איך לבקש משיח אם ליבו לא שלם

אנונימי asked 4 חודשים ago
שלום לכבוד הרב, 1. אומרים הרבה שצריך לבקש משיח אבל הלב שלי לא שלם בבקשתו שהרי אני כרגע  לא יכול ללכת לישיבה מרצוני כי אני עדיין צעיר אז אני רוצה עדיין להיות בישיבה לשפר את עצמי רוחנית לסיים את כל הש"ס פוסקים אגדה תנ"ך ועוד... והרי אם יבוא עכשיו אני אתפס במדרגה עלובה וחסרת תקנה האם הטענה הזאת נכונה או שלא וגם אם נגיד שיבוא עכשיו ואני אזכה לעוד התרוממויות הרי אני יותר עדיף לי שקודם אני אספיק לסיים את כל גווני התורה ולהיות בעל מדריגה ועדיין לזכות לו האם כל הדברים הללו נכונים ואף על פי כן עלי לבקשו 2. גם יש לי בני משפחה מחללי שבת ככה שאם יבוא הם יאבדו ולכן קשה לי לבקש אותו האם לבקש אותו שיבוא ברחמים זה פיתרון לבעיה זו?
1 Answers
Best Answer
מערכת אתר אשובה צוות answered 4 חודשים ago

שלום וברכה,

השאלה שלך באמת נכונה ומתבקשת.

השם יתברך אמר שלא ידח ממנו נידח. ולכן הוא שלח לנו את צדיק האמת רבי נחמן מברסלב שלקח אחריות על כל באי עולם לתקם בתיקון כזה שיבוא משיח כולם יהיו מתוקנים. והוא כבר אמר:

שָׁמַעְתִּי שֶׁאָמַר יֵשׁ לִי הַשָּׂגָה כָּזוֹ לְהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ שֶׁהָיִיתִי יָכוֹל לְהָבִיא עַל יָדָהּ אֶת מָשִׁיחַ אֲבָל סִלַּקְתִּי הַכּל וְלָקַחְתִּי עַצְמִי אֶצְלְכֶם לְהַחֲזִיר אֶתְכֶם לְמוּטָב כִּי זֶה גָּדוֹל מִן הַכּל כִּי זַכָּאָה מָאן דְּאָחֵד בִּידָא דְחַיָּבָא. וְאָז הוֹכִיחַ אֶת אַנְשֵׁי שְׁלוֹמֵנוּ מְאד וְאָמַר כַּמָּה יְגִיעוֹת הָיוּ לִי בִּשְׁבִילְכֶם כַּמָּה פְּעָמִים נִחַר גְּרוֹנִי וְנִתְיַבֵּשׁ הַלַּחְלוּחִית בְּפִי מֵרִבּוּי הַדִּבּוּרִים שֶׁהִרְבֵּיתִי לְדַבֵּר עִם כָּל אֶחָד וְאֶחָד מִכֶּם בִּפְרָטִיּוּת וְעַתָּה מַה פָּעַלְתִּי אַף עַל פִּי שֶׁאַתֶּם אֲנָשִׁים כְּשֵׁרִים אֲבָל לא כָּךְ רָצִיתִי [כִּי כְּבָר מְבאָר שֶׁרָצָה לַעֲשׂוֹת מֵאִתָּנוּ צַדִּיקִים גְּמוּרִים מֻפְלָגִים בַּמַּעֲלָה] וְאֵיךְ אָבוֹא לִפְנֵי כִּסֵּא הַכָּבוֹד. אַךְ אֲנִי מְנַחֵם עַצְמִי בִּמְעַט אֲנָשִׁים שֶׁיֵּשׁ לִי שָׁם בָּעוֹלָם הַבָּא. הַיְנוּ אוֹתָן אֲנָשִׁים מֵאַנְשֵׁי שְׁלוֹמֵנוּ שֶׁכְּבָר נִפְטְרוּ שֶׁאֵלּוּ כְּבָר הֵם מֵאֲנָשָׁיו בְּוַדַּאי. וְכֵן שָׁמַעְתִּי בְּעַצְמוֹ שֶׁאוֹתָן שֶׁנִּפְטְרוּ כְּבָר הֵם בְּוַדַּאי מֵאֲנָשָׁיו כִּי אוֹתָן שֶׁהֵם בַּחַיִּים עֲדַיִן הֵם בְּסַכָּנָה גְּדוֹלָה אֲבָל אֵלּוּ שֶׁנִּפְטְרוּ כְּבָר הֵם מֵאֲנָשָׁיו בְּוַדַּאי

חיי מוהר"ן רנ"ז

רבנו אומר לנו שהוא כבר יכל להביא משיח בזמן חיים חיותו, אבל הוא סילק את זה כדי לתקננו ממש.

ועוד אמר בחיי מוהר"ן רנ"א:

כְּשֶׁנָּסַע לְנָאוְורִיטְשׁ בִּהְיוֹתוֹ יוֹשֵׁב עַל הָעֲגָלָה אָמַר יֵשׁ לְאֵל יָדִי לְהַחֲזִיר כָּל הָעוֹלָם כֻּלּוֹ לְמוּטָב וְלא בִּלְבַד אֲנָשִׁים פְּשׁוּטִים אֶלָּא אֲפִילּוּ צַדִּיקִים וַאֲנָשִׁים גְּדוֹלִים אֲנִי יָכוֹל לְהַחֲזִירָם לְמוּטָב. כִּי גַּם הַצַּדִּיקִים צְרִיכִים לְהַחֲזִירָם לְמוּטָב. וְלא מִבָּעֲיָא יִשְׂרָאֵל קְדוֹשִׁים אֶלָּא כָּל הָאֻמּוֹת הָעוֹלָם כֻּלָּם אֲנִי יָכוֹל לְהַחֲזִירָם לְהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ וְהָיִיתִי יָכוֹל לְהוֹלִיכָם סָמוּךְ לְדַת יִשְׂרָאֵל.

ויש עוד ציטוטים רבים (בפרט בספר חיי מוהר"ן, שיח שרפי קודש, כוכבי אור ועוד) שעוסקים בתיקון העולם ואיך יבוא משיח ואיך רבנו יתקן את הכל.

והדרך לכך היא פשוטה ביותר על ידי כך שכל עם ישראל יתקרב אליו ועל ידי זה הוא ימשיך אליהם את תיקוניו.

וידוע שכל גדולי ישראל האמתיים כל אחד היה מקורב בצורה כזאת או אחרת לרבנו בהתקרבות גדולה מאוד - עד שכתוב ומסופר על החפץ חיים שלא זז משולחנו ליקוטי הלכות, לסטפיילר מסופר שהיה על שולחנו תמיד ליקוטי מוהר"ן וכך לרוב רובם של גדולי ישראל ובפרט כל המקובלים וכו'.

וזה הסוד האמיתי לגודלתם.

לכן,

אם אתה רוצה לזכות למדרגה במהירות ובהצלחה תתקרב באמת לצדיק האמת רבי נחמן מברסלב שהוא יפעל על תיקונך ויקרב אותך באמת להשם יתברך ותזכה למעלות רבות.

בנוסף מתוך כך תבין שלצערנו עדיין איננו קרובים לביאת המשיח כמו של המפורסמים של היום אומרים כי אין העולם מקורבים לרבנו ואינם קרובים לתיקונם.

לכן העולה מתורה ס"ז תניינא בליקוטי מוהר"ן הוא שעיקר מה שיבנה את המקדש ויקרב את ביאת המשיח הוא הקרבה של כלל ישראל לצדיק האמת ועל ידי זה ישראל ואומות העולם יותקנו ויבוא משיח מתוך רחמים ותהיה הגאולה השלימה.

ועל ידי כך גם קרוביך - אפילו אם לא בגלגול זה יתוקנו.

ואם יש ברצונך באמת להתקרב לצדיק האמת -

  1. תראה איך תגיע לראש השנה באומן.
  2. למד הרבה ליקוטי מוהר"ן, חיי מוהר"ן, ספר המידות, שיחות הר"ן ושבחי הר"ן
  3. למד ליקוטי הלכות, ליקוטי תפילות (תתפלל כמובן), ליקוטי עצות ועצות המבוארות, עלים לתרופה, שיח שרפי קודש, כוכבי אור, ויתר ספרי אנ"ש.
  4. תלך עם העצות בפרט התבודדות להשם יתברך (לדבר עם השם בשפה שלך על החיים ולעשות חשבון נפש כמו שרבנו מדריך - ולא איך שיתר העולם מדריך) ועוד.

רבנו אמר שהוא פעל שלא לוקחים את אחד מאנשיו לפני זמנם ועוד אמר ונתן עצה איך לא לבוא לעולם שוב בגלגול זאת אומרת, שמי ששומע לרבנו בעולם הזה  זוכה לתיקון השלם, ועוד זוכה להפסיק להתגלגל וכו'

מרבנו לא מפסידים.

בהצלחה רבה!

דילוג לתוכן