מכור לאוננות: איך להפסיק לאונן? איך להפסיק לראות פורנו?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בנושאים מינייםמכור לאוננות: איך להפסיק לאונן? איך להפסיק לראות פורנו?
אנונימי נשאל לפני שנה 1

שלום לכבוד הרב, אני כבר שנים מכור לפורנו ואוננות ולא יודע איך לצאת מזה, ניסיתי הרבה דברים, נדרים, תפילות, תיקון הכללי ולימוד בנושא - אבל שום דבר לא עוזר לי לצאת מהצרה הזאת. אני לא רוצה אבל אני נופל לזה כל פעם מחדש, גם אחרי שחסמתי את האינטרנט אני מוצא דרכים מתחת לאדמה איך לצפות בפורנו...האם יש פתרונות טכנולוגיים טובים לחסימת האינטרנט (אני חייב אותו לעבודה) שיהיה אינטרנט מוגן וטוב?בנוסף - איך אפשר להימנע ולהפסיק לאונן? אני כל היום חושב על זה וכל היום חושב על נשים... לא יודע מה לעשות... בכל מקום אני רואה נשים ולא מצליח לשמור את העיניים...תודה רבה לרב על העזרה

1 תשובות
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני שנה 1

שלום וברכה לשאול היקר החפץ להתקרב להשם יתברך ולהתחזק בשמירת הברית!
ראשית נעסוק בנושא ה"קל" - החסימה
לגבי חסימת האינטרנט בטלפון ובמחשב אני מציע לך בטלפון הנייד להתקין את האפליקציה של "נטספארק" או "נטפרי" - הן עובדות מעולה (לגבי יתר הפתרונות - איני מכיר) - יש באפשרותה לחסום גם דרכים שבהם ניתן דרך פתרונות אחרים למצוא מעקפים לצפיה בתכנים בלתי הולמים.
לגבי אינטרנט ביתי, ישנם חברות רבות (רימון, נט צח, נט ספארק ועוד...) - אני מציע לך לפנות אל מוקדי המכירות של אותם החברות ולבקש לברר האם יש חסימה לVPN וPROXY ומעקפים דומים.

נעבור לנושא המרכזי:

את השאלה שלך צריך לסגן הפוך: איך להפסיק לצפות בפורנו - ואז - איך להפסיק לאונן?

למה?

כתוב בתורה "לֹא תָתֻרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם אֲשֶׁר אַתֶּם זֹנִים אַחֲרֵיהֶם" כתבו גדולי עולם - שהלב הולך אחרי מה שהעיניים רואות.
לכן המיקוד שלך צריך להיות קודם כל בהסרת הגורמים והבעיות שאיתם אתה נופל למראות אסורות. יכול להיות (בייעוץ עם רב - בשיחה ולא תשובה באינטרנט) שראוי שתעזוב את מקום העבודה שלך אם אתה באמת לא מוצא פתרון לבעיה הקשה של מראות לא צנועים.

דבר ראשון שחשוב שתבין - הקושי שאתה עובר רק מעיד שיש לך נשמה גדולה מאוד: האר"י הקדוש מסביר שעל נשמה גדולה כוחות הטומאה משתדלים מאוד והמלחמה קשה מאוד על נשמה יקרה כמו שלך. אז דבר ראשון תתחזק ותראה שכל מה שקורה איתך וגם אל אף שאתה נופל זה רק מחמת זה שנשמתך גדולה וכוחות הטומאה פועלים עליך חזק שלא תצליח לעשות את התיקון שלך בחיים - אבל השם יסייע אותך שתצליח - ובעזרת השם אתה תצא ותפרח ותצליח לצאת מכל הדברים האלו לחיי קדושה וטהרה.

כדי להצליח בשמירת העיניים סוד ההצלחה הוא קודם כל להישמר באופן חיצוני, לפעמים היצר הרע נהיה "שקט" ומראה לאדם כאילו הוא התגבר עליו וכו' ואז לפתע פתאום בשעת כושר הוא צץ בכל כוחו כדי להפיל את האדם ברשתו. לכן, ראה לחסום את האינטרנט בחסימה כמה שיותר טובה, גם בעלות יותר גובהה, בוודאי יהיה לך ברכה בפרנסה מזה.
כמו כן, כדאי להציב את המחשב במקום ראשי וגלוי כמו סלון הבית או מול חלון כך שהעוברים והשבים יכולים לראות במה אתה צופה וכו'.
אל אף שלא שאלת על זה - אוסיף שגם תעשה מה שניתן להתרחק מסרטים, סדרות וכו' - הם כולם מלאים זימה וניאוף, מראות לא צנועים וכו'.

לאחר שעשית את כל זה - אני ממליץ לך ללמוד בספרים בנושא שמירת הברית כמו "טהרת קודש" של רבי אהרון ראטה זיע"א ועוד ספרים של רבנים בני דורנו שאת ספריהם תוכל למצוא בחנויות הספרים.

לגבי נושא שמירת העיניים ברחוב וכו' - הפתרון הוא להשתדל ללכת באופן שאתה מתסכל לאדמה, אני ממליץ לך לקחת בmp3 או נגן כזה או אמר שיעורי תורה ולשמוע כך שהראש שלך יהיה במקום הנכון. כמו כן, גם שירי קודש (בזמנים במותרים) טוב לשמוע וכך גם תתחזק באופן כללי וגם זה יזכיר לך שמלוא כל הארץ כבודו וכך יהיה לך יותר בנקל לשמור על העיניים.

אחד הדברים החשובים ביותר - להתפלל על הנושא - שלא תפגוש מראות לא צנועים ושהשם יתן לך את הכוחות לשמור את העיניים ואת הברית. ובעזרתו יתברך תצליח לשמור את עצמך.

דע - שהזוהר הקדוש אומר שבשעה שאדם מסית את עיניו או עוצם את עיניו כדי לא לראות נשים, ובפרט נשים לא צנועות - באותה השעה כל הרקיעים פתוחים והתפילות שלו עולות באופן שהם מגיעות עד כיסא הכבוד מיד ותפילתו נשמעת ויש בכוחה לפעול המון בעולם.
חשוב לא להתבלבל אם נפלת - הסתכלת באישה? ראית מראה לא צנוע? תעשה תשובה ותתקדם הלאה. רק תהיה עקשן להמשיך וגם אם חס ושלום תיפול אפילו מאה ומאתיים אלף פעם - תמשיך לקום, לעשות תשובה ותתפלל על עצמך שלא תיפול שוב.

כמו כן - אחד הדברים החשובים הוא להשים לב שאם אתה רואה מקום, מקרה או מצב שבו אתה נופל באופן קבוע - תעשה לעצמך סייג (גדר) ותגדור את עצמך במקום הזה... אתן לך דוגמא: אתה עובד במשרד, ויש מזכירה שאתה תמיד נכשל בלא תתורו איתה - תעשה לעצמך גדרות איך לא תגיע למצב שאתה רואה אותה, תזכיר לעצמך שאתה נגיש אליה (שאתה חייב) להשפיל את המבט ותשתדל להתקשורת איתה תעשה בטלפון או בכל אמצעי שלא מחייב פגישה פנים בפנים איתה. ועל זה הדרך בכל מקרה ומקרה.

בנושא האוננות -

הפתרון כמו בנושא המראות האסורים הוא להימנע מהמצבים שבהם אתה נופל. אצל רוב בני האדם זה קורה שהם לבד, שהם בשירותים או במקלחת וכו'.

לכן -

ראה אם ניתן שתתקלח אך ורק שאתה במקווה כך שהמקלחת במקום ציבורי וכמובן ראה, שתשתדל לטבול בכל בוקר, זה גם יוסיף לך טהרה וגם יתן כוח לנשמה שלך לעמוד מול כל התאוות וכו'.

שאתה בשירותים - תשתדל להזדרז ולא להתעכב שם כדי שלא תגיע למצב שהיצר הרע מפתה אותך.
כמו כן - תשתדל להיות בסביבה שבה אתה לא נמצא הרבה לבד, אם אתה גר בבית הוריך - תשתדל שהדלת שלך תהיה פתוחה וכו', אם אתה נשוי, תשתדל ליצור מצב שבוא אתה לא מגיע הרבה למצבים שאתה לבד וכו'.

בנוסף לכך - טוב שתימנע ממאכלים שמרבים תאווה כמו בשר בקר, דגים ושום.
אחד הדברים החשובים שגללם אנשים נופלים להוצאת זרע לבטלה וכו', צפיה בפורנו וכו' - היא בעקבות כך שחסר להם חיות, ריגוש, סיפוק, ערך...

לכן אני מציע לך לראות מה ממלא אותך, ככל הנראה חסר לך משהו שימלא אותך, שיתן לך תחושה שאתה בעל ערך ושאתה חשוב בעיניי השם יתברך ובעיניי עצמך. אצל כל אדם זה שונה, אדם מתמלא מעשיית חסדים ועזרה לעניים ונזקקים... אחד אחר מתמלא מלימוד תורה... השלישי מתמלא מזיכוי הרבים... כל אחד עם העניין שלו. לכן תעשה מה שניתן כדי לראות איך אתה ממלא את החיים שלך במה שאתה מרגיש שנותן לך ערך חיובי, מה אתה מרגיש שממלא אותך בחיים ונותן לך מרץ וכו' - כמובן דברים שבקדושה.

עיקר ההצלחה היא על ידי שתביא את עצמך למצב של שמחה, לכן, ראה, לרקוד כל יום לשירים חסידיים או שירי קדושה כך שהעצבות שהיא עיקר מה שמושך את האדם למצבים כאלו והיא עיקר הכוח של היצר הרע וכוחות הטומאה בעולם.

אחת העצות החזקות ביותר להינצל מיצר הרע של עריות היא להיות רגיל לדבר עם השם יתברך בשפה שלך ובאופן כאילו השם הוא חבר קרוב שלא שופט אותך ואתה יכול לספר לו את כל מה שעל הלב שלך. כל מה שמעציב אותך, כל מה שמפיל אותך, מייאש אותך ושובר אותך, כל מה שמשמח אותך וכו'. תשתדל בכל יום לעשות התבודדות - כלומר לשבת שעה (אם אתה לא מצליח גם פחות טוב) ולדבר עם השם כמו שמדברים עם חבר טוב שאפשר לפרוק הכל.

תראה גם להתחזק בצורה שבה אתה מסתכל על עצמך - תשתדל לראות בעצמך את הטוב, את הצדדים החיוביים ותראה איך אתה מחזק אותם ומייקר אותם מול עצמך.

כמו כן - בכל יום שאתה עושה את ההתבודדות תראה לעשות עם עצמך (בדיבור בפה) משפט על כל מה שעשית באותו היום - פשוטם של דברים - לדבר מצד אחד את כל הדברים שאיתם אתה מזדהה ופוגש בעצמך שבגללם חטאת (לדוגמא: היה לי נעים וכו'...) ומהצד השני לדבר על איך כן היית צריך להתנהג מצד הקדושה (לדוגמא: הייתי צריך להתרחק מצפייה במחשב בדברים לא ראויים...) ואז לפסוק דין - מה עליי לעשות ומה יהיה הדין שלי כאילו אתה השופט של עצמך (לדוגמא: אני אתקין אפליקציה של סינון אתרים עכשיו) וכך אתה תראה שכל יום שאתה עושה את זה (יכול לקחת קצת זמן) אתה תתחזק ותעזוב את כל הדברים הרעים ותתקדש בקלות ובשמחה.

הרבי נחמן כותב שעשיית משפט (כמו שכתבנו למעלה) יוצרת מצב שבוא האדם "מעכל" את הפחדים שלו ונעשים לו מהפחדים שלו יראת שמיים - אחד הדברים שגורמים לאנשים להיכשל בזרע לבטלה זה הפחדים והחרדות שלהם - וזה הפיתרון - משפט.

בנוסף אני ממליץ לך בכל יום לתת צדקה (אפילו 10 אגורות) ולומר את התיקון הכללי לרבי נחמן זיע"א - זה יתן לך כוחות להצליח לעמוד מול הניסיונות.
ההצלחה בשני הבעיות (גם האוננות וגם הפורנו) ברצון - רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב אומר שהבחירה ביד האדם לעשות מה שירצה - איך הבחירה עובדת? הוא עונה "רוצה עושה - לא רוצה לא עושה"

אז איך מגבירים את הרצונות הטובים עד שלא יהיה רצונות רעים? בפעולות קטנות ועקביות, גם אם נופלים, קמים בעקשנות וממשיכים ללכת.
הגברת הרצון נעשית על ידי תפילה, אמירת תהילים, צעקה להשם על הצרות והקשיים להיות יהודי כשר, ועוד יש הרבה עצות (אני מציע לך ללמוד בספר המידות לרבי נחמן על הנושא)

אני מאחל לך הצלחה - זכור, אדם ששומר את הברית נקרא בזוהר "צדיק" ותפילתו נשמעת. זאת זכות עצומה לשמור את הברית בדור הזה.
בברכה, איתמר חיים

דילוג לתוכן