו חברה שהם בקשר מאוד טוב, והם רוצים בהמשך החיים להקים את ביתם.
השאלה שלי בשבילו: האם מותר לו לקיים יחסי אישות עם חברתו? כמובן בטהרה! אחרי ז\' נקיים. וטבילה במקווה טהרה. כי אם יאסרו עליו-בוודאות הוא יוציא שז\"ל לבטלה בידיים, אינספור פעמים. וכשהוא יודע שפעם בתקופה הוא מותר עם חברתו-זה שומר עליו, והוא מתאפק מלחטוא בשאר הזמן!
אני מודע לכך-שגם אם מותר.. אין מורין כן! מסיבות מובנות... אבל פה זה ענין להציל את הבחור מלחטוא אינספור עבירו חמורות?
מה הדין!
יישר כח גדול!

תגי השאלה:
1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני חודש 1

שלום וברכה,
שאלת שאלה קשה שגודלי הפוסקים ופרט בדורנו דנו בה, אגיד לך בקיצור שהתשובה היא שזה אסור, ואין שום מקום להקל. 
אני מאוד מאוד מבין לליבו של אותו חבר, הבדידות זה דבר קשה מאוד. ובפרט בדור שלנו. זה ניסיון קשה.
ההצעה שלי לחבר שלך היא במידה ואותה חברה מוכנה לעשות כך - זה מיד להתחתן. חתונה לא קשורה למוזמנים, לא לצ'קים, לא לתואר, לא לעבודה, לא לפרנסה ולא לשום עניין אחר.
נכון, זה פחות הוד והדר. אבל חתונה ברבנות עם 10 מוזמנים וההורים של החתן והכלה עדיף אלף ידות על משכב זנות אחד או זרע לבטלה אחד.
בסופו של יום כל אחד נותן את הדין לפני השם. לא לפני ההורים, לא לפני החמה, לא לפני החברים וכו' וכו'. 
ובמידה והוא לא מסוגל, שיעבור לגור בדירה עם חברים יראי שמיים או בישיבה למתחזקים או בכל מקום שניתן. רק שישמר מזרע לבטלה וייחוד. 
דע, שזוג לא נשוי שבאים לכדי אישות נחשבים לזונים לדעת הרמב"ם ולדעת הרבה מהראשונים. וזה דבר חמור מאוד מאוד. ועוד שבזוהר כתוב על כך דברים חמורים מאוד מאוד.
ונכון, זה לא פתרון אידיאלי, אך זה המצב. הוא צריך למצוא דרך לשמור את הברית ובפרט שיזרוק כל דבר שיש בו אינטרנט, אפילו אם "מסונן" או שהוא יחסום את המכשירים הרמטית מאינטרנט וכו', או שידע שהוא נמצא בבעיה.
שמירת הברית במצב כזה היא קשה מאוד מאוד, שכן תחושת בדידות היא בעצם עצבות, ועצבות ידוע לנו מרבנו הקדוש שהיא ארס הנחש בעצמו. כל כוחות הסטרא אחרא נמצאים ממש בתוך זה. 
ואנשים רבים נדחים לאן שנדחים רק בעקבות העצבות, מצבים נפשיים כאלו ואחרים של ייאוש, בדידות, רצון בקרבה ואהבה ויציבות נפשית. 
אך הדרך לטפל בזה היא לא למלא את החיים בעוד איסורים ולבנות בית על בסיס של כזה מצב. כל הבית שלהם יהיה אחר כך מלא בבעיות, רדיפה ביניהם וזה יהיה הרבה יותר גרוע, כי אז באמת שיהיה קשה לבנות ולהיבנות - לחנך ילדים וכו' בזמן שיש מצב כזה לא בריא.
תדע, שבשעה שהאיש והאישה מתחברים בפעם הראשונה האישה מקבלת בחינת רוח מהגבר, והאישה נותנת בחינת נפש לאיש - כל אחד נותן מעצמו לזולת. וכשזה נעשה מתוך טומאה ואיסור - אחר כך קשה מאוד להיבנות. ואותו חלק מהצד ההפוך ממש בועט ומורד כנגד זולתו - שכן אותו חלק של נפש או רוח דוחה את האיש או האישה. ואז זוג מתחיל לריב, ואיננו יודע אפילו על מה.
וידוע מרבנו הקדוש שהס"מ עיקר עבודתו היא לגרום לזוגות בפרט "טריים" לריב אחד עם השני כדי שאותו זוג יפול ולא יוכל לקום. 
שכן, אדם שמאבד את האמון בבת הזוג שלו (ולהפך) א. זה דבר שקשה אחר כך לבנות. ב. אחר כך נהיה נפילות של בגידות, שז"ל, כעס וכו' כל הזמן! ג. התחושת בדידות גדלה וגוברת תמיד אפילו עד שאדם מגיע לגירושין ואפילו להתאבדות חס ושלום.
לכן, אותו חבר צריך כמה שיותר מהר למצוא לעצמו מסגרת שבה הוא לא נופל. או שיתחתן, או שיגור בצורה שלא יפול בה לבינתיים - ועל זה טוב להוציא כספים, להשתדל ביותר בכל הכוחות והאמצעים. 
כי, ברוך השם אותו חבר מצא מישהי שאוהבת אותו, ובעזרת השם הוא יקים איתה בית. 
והיה מה שהיה עד היום. אבל הוא חייב להבין שעכשיו זה הזמן שלו לתקן את מה שהיה, לקום על הרגליים ולהיכנס לחופה קדוש וטהור ובעזרת השם נמחלים כל עוונותיו של אדם בחופה ובעזרת השם יכניסו ילד בבריתו של אברהם אבינו, ושאליהו בא, גם יש מחילת עוונות - ואם תוולד להם בת מה טוב ומה נעים שגם אז יש כפרת עוונות גדולה מאוד בכל לידה של ילד יהודי להוריו, ובפרט אם הוא מחנך אותם לדרך של תורה ומצוות. שאז כמאמר הזוהר במדרש נעלם - "ברי מזכה אבא" הילד מזכה את אביו ויכול להוציא אותו אפילו מגהיני גיהנם.
טוב שהחבר שלך ירבה בלימוד תורה ובפרט אם הוא ילך לישיבה או כולל ויתחיל ללמוד בהתמדה בכל שעה פנויה שלו וכך הוא ינצל מהחטא ומהעוונות.
תדע שכבר כתבו רבותינו המקובלים שאדם שלומד מסכת תענית 101 פעמים (אפילו בגרסא - כלומר רק קורא אותה) שהיא בסך הכל 31 דפי גמרא קצרים נחשב לו הדבר למיליון תעניות וזה תיקון גדול לכל מה שכבר נפגם, בין בברית ובין בדברים אחרים. כך שאם אותו חבר ישקיע רק חצי שעה ביום - תוך כמה חודשים - שנה הוא יגיע לזה וזה יהיה תיקון גדול לנפשו. ומוהרא"ש מביא את זה כמה פעמים בשו"ת אשר בנחל.
אשריך אחי היקר.
בעזרת השם נזכה לגאולה קרובה בקדושה ובטהרה יחד עם כל ישראל.
בברכה,
איתמר חיים
 

דילוג לתוכן