אוננות לבחורה רווקה או נשואה, האם מותר לאישה לספק את עצמה?

שאל את הרב - שאלות בהלכה, חסידות, הנהגה ועודקטגוריה: שאלות בנושאים מינייםאוננות לבחורה רווקה או נשואה, האם מותר לאישה לספק את עצמה?
עטרה נשאל לפני 4 חודשים

אני בחורה חרדית רווקה, פתוחה. האם מותר לי, להשתמש בצעצועי מין כמו ויברטורים שונים כדי לגרום לעצמי לעונג מיני? כמובן שהכל נעשה בצניעות, בהסתרה. האם זה נחשב לעבירה? האם בורא עולם כועס או מקפיד על כאלו דברים? והאם התנהגות מינית כזו שלי עלולה לפגוע בעתיד בהנאה הטבעית שלי מיחסים עם בן זוג?

1 תשובות
Best Answer
מערכת אתר אשובה צוות נענה לפני 4 חודשים

שלום וברכה לבת ישראל שרוצה ללכת בדרך השם ולהתקדש. אשרייך.
אשתדל לענות על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון.
מצד הדין אין איסור באוננות לאישה, אך, האר"י הקדוש אומר שיש בזה כמו זרע לבטלה מצב שגורם ליצירה של רוחין ושדין. המשמעות היא שזה גורם בעיקר נזק לך, למה? אותם רוחין וכו' מחפשים מקור רוחני לינק ממנו, ואין להם מטבע הבריאה שום מקור כזה חוץ ממך, המשמעות היא - קושי בשמחה, קושי בפרנסה, כעס, פחות סבלנות ועוד. כל הדברים האלו הם תוצר לוואי של שפע רוחני שאותם הם לוקחים ובכך גורמים לחולשה בנפש, הן מצד הנפש ממש והן מצד השפע של הנפש.
תוכלי לראות את זה באופן מאוד משמעותי אצל גברים שנפלו לאוננות וכו' - שכל כוחות הנפש שלהם נפגעו והם כל היום כועסים, עצובים, חסרי סבלנות - וסובלים מאוד מהפרנסה. כמו כן, הדבר גם מייצר הן אצל גברים והן אצל נשים בעיות מבחינה רוחנית בין בני הזוג. שכן, אותם כוחות רוחניים גם יונקים את כוחם מהקשר הזוגי.
על צעצועי מין וכו' יש בהם עניין אחר נוסף - שכן זה קורע את קרום הבתולין... ודי לחכימא...
כמו שציינת, זה בהחלט עתיד לפגוע בקשר שלך עם בן זוגך לעתיד שבעזרת השם תבנו בית נאמן. שכן, חשוב מאוד לבנות את העולם המיני עם בן/בת הזוג ולא באופן נפרד, באופן שבו העולם הנ"ל נבנה אצלך בנפרד - את "מתקדמת" לבד, וזה כמובן לא דבר חיובי.
בנוסף, זה מפתח אצלך סף רגש נמוך לנושא המיניות, כלומר את תרצי "ריגושים" גדולים יותר וכו' דבר שמוביל לנתק מבחינה מינית ונפשית. חכמים אומרים שאסור לאדם לחתן את ילדיו עם איש או אישה מבוגרים מאוד מהם כי זה מוליד בעיות - שכן, מבוגר עם צעירה, המבוגר פחות חושק ביחסים והצעירה בשיא... 
בקיצור אני ממליץ להתרחק מכל זה, וממליץ לך לשמור על העיניים שכן, בן אדם חושק במה שעיניו רואות. 
ראי להתחתן כמה שיותר מהר, ובאם קשה לך המחשבה להביא ילדים במהירות  וכו', ניתן לקבל היתר לגלולות וכו'.
ראי לחזק את עצמך וללכת לשיעורי תורה שכן, בדור הזה אין שום סיכוי לשרוד כשומר תורה ומצוות ללא "זריקות" של חיזוק!
בברכה, איתמר חיים

דילוג לתוכן