עלייה בכמות החליפות מחו"ל המכילות שעטנז

דף הבית ספרי קודש אונליין שעטנז עלייה בכמות החליפות מחו"ל המכילות שעטנז
תוכן עניינים הצג
מאת: חיים פרידמן

ב'מעבדה למניעת שעטנז' שבפיקוח העדה החרדית, מחדדים שוב ושוב את חובת הזהירות ולא לסמוך על הבטחות המוכרים

בבדיקות אקראיות של חליפות גברים שנקנו בחו"ל, נמצאו תערובות של צמר ופשתים ממש. בפריטים שנקנו באזורים שונים והובאו על ידי בעליהם ל'מעבדה למניעת שעטנז' שבפיקוח העדה החרדית, נמצאו בגדים האסורים בלבישה.

באחד המקרים החמורים, הופיע תושב ירושלים שרכש לרגל שמחה משפחתית מספר חליפות יוקרה בעלות של 2,000$, כשלדברי המוכר בחנות, כל מרכיבי החליפות נבדקו שאין בהם כל תערובת פשתן. לאחר שראה את הפרסומים האחרונים אודות גילויי השעטנז, השתכנע ומסר את החליפות שרכש לבדיקה. לאחר בדיקה קצרה התברר, כי צווארון החליפה תפור בבד פשתן וכי החליפה כולה אסורה בלבישה. ב'מעבדה למניעת שעטנז' מסבירים, כי בניגוד לדעה הרווחת בציבור, כי אין שימוש היום בפשתן בתעשייה, הרי שמדובר בטעות יסודית. "המגמה הגוברת בתעשייה לעבור למוצרים 'ירוקים' יותר ומודעות הלקוחות לאפשרות השימוש בבדים 'טבעיים', ללא תערובות סינטטיות כניילון ופוליאסטר, החזירו בשנים האחרונות את הפשתן למרכז תעשיית הטקסטיל", אומרים מומחי המעבדה למניעת שעטנז' שבפיקוח העדה החרדית.

ממצאים אלו מחדדים שוב ושוב את חובת הזהירות עליה הכריזו גדולי הדור, שלא לסמוך על הבטחות המוכרים או בדיקה מדגמית וכו', אלא יש להקפיד בעת הקנייה על בגדים שעברו בדיקה כדת לכל פריט ופריט.

דילוג לתוכן