בָּחוּר שֶׁחָזַר בִּתְשׁוּבָה בְּגִיל הָאִישׁ מְקַדֵּשׁ, הַאִם יִשָּׂא אִשָּׁה בְּעוֹדוֹ עַם הָאָרֶץ כְּדֵי לְהִנָּצֵל מֵהַחֵטְא, אוֹ שֶׁיְּעַכֵּב שִׁדּוּכוֹ וְיִלְמַד תּוֹרָה וְאַחַר כָּךְ יִשָּׂא אִשָּׁה?

דף הבית ספרי קודש אונליין ספר נפשי בשאלתי חלק ב - שו''ת בָּחוּר שֶׁחָזַר בִּתְשׁוּבָה בְּגִיל הָאִישׁ מְקַדֵּשׁ, הַאִם יִשָּׂא אִשָּׁה בְּעוֹדוֹ עַם הָאָרֶץ כְּדֵי לְהִנָּצֵל מֵהַחֵטְא, אוֹ שֶׁיְּעַכֵּב שִׁדּוּכוֹ וְיִלְמַד תּוֹרָה וְאַחַר כָּךְ יִשָּׂא אִשָּׁה?
תוכן עניינים

--------

כך נהוג היום בישיבות לבעלי תשובה, שבאופן שבעל תשובה זה הנו חדש ממש ועדיין אינו יודע בתורה אף דברים בסיסיים, בודאי מן הראוי שיעכב שידוכו ויכנס לישיבה לבעלי תשובה ויעסוק שם בתורה תקופה כמו שנה פחות או יותר - תלוי בכשרונותיו ובהצלחותיו, ואז ישמע משידוך, וישתדל שיהא שידוך באופן שיוכל גם לאחר החתונה ללמוד כמה שנים לפחות בכולל על מנת להעשיר ידיעותיו בלימוד התורה.

--------

לעילוי נשמת ולזכות כל עם ישראל החיים והמתים

לזכות הרב המחבר

האתר כולו מוקדש לעילוי לנשמת כל אחד ואחד מעם ישראל החיים והמתים ולזכות כל אחד ואחד מעם ישראל החיים והמתים ולרפואת כל חולי עם ישראל בנפש בגוף ובנשמה. לייחדא קודשא בריך הוא ושכינתא על ידי ההוא טמיר ונעלם בשם כל ישראל, לעשות נחת להשם יתברך ולהמשיך רחמים וחסדים על כל העולם, לבירור עץ הדעת טוב ורע ולתיקון הדעת של כל בר ישראל, ולקרב את ביאת מלך המשיח צדקנו.

בפרט לזכות נשמות משה בן יוכבד רבנו עליו השלום רבן של כל ישראל, רבי שמעון בן יוחאי מגלה תורת הנסתר בעולם, רבי יצחק לוריא אשכנזי בן שלמה עטרת ראשינו, רבי ישראל הבעל שם טוב בן אליעזר מגלה תורת החסידות בעולם, רבנו נחמן בן פייגא אור האורות, רבי חיים בן יוסף ויטאל תלמיד רבנו האר"י, וכל הצדיקים והחסידים, הצדיקות והחסידות, האבות הקדושים והאמהות הקדושות, דוד המלך וכל יוצאי חלציו וכל אחד ואחד מישראל בכל מקום שהוא חי או מת.

ותיקון של כל ישראל החיים והמתים, ולפדיון של כל ישראל החיים והמתים מכל דין וייסורים שיש עליהם.

בס''ד - כל הזכויות שמורות (c) ל הרב יעקב ישראל לוגאסי שליט''א
נפשי בשאלתי חלק א - שו''ת

הרב יעקב ישראל לוגאסי שליט''א

לפי רישיון  Creative Commons-CC-2.5

דילוג לתוכן