המלחמה בשעטנז

דף הבית ספרי קודש אונליין שעטנז המלחמה בשעטנז
תוכן עניינים הצג
מאת: מנחם גיל בטאון מרכז העניינים
חנויות בדים מאושרות בלבד!

ממצאי השעטנז החמורים המתגלים בשנים האחרונות לאור חזרתו הגוברת של הפשתן למרכז תעשיית הטקסטיל, מביאים לחשיבה מחודשת ולשינוי מהותי בתפיסה המקובלת עד כה בחשיבות בדיקות המעבדה המוכרות.

בישיבה מיוחדת של רבני הועד למניעת שעטנז שע"י בד"צ העדה החרדית, הוחלט לשנות את המצב המקובל עד כה ולצמצם משמעותית את כמויות השעטנז החודרות לשוק המקומי משווקי חו"ל, באמצעות הכשרת חנויות בדים ועזרי תפירה מרכזיות שימכרו חומרים שעברו בדיקה מקדימה בלבד.

הצעד המהפכני, אומרים גורמים בענף, יביא לצמצום ניכר בממצאי השעטנז, ויחסוך כאב ועגמת נפש רבה של ממצאי שעטנז המתגלים בדרך כלל רק לאחר סיום התפירה, ולעיתים אף לאחר תקופת לבישה ארוכה.

כצעד ראשוני הוכשרה חנות בדים מרכזית אחת בירושלים, כשמו"מ נוסף מתקיים עם חנויות נוספות ברחבי הארץ שדווחו על המיזם הייחודי ומתעתדות להעביר את כל תוצרתן לבדיקה עוד לפני הכנסתה למערך השיווק.

בימים האחרונים התווה הגר"י בלויא, מחבר הספר 'בגדי ישע' הניצב בראש הועד את פרטי מערך הבדיקות של חומרי הגלם ותנאי קבלת הפיקוח החדשני על עסקים וחברות.

בעדה החרדית שוקדים בימים האחרונים על הרחבתה של התכנית לחברות יצרניות ויבואנים מרכזים בתעשייה, בכדי לחולל מפנה בתחום שהפך לפרוץ עם המעבר לייצור וייבוא מחו"ל.

כזכור, בשנים האחרונות עם הגברת המודעות למוצרים 'ירוקים', גובר השימוש בבדים 'טבעיים' ללא תערובות סינטטיות כניילון ופוליאסטר, מה שהחזיק את חוט הפשתן הטבעי והחזק ביותר לתעשיית העולמית. ההתרעות החוזרות ונשנות שפרסמו גדולי ישראל על חובת הבדיקה חוללו הדים רבים, וכעת, כך נראה, יביא הצעד לשינוי מהותי בתחום.

דילוג לתוכן