נביאים - ירמיה - פרק יז - חק לישראל

דף הבית ספרי קודש אונליין ספר חק לישראל ויקרא נביאים - ירמיה - פרק יז - חק לישראל
תוכן עניינים

--------

(יג) מִקְוֵ֤ה יִשְׂרָאֵל֙ יְהוָ֔ה כָּל-עֹזְבֶ֖יךָ יֵבֹ֑שׁוּ (יסורי) וְסוּרַי֙ בָּאָ֣רֶץ יִכָּתֵ֔בוּ כִּ֥י עָזְב֛וּ מְק֥וֹר מַֽיִם-חַיִּ֖ים אֶת-יְהוָֽה: (פ) סִבּוּר יִשְּׂרָאֵל יְיָ כָּל דִשְׁבָקוּפּוּלְחָנָךְ יְבַהֲתוּן וְרַשִׁיעַיָא דַּעֲבַרוּ עַלמֵימְרָךְ בְּגֵיהִנָם אִינוּן עֲתִידִין לְמִפַּלאֲרֵי שְׁבָקוּ פּוּלְחָנָךְ יְיָ דִּבְדִילֵיהּאָתְּ מִיֵּיתֵי עֲלֵיהוֹן יְקָרָא כְּמַבּוּעַדְּמַיִּין דְּלָא פַּסְקִין מוֹהִי:

מקוה ישראל . ה' יושב עליו לפיכך כל עוזביך יבושו : וסורי בארץ יכתבו . אותם שסרים מדברי שאינם שומעים שליחותי בקברות תחתיות ארץ יכתבו :

(יד) רְפָאֵ֤נִי יְהוָה֙ וְאֵ֣רָפֵ֔א הוֹשִׁיעֵ֖נִי וְאִוָּשֵׁ֑עָה כִּ֥י תְהִלָּתִ֖י אָֽתָּה: אַסֵינִי יְיָ וְאִתַּסִי פְּרוֹקְנִי וְאִתְפְּרַקאֲרֵי תּוּשְׁבַּחְתִּי אָתְּ:

כי תהלתי אתה . בך אני מתהלל ומתפאר לומר שאתה מושיעי : תהלתי . וונטנצ''א בלעז :

(טו) הִנֵּה-הֵ֕מָּה אֹמְרִ֖ים אֵלָ֑י אַיֵּ֥ה דְבַר-יְהוָ֖ה יָ֥בוֹא נָֽא: הָא אִינוּן אָמְרִין לִי אָןדְאִתְנַבֵּיתָא בִּשְׁמָא דַיְיָ יִתְקַיַּם כְּעַן:

איה דבר ה' . הפורעניות שאתה מתנבא :

(טז) וַאֲנִ֞י לֹא-אַ֣צְתִּי | מֵרֹעֶ֣ה אַחֲרֶ֗יךָ וְי֥וֹם אָנ֛וּשׁ לֹ֥א הִתְאַוֵּ֖יתִי אַתָּ֣ה יָדָ֑עְתָּ מוֹצָ֣א שְׂפָתַ֔י נֹ֥כַח פָּנֶ֖יךָ הָיָֽה: וַאֲנָא לָא עַכֵּיבִית עַל מֵימְרָךְמִלְּאִתְנַבָּאָה עֲלֵיהוֹן לְאוֹתָבוּתְהוֹן לְדַחַלְתָּךְ וּלְיוֹםבִּישׁ דְּאַתְּ מַיְתֵי עֲלֵיהוֹן לָאחֲמֵידִית אָתְּ גְּלֵי קֳדָמָךְ אַפָּקוּתשִּׂפְוָתִי גְּלֵי קֳדָמָךְ הֲוָה:

ואני לא אצתי . לא מהרתי לזרזך להביאם מהיות רועה טוב מחזר אחריך לבקש עליהם רחמים : ויום אנוש . חולי של פורענות לא התאויתי וי''ת ואנא לא עכבית על מימרך מלהתנבאה עליהון לאתבותהון לדחלתך ולפי התרגום יהיה אצתי ל' עכוב כלומר לא עכבתי מלומר להם שליחותיך ולהשיבם אליך אם היו שומעים אלי : מוצא שפתי נוכח פניך היה . להשיב את חמתך מהם :

(יז) אַל-תִּֽהְיֵה-לִ֖י לִמְחִתָּ֑ה מַֽחֲסִי-אַ֖תָּה בְּי֥וֹם רָעָֽה: לָא יְהֵא מֵימְרָךְ לִי כַּדְבִיןרוּחֲצָנִי אָתְּ בְּעִדַּן עָקָא:

אל תהיה לי למחתה . אל יהי שליחותיך למחתה :

(יח) יֵבֹ֤שׁוּ רֹדְפַי֙ וְאַל-אֵבֹ֣שָׁה אָ֔נִי יֵחַ֣תּוּ הֵ֔מָּה וְאַל-אֵחַ֖תָּה אָ֑נִי הָבִ֤יא עֲלֵיהֶם֙ י֣וֹם רָעָ֔ה וּמִשְׁנֶ֥ה שִׁבָּר֖וֹן שָׁבְרֵֽם: (ס) יְבַהֲתוּן רָדְפַי וְלָא אֶבָּהֵית אֲנָאיִתְכַּלְמוּן אִינוּן וְלָא אִתְכְּלִים אֲנָאאַיְתִי עֲלֵיהוֹן יוֹם בִּישׁ וְעַלחָד תְּרֵין תַּבְרָא תַּבְרִינוּן:

יבושו רודפי . אנשי ענתות לבדם :

--------

לעילוי נשמת ולזכות כל עם ישראל החיים והמתים

האתר כולו מוקדש לעילוי לנשמת כל אחד ואחד מעם ישראל החיים והמתים ולזכות כל אחד ואחד מעם ישראל החיים והמתים ולרפואת כל חולי עם ישראל בנפש בגוף ובנשמה. לייחדא קודשא בריך הוא ושכינתא על ידי ההוא טמיר ונעלם בשם כל ישראל, לעשות נחת להשם יתברך ולהמשיך רחמים וחסדים על כל העולם, לבירור עץ הדעת טוב ורע ולתיקון הדעת של כל בר ישראל, ולקרב את ביאת מלך המשיח צדקנו.

בפרט לזכות נשמות משה בן יוכבד רבנו עליו השלום רבן של כל ישראל, רבי שמעון בן יוחאי מגלה תורת הנסתר בעולם, רבי יצחק לוריא אשכנזי בן שלמה עטרת ראשינו, רבי ישראל הבעל שם טוב בן אליעזר מגלה תורת החסידות בעולם, רבנו נחמן בן פייגא אור האורות, רבי חיים בן יוסף ויטאל תלמיד רבנו האר"י, וכל הצדיקים והחסידים, הצדיקות והחסידות, האבות הקדושים והאמהות הקדושות, דוד המלך וכל יוצאי חלציו וכל אחד ואחד מישראל בכל מקום שהוא חי או מת.

ותיקון של כל ישראל החיים והמתים, ולפדיון של כל ישראל החיים והמתים מכל דין וייסורים שיש עליהם.

בס''ד - כל הזכויות שמורות (c) ל ר' פנחס ראובן שליט''א ול ר' שגיב מחפוד שליט''א
ול- J. Alan Groves Center - תחת תנאי רשיון CC-2.5
לפי רישיון  Creative Commons-CC-2.5

דילוג לתוכן