בְּדוֹרֵנוּ הַנְּפִילוֹת וְהַמְּעִידוֹת הִנָּם רַבּוֹת, וּלְפָחוֹת גַּם בַּמִּקְרֶה הַטּוֹב כְּשֶׁלֹּא נוֹפְלִים אוּלָם הָעֲבוֹדָה נַעֲשֵׂית בְּהֶעְדֵּר הֶרְגֵּשִׁים, וְאַף שֶׁאוֹמְרִים אָנוּ בִּ''לְשֵׁם יִחוּד'': ''בִּדְחִילוּ וּרְחִימוּ'', וּמְכִינִים אָנוּ עַצְמֵנוּ לְהֶרְגֵּשִׁים, עִם כָּל זֶה הַדְּבָרִים רְחוֹקִים מֵהַלֵּב, מַדּוּעַ?

דף הבית ספרי קודש אונליין ספר נפשי בשאלתי חלק א - שו''ת בְּדוֹרֵנוּ הַנְּפִילוֹת וְהַמְּעִידוֹת הִנָּם רַבּוֹת, וּלְפָחוֹת גַּם בַּמִּקְרֶה הַטּוֹב כְּשֶׁלֹּא נוֹפְלִים אוּלָם הָעֲבוֹדָה נַעֲשֵׂית בְּהֶעְדֵּר הֶרְגֵּשִׁים, וְאַף שֶׁאוֹמְרִים אָנוּ בִּ''לְשֵׁם יִחוּד'': ''בִּדְחִילוּ וּרְחִימוּ'', וּמְכִינִים אָנוּ עַצְמֵנוּ לְהֶרְגֵּשִׁים, עִם כָּל זֶה הַדְּבָרִים רְחוֹקִים מֵהַלֵּב, מַדּוּעַ?
תוכן עניינים

--------

ראיתי באחד ממאמרי החיד''א (ואכת''י), שהסיבה היא להיות כי עיקר התיקון של הדור האחרון הוא הכניעה, ומתוך כך להביאם לגאולה, שזוהי בעצם מטרת הגלויות להכניע, ולכך אף שאין הגלויות מביאות לתוצאות מבורכות בתורה ומצוות, ואולי אדרבא, בעקבות הגלויות עם ישראל נופל ומתרחק, אולם התיקון שבגלויות הוא הכניעה.

ולכך דור עקבות משיחא - דור שיחזה בשוב ה' לציון ברחמים, התנאי לזכייתו בזה הוא הכניעה והשברון לב, ולכך חשוב מאד כשלפחות נשבר האדם בלבבו מהעדר הרגשותיו, בוכה על כך מתחנן לה' שיצילו ויעזרהו להרגיש את עריבות ה', זהו כבר כשלעצמו הישג גדול.

--------

לעילוי נשמת ולזכות כל עם ישראל החיים והמתים

לזכות הרב המחבר

האתר כולו מוקדש לעילוי לנשמת כל אחד ואחד מעם ישראל החיים והמתים ולזכות כל אחד ואחד מעם ישראל החיים והמתים ולרפואת כל חולי עם ישראל בנפש בגוף ובנשמה. לייחדא קודשא בריך הוא ושכינתא על ידי ההוא טמיר ונעלם בשם כל ישראל, לעשות נחת להשם יתברך ולהמשיך רחמים וחסדים על כל העולם, לבירור עץ הדעת טוב ורע ולתיקון הדעת של כל בר ישראל, ולקרב את ביאת מלך המשיח צדקנו.

בפרט לזכות נשמות משה בן יוכבד רבנו עליו השלום רבן של כל ישראל, רבי שמעון בן יוחאי מגלה תורת הנסתר בעולם, רבי יצחק לוריא אשכנזי בן שלמה עטרת ראשינו, רבי ישראל הבעל שם טוב בן אליעזר מגלה תורת החסידות בעולם, רבנו נחמן בן פייגא אור האורות, רבי חיים בן יוסף ויטאל תלמיד רבנו האר"י, וכל הצדיקים והחסידים, הצדיקות והחסידות, האבות הקדושים והאמהות הקדושות, דוד המלך וכל יוצאי חלציו וכל אחד ואחד מישראל בכל מקום שהוא חי או מת.

ותיקון של כל ישראל החיים והמתים, ולפדיון של כל ישראל החיים והמתים מכל דין וייסורים שיש עליהם.

בס''ד - כל הזכויות שמורות (c) ל הרב יעקב ישראל לוגאסי שליט''א
נפשי בשאלתי חלק א - שו''ת

הרב יעקב ישראל לוגאסי שליט''א

לפי רישיון  Creative Commons-CC-2.5

דילוג לתוכן